Przygotowania do matury 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kokardka »

josieniek pisze:ja też jestem podłamana. 80% gdzieś będzie. nie napiszę bioli na wyżej niż 90% choćbym na uszach stanęła.
tak jak u mnie. to twoja pierwsza matura?
______________

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: ______________ »

Spokojnie, przyjaciele skupmy sie na biologii. Chemia była i tyle, jest za nami Mam pytanko: wiek że sok wakuolarny jest martwy, ale nigdzie nie moge znaleźć informacji o tonoplaście ? Martwy czy nie?
Awatar użytkownika
garenge
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2009, o 14:46

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: garenge »

Czy tam nie ma przypadkiem nukleofilowej?
Aryaa
Posty: 36
Rejestracja: 30 sie 2012, o 20:24

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Aryaa »

babicz9 pisze:A spojrzcie na zadanie 21 podpunkt b
u witka jest tak
CH3CH=CH2 + Cl2 500-600ºC CH2Cl-CH=CH2 + HCl
czyli chlor zostaje podstawiony pod wegiel 1wszo rzedowy a czy w chlorowaniu nie jest tak ze uprzywilejowany jest atom wegla wyzszorzedowy, czyli by wyszlo

CH3CH=CH2 + Cl2 500-600ºC CH3-CCl=CH2 + HCl
W treści zadania napisano, że chlor zostaje podstawiony do alkilowej grupy, więc jest dobrze.

Ja za to sugerując się w fazie gazowej oraz zapisz wszystkie warunki reakcji wzięłam sobie to na tyle do serca, że dopisałam i w substratach i w produktach (g) i kompletnie nie wiem czy mi to zaliczą
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: kokardka »

Ja od jutra dosłownie ryję biologię i jak mnie tutaj jutro zobaczycie w innym celu niż pytanie o wyjaśnienie czegoś intrygującego (w sensie biologicznym) to proszę wygońcie mnie! I tak wiem, że 90% z biologii to dla mnie nierealne ale trzeba się spiąć i nie załamywać.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: młody technik »

Było jedno zadanie, ze reakcja zachodzi w fazie gazowej. Więc pod każdym reagentem dałem (g). Myślicie, ze będzie to problem dla egzaminatorów?
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: josieniek »

natalierose pisze:Ja od jutra dosłownie ryję biologię i jak mnie tutaj jutro zobaczycie w innym celu niż pytanie o wyjaśnienie czegoś intrygującego (w sensie biologicznym) to proszę wygońcie mnie! I tak wiem, że 90% z biologii to dla mnie nierealne ale trzeba się spiąć i nie załamywać.
możemy zbić high five, gdyż jesteśmy w prawie tak samo czarnej du*ie. łączmy się w bólu i pykajmy biologię, aż do ostatniego tchu!
Awatar użytkownika
Zbajro
Posty: 14
Rejestracja: 5 mar 2012, o 14:16

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Zbajro »

m&#x142ody technik pisze:Było jedno zadanie, ze reakcja zachodzi w fazie gazowej. Więc pod każdym reagentem dałem (g). Myślicie, ze będzie to problem dla egzaminatorów?
Zrobiłem dokładnie tak jak ty.
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: moorisett »

młody technik, nie bo to nie jest błąd. jakbyś tam wpisał ciecz, to ewentualnie mogliby się przyczepić - chociaż patrząc co uznało cke na podstawowym angielskim pewnie by to olali
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: Anezka »

josieniek pisze:
natalierose pisze:Ja od jutra dosłownie ryję biologię i jak mnie tutaj jutro zobaczycie w innym celu niż pytanie o wyjaśnienie czegoś intrygującego (w sensie biologicznym) to proszę wygońcie mnie! I tak wiem, że 90% z biologii to dla mnie nierealne ale trzeba się spiąć i nie załamywać.
możemy zbić high five, gdyż jesteśmy w prawie tak samo czarnej du*ie. łączmy się w bólu i pykajmy biologię, aż do ostatniego tchu!
I ja z Wami
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: młody technik »

Tak samo w tej pierwsze reakcji wpisałem temp. pokojowa pod strzałką dla świętego spokoju.

Pamiętacie to zadanie z izomerem ketopentozy? Chodziło o to, by napisać izomer tego związku, który jest chiralny. Ja napisałem tak:

COOH
|
H-C-OH
|
CH3

Skład ilościowy pierwiastków się zgadza, chiralny też jest, ale Dariusz napisał inny związek w odpowiedzi. Uznaliby to?
emiillka
Posty: 175
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:33

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: emiillka »

mrsdavis, łer ar ju?
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Przygotowania do matury 2013

Post autor: esdream »

Raclif pisze:Spokojnie, przyjaciele skupmy sie na biologii. Chemia była i tyle, jest za nami Mam pytanko: wiek że sok wakuolarny jest martwy, ale nigdzie nie moge znaleźć informacji o tonoplaście ? Martwy czy nie?
Tonoplast zywy jest

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości