Chemia kryminalistyczna UMCS

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Rogacz
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2008, o 15:04

Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: Rogacz »

Co myślicie o tym kierunku?

Zaczynają go w tym roku, nie wiadomo czy mają specjalistów.
Napisane jest, że nie wiadomo co będzie z kierunkiem, zależy od tego czy studenci znajdą pracę". Typowo socjalistyczne podejście do sprawy, a wy co myślicie?

Przyciąganie studentów czy jednak coś w tym jest?
karolinaina3
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 21:14

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: karolinaina3 »

Jestem rzeczywiście zainteresowana tym kierunkiem , myślę że może być ciekawy ,ale warto poczekać na opinie studentów .
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: prezesowaaa »

brzmi dość ciekawie, jednak chyba nie na polskie warunki
Ana_q
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2012, o 20:10

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: Ana_q »

Jestem bardzo zainteresowana tym kierunkiem i chciałabym w tym roku złożyć soje papiery na chemie kryminalistyczną właśnie do Lublina jednak mam wątpliwości czy dałabym radę z fizyką także mam pytanie jak wygląda poziom fizyki na tym kierunku czy jest bardzo trudny czy raczej da się go jakoś przeżyć:P
ногомас

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: ногомас »

Śmieszne trochę, czego oni tam niby nauczą więcej niż nauczę się studiując analitykę medyczną i robiąc spec. z toksykologii? Poza tym żadnych uprawnień to na pewno nie daje.

Kolejny kierunek mający przyciągnąć maturzystów, a nie dający żadnej realnej perspektywy pracy.

tzn oczywiście więcej chemii, matmy, fizyki, ale komu się to niby w polskim policyjnym labie przyda (no bo gdzie indziej ta kryminalistyka)
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: deVries »

Rozumiem, że np. porównywania włókien znalezionych na miejscu zbrodni z ubraniem podejrzanego albo określania struktury i składu chemicznego lakieru samochodowego też by cię na specjalizacji z toksykologii nauczyli? Ślady i skład gleby, pozostałości po wystrzale z broni palnej, badanie podłoża i określanie podrobienia czy przeróbek dokumentu.
ногомас

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: ногомас »

Czyżby do badań używano innych instrumentów?
Przecież osoba która siedzi w labie dostaje gotowy materiał do zbadania i koniec. Polska to nie DEXTER.

Wystrzał z broni? W polsce? Hahahah

badanie przeróbek dokumentu? a do czego tu chemia potrzebna? Bardziej jakieś materiałoznastwo

a badanie czegokolwiek - spokojnie sobie po pierwszym roku poradzę jak będę miał dostępny chrrrrromatograf
Homerek7722
Posty: 15
Rejestracja: 2 sie 2012, o 21:58

Re: Chemia kryminalistyczna UMCS

Post autor: Homerek7722 »

Zwracam się z pytaniem o progi punktowe na ten kierunek w tamtym roku, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość