medycyna w niemczech

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Joanna994
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2013, o 16:24

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Joanna994 »

cześć, postanowiłam odświeżyć trochę wątek.
Czy ktoś z was planuje iść na medycynę na Charite do Berlina albo czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia związane ze studiowaniem tam? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.
greliszka
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2012, o 17:14

Re: medycyna w niemczech

Post autor: greliszka »

Witam,

Zastanawiam się nad wyjazdem do Niemiec na studia. Jestem już na I roku lekarskiego. Może ktoś może mi pomóc, podpowiedzieć, czy jest możliwe przeniesienie się?
A może po odbyciu semestru na Erasmusie można dokończyć studia za granicą?
Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje! Ewentualnie kontakt z osobami, które studiują w Niemczech, tudzież w Austrii.
Shi
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2013, o 20:05

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Shi »

Cześć, chciałam zapytać czy ktoś jest na poważnie zainteresowany rozpoczęciem studiów medycznych w Niemczech lub w Austrii w tym roku lub już studiuje i byłby skłonny podzielić się doświadczeniami z procesu rekrutacji?
Mads
Posty: 16
Rejestracja: 2 maja 2012, o 12:27

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Mads »

Jestem po pierwszym roku lekarskiego i w przyszłym chciałabym się przenieść do DE(najlepiej byłoby właśnie pod drugim ponieważ wtedy kończy się blok przedmiotów preklinicznych), jeśli ktoś potrzebuje informacji na ten temat, piszcie, kochani.

Joanna994, och Charité i słynny neurochirurg P.Vajkoczy. Chciałabym sobie tam zorganizować Famulatur na przyszły rok, gdy będę trochę bardziej pewna w swoim niemieckim. Ech, marzenia.
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: medycyna w niemczech

Post autor: kate27 »

Jest tutaj może ktoś na tyle wtajemniczony, że wie, jaka średnia liczy się tam na studia medyczne (tj. średnia ocen z ostatniej klasy/średnia wyników z matury/może obie) i z jakimi przelicznikami? Przegrzebałam już masę stron i for internetowych, ale wszędzie są tylko jakieś puste frazesy bez konkretów, które można sobie co najwyżej o kant du*y potłuc. Napisałam e-maila do jednej uczelni, ale oczywiście dostałam automatyczną odpowiedź, żebym sobie poczytała dział rekrutacja na ich stronie (tak jak bym tego nie zrobiła wcześniej)


O ile wyniki z matury będę miała niezłe, to oceny z liceum lekko mówiąc słabe. I jeśli liczy się średnia ocen końcowych ze świadectwa, to chyba nie ma co sobie w ogóle zawracać głowy z robieniem certyfikatu, wydawaniem $ na tłumaczenie dokumentów i ogólnie załatwianiem tego wszystkiego.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Nitrogenium32 »

kate27, i właśnie to jest problem - w Polsce liczy się matura, a oceny w d. mają. Za to w Niemczech matura mało co ich obchodzi, ma być zdana i tyla - liczą się oceny, jakie się miało w szkole.
Police
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2014, o 11:04

Re: medycyna w niemczech

Post autor: Police »

Czy wie ktoś jak wyglada kierunek lekarsko-dentystyczny w Niemczech? koszty, i jak wygląda proces rekrutacji.
butterfly62
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2014, o 20:28

Re: medycyna w niemczech

Post autor: butterfly62 »

Cześć, czy jest tu ktoś studiujący medycynę w Niemczech? Jeśli tak, to chciałabym zapytać, z jakim mniej więcej wynikiem maturalnym oraz średnią ocen można się na nią dostać?
domino250
Posty: 3
Rejestracja: 6 lip 2016, o 18:51

Re: medycyna w niemczech

Post autor: domino250 »

cześć czy jest ktoś kto studiuje w niemczech ? proszę o kontakt !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości