Jak się uczyć od 1 LO do matury ?

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
hollywoodmaster96
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2013, o 16:46

Jak się uczyć od 1 LO do matury ?

Post autor: hollywoodmaster96 »

Witam. Na początku chcę przeprosić za wszystko, bo pewnie zakładając ten wątek złamałam z 1000 przepisów, ale jestem tu całkowicie nowa, pierwszy raz na forum i jeszcze nie wiem co i jak
Jestem w 1 LO na profilu biol-chem. Chciałabym zdać dobrze maturę z tych przedmiotów i dostać się na jakis uniwerek medyczny, wydział lekarski (chirurg dokładnie) Od wakacji zamierzam zabrać się porządnie za naukę, brać korki i po prostu kuć, kuć, kuć, aby spełnić marzenia.
Mam kilka pytań, na które, mam nadzieję, odpowiecie szczerze
1. Jakie mam szanse na zostanie dobrym lekarzem i czy wgl mam szanse dostać się na Uniwersytet Medyczny ucząc się w liceum na 3,4,5 (przewaga 4, mało 5) z biologii i chemii ?
2. Jak jest naprawdę na medycynie ? Rzeczywiście, aż tak ciężko. ?
3. Jestem sportowcem (codziennie po 2-3 h treningi), mam odpuścić to na rzecz nauki ? Zrezygnować ze sportu zawodowego już w 2 LO ? (nie chcę się chwalić czy coś, ale napisze to, bo myślę, że jest ważne: osiągam ciągle jakieś sukcesy, większe, mniejsze, Mistrzostwa Europy i Polski, mistrzostwa województwa itp. - myślałam, że będzie coś z tego, ale od jakiegoś czasu myślę o medycynie). Co radzicie ?
4. Jakich książek używacie/ używaliście do przygotowania na maturę ?

Zrobiłam listę książek, które chciałabym powoli zacząć kolekcjonować i czytać, ale nie wiem czy są dobre, wystarczające na ponad 75% z biologii i chemii
LISTA:
Biologia:
- Biologia VILLEGO
- Trening przed maturą - Bukała
- Henry Wiśniewski (Biologia dla klas III )
- Andrzej Kornaś (Biologia 1 i 2 część)
- Vademecum maturalne (Operon)
- Maturalnie, że zdasz"
- Fizjologia organizmów z elementami anatomii człowieka - Hoser

Chemia: (i tu mam większy problem, bo mam tylko tyle co nic)
- Vademecum maturalne
- Maturalnie, że zdasz"

Do obu przedmiotów są jeszcze słynne NOTATKI PERSILA

Proszę Was o szczere opinie, co mam robić, co kupić, za co się brać teraz, a za co w 3 LO ? Jakie książki wybrać, bo nie chcę mieć 15 książek z każdego przedmiotu, gdzie tak naprawdę przydadzą mi się 2 /

Pomóżcie póki mam wielkie chęci do nauki (szok) i posiadam ambitne plany

Jeszcze raz, przepraszam za jakiekolwiek błędy
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Jak się uczyć od 1 LO do matury ?

Post autor: moorisett »

nie wiem, czemu matura wyewoluowała w wyobraźni niektórych w egzamin, którego poziom porównywalny jest z olimpiadami przedmiotowymi.
jak dla mnie Bukała do nauki od zera w liceum odpada.
a tak serio, przez te dwa lata lepiej uczyć się z jednego sensownego podręcznika dokładnie i ewentualnie w III klasie powtarzając poszukać czegoś w innych źródłach.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak się uczyć od 1 LO do matury ?

Post autor: tchorz »

Jesteś w pierwszej klasie, czyli 1/3 już za tobą więc dziwie się ze zadajesz takie pytania.
Nadal nie rozumiem po co komu korki. przy beznadziejnym nauczycielu to moze kilka spotkań żeby wytłumaczył klucz do matury-na co zwracać uwagę.

Oceny naprawdę nie maja zadnego znaczenia i nie są wskaźnikim ani wiedzy,ani tego jak zdasz maturę.Znam osobiście takich którzy 2/3 mają i zabrakło kilku punktóe do finalisty olimpiady matematycznej. A słyszałam od kuzyna o dziewczynie która miała 6 i maturę na 50% (podstawową) Oceny zależą od nauczyciela.

Jasne zrezygnuj ze sportu, spotkań towarzyskich, internetu i spania kuj bo inaczej sie nie dostaniesz 16 godzin nauki to mało.Podreczniki na pamięć.Notatki Persila-zapomnij ich można się nauczyć od zera przez miesiąc. Przecież nie uwierzysz że to starczy do matury powyzej 90%?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Jak się uczyć od 1 LO do matury ?

Post autor: Girion »

Co niektórzy przesadzają, według mnie. To zależy od indywidualnych predyspozycji, każdy ma inne potrzeby, na to jak się uczy, ile czasu na to przeznacza. Na pewno systematyczność jest potrzebna, ale też żeby się nie przemęczać. Małymi krokami, ale do przodu. a będzie dobrze.

Co do ocen to się zgadzam z przedmówcą, oceny nie są wyznacznikiem umiejętności ucznia.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości