W jakim kraju są najlepsze uczelnie medyczne?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
xoxoeleni
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, o 22:42

W jakim kraju są najlepsze uczelnie medyczne?

Post autor: xoxoeleni »

Wątek pewnie już był, ale przetrzęsłam Internety i nie mogłam znaleźć potrzebnej mi odpowiedzi, wybaczcie.

Słyszałam, że np. w USA opieka medyczna jest droga, ale kiepska. Pewien lekarz zaleca branie takich i takich leków, a gdy zachodzisz do drugiego słyszysz nie, absolutnie nie możesz brać tych leków, ja wiem lepiej co ci pomoże - taka przykładowa sytuacja, bodajże znam ją z youtube, od dziewczyny mieszkającej w stanach i nagrywającej filmy o życiu w tym kraju . Moja nauczycielka angielskiego, która ma duży kontakt z USA wszystko potwierdziła. Jej znajomy Amerykanin planuje wysłać córkę na studia do Polski, a później dziewczyna ma wrócić i być super lekarzem

Mimo wszystko światowe rankingi wyglądają tak

Kod: Zaznacz cały

topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2013/medicine
Dlaczego uczelnie amerykańskie są w czołówce? Dlaczego nie ma tu polskich szkół? Nie rozumiem tego wszystkiego, jesli możecie to wytłumaczcie mi

Jakbyście mieli szansę, to wybralibyście studia zagranicą?
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: W jakim kraju są najlepsze uczelnie medyczne?

Post autor: [Aspiryna] »

Ale to jest dokładnie tak jak z rankingami Perspektyw (uczelni w Polsce). Liczy się jakaś ilość cytowań w gazetach, opinia Bóg-wie-kogo i renoma, cokolwiek to znaczy. Jak wszyscy słyszą od lat, że UJ jest najlepszy to musi być najlepszy i koniec. Nie liczy się, ile absolwentów jest bez pracy.
Albo ranking uczelni medycznych: Bydgoszcz ledwo chyba na ostatnim, czy przedostatnim miejscu, a wyniki LEPu rok w rok w czołówce (a chyba to się bardziej liczy?).
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: W jakim kraju są najlepsze uczelnie medyczne?

Post autor: Kester »

Te rankingi opierają się na wszelakich pierdołach jak dostęp do materiałów, jakości miasta i powodu dla którego Polskich szkół nie ma w czołówce, czyli na ilości zagramanicznych studentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości