Które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: randomlogin »

1sacca1 pisze:Przyjmuję zakłady na 2015, ze Uj i inne wprowadzi poszerzoną matematykę solo lub do wyboru obok roz.fizyki, i po staremu biol i chemii poszerzona. I że nie będzie podstawowej matematyki.
Ten zaklad? Przyjmuje, nie ma sprawy. Nawet w wersji od 2016 (choc technika to margines jesli chodzi o osoby idace na medycyne). Ja uwazam, ze jesli nadal bedzie podstawowa matematyka obowiazkowa to zostawia jak jest teraz (w ostatecznosci widze opcje redukcji do dwoch przedmiotow, bo ta matematyka teraz nie ma wiekszego sensu poza tym, ze prog jest wizualnie wyzszy - ale to ostatnie zdaje sie byc dla nich silnym argumentem). Widze mozliwosc odstepstw od tego jesli teraz (po ujednoliceniu zasad w Warszawie i w Krakowie) okaze sie nagle, ze Warszawa ma wyzsze progi - tego CMUJ moze nie zniesc psychicznie, i uznac ze oni musza COS zrobic, zeby zasady byly rozne i zeby nie dalo sie progow bezposrednio porownywac. No ale podejme ryzyko, ze moze sie tak zdarzyc, i zaklad jako calosc przyjmuje.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Technika muszą uwzględnić aby nie było prawnej dyskryminacji, więc liczymy 2016.
W taki razie widzimy sie tutaj przed wakacjami 2015, chyba ze wczesniej ogłosza zasady rekrutacji.

Jak popatrzyc na progi, to do takiego Lublina wystarczy 170 z dwóch przedmiotów, wychodzi po 85%. W mojej szkole z chemii rozsz. w biolchemach olewusy maja na wejściu 50%, a uczący się po 95%.
Więc naprawdę chętni gdzies się dostaną, a jak jeszcze rodzic/e sa lekarzami, to obojetne, gdzie studiuje.

Naprawdę polecam II LO, dobre fakultety, języki, sport, Festiwal FMFT, super dojazd z każdego kierunku, dla lubiących muzykę - jutro w X-Factor spiewa nasza Klaudia Gawor a chyba za tydzien Kuba Zaborski w MBTM
Gość

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Gość »

1saaca1 - ja i tak mam w zamiarze składać do II LO :) Ty jestes na biol-chem-mat? :) Powiedz mi prosze, bo teraz są dwa typy klas - OG i M. Jezeli wybralabym jednak bio-chem-mat to fajnie byłoby sie dostać do tej M, wtedy majca była by cud, miod i orzeszki :D Ale tez obawiam sie ze bedzie tam wyższy próg, prawda?
W ogole zalezy mi na tym, zeby sie dostac do tej szkoly, juz nie wazne czy na OG czy z tym M, no i najprawdopodobniej na biol-chem-mat ) Dziwne, jeszcze niedawno miałam byc na tym z -fiz P No ale cóż, szczerze to z fizyki mam słabą wiedzę, słabe podstawy, już mam braki, z matematyki o wiele lepiej i tez przypuszczam, ze lepiej mi pojdzie matura z maetmatyki R niz fizyki R )
A bez rozszerzonej fizyki odpadają mi uczelnie tylko w Szczecinie i Wrocławiu, reszta stoi otworem, bo uwzględnia matematykę :) Więc chyba to najlepsze wyjście.

A jeszcze jedno, w Krakowie na UJ biorą fizyke R lub matematyke R, ale przelicznik punktów jest taki sam?
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Nie jestem na biol-chem-mat, bo chodze do klasy II i my takich cudów nie mamy:( Jeśli masz jakieś wątpliwości, to najbezpieczniej iść do klasy ogólnej. Wtedy od drugiej klasy będziesz wybierała profil. A za dwa lata bd wiadomo więcej.
W moim liceum jesteś w klasie, a profile będą międzyklasowe o tej samej godzinie, w razie czego można będzie zmienić tak myślę.
Popatrz raz jeszcze na Łódź, wsytarczy po 73% z biologii R, chemii R i matematyki R, naprawdę, jak się w miare uczysz, to jestes już na medycynie w Łodzi
Uj – na razie jest tak, jak w linku wytłuszczone

I mam znajomych w klasach matematycznych, napisac mature podstawową dla nich to jest małe piwo, a ludzie z innych klas mają gorsze wyniki,no bo mają inne rozszerzenia.
A ja prorokuję też, że UJ kiedyś wprowadzi na medycyne czwarty przedmiot – język obcy podstawowy. Wtedy zwiększy się za x lat liczba publikacji absolwentów, a to jest potrzebne do rankingów uczelni. UJ wprowadził tez niesamowite zwolnienia dla olimpijczyków - szok.
W klasie ogólnej był rok temu próg 160, do matematycznych było 165.
Mam wrażenie, ze próg trochę wzrosnie, bo rok temu gimnazjalisci nie wiedzieli, jak te klasy działają i mysleli, ze w innych szkołach będą wspaniałe profile od I klasy zgodnie z nazwą, a tu kiszka.
Annek

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Annek »

Ja myślałam o biol chem w X. Co o tym myślicie?:)
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: introwera »

czy mając ok 172 punkty bez finalisty ani laureata dostanę się na biol-chem do V LO?
Vethod
Posty: 74
Rejestracja: 7 lip 2012, o 17:47

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Vethod »

Moze mi ktos powiedziec do ilu szkol mozna w takiej sytuacji zlozyc podania?
Brat byl dzis w skretariacie w szkole ktora nie nalezy do systemu szkol krakowskich. Wybra 2szkoly spoza Krk. Na osobnym podaniu do szkoly do Krk wybral tylko 1szkole. Lacznie 3. A babka w sekretariacie powiedziala mu ze moze zlozyc do 6szkol: 3w systemie rekrutacji w Krk i 3 spoza systemu krakowskiego. Wie ktos czy to jest dozwolne?

diane

Post autor: diane »

Jestem rozdarta między II a VIII.
W II jest pięknie, super miejsce, super szkoła, ale atmosfery nie czuję. W dodatku słyszałam że jest przepełnienie szkoły. No i jest presja.
A o VIII jest ładnie, szkoła wydaje się z fajnymi ludźmi z tego co widziałam, ale też słyszę różne rzeczy.
Co mi doradzicie? Głównie chodzi mi o atmosferę i ludzi:)
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Hymenophyllum »

[at] Znam mnóstwo osób z II i pieją peany na cześć tej szkoły (świetna atmosfera, poziom itp)

Co wybrać:
XIV
IX
VI (o ile się dostanę)
VII
a może Liceum Akademickie Uniwersytetu Pedagogicznego?
A może znacie jakieś dobre szkoły?


Punktów będę mieć ok. 120-150 nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, o 14:39 przez Hymenophyllum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hymenophyllum
Posty: 123
Rejestracja: 12 sty 2012, o 14:38

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Hymenophyllum »

[at] Znam mnóstwo osób z II i pieją peany na cześć tej szkoły (świetna atmosfera, poziom itp)

Co wybrać:
XIV
IX
VI (o ile się dostanę)
VII
a może Liceum Akademickie Uniwersytetu Pedagogicznego?
A może znacie jakieś dobre szkoły do których jestem w stanie się dostać?


Punktów będę mieć ok. 120-150 nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić.

EDIT: sry za dubel, nie wiem czemu to sie stało
Imloth

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Imloth »

Też jestem rozdarta, ale między II, I i VIII. Wybieram się na humana, więc najbardziej zależy mi na nim. O II słyszałam prawie same negatywne opinie - że lans, że presja, że ludziom tylko melanże w głowach. I ponoć ma właśnie dobre kierunki humanistyczne, ale nie znam nikogo stamtąd - mógłby ktoś powiedzieć mi nieco więcej o tej szkole?
Do VIII chodziła moja siostra, byłam też na dniu otwartym (do tamtych dwóch nie dałam rady, bo wyjechałam) i atmosfera bardzo mi się spodobała - miałam wrażenie, że są tam ludzie naprawdę na poziomie, ale do pogadania.
Dlatego chciałabym dać sobie VIII na pierwsze miejsce, ale to jest bez sensu, bo ma najniższy próg punktowy i jeśli dostanę się tam, do reszty już mnie system nie będzie przydzielał. Tak przynajmniej wyczytałam na forum, bo mój nauczyciel mówił coś innego.
Jak kadra? Uczniowie? Atmosfera? Jest ktoś w stanie stwierdzić?:)
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: 1sacca1 »

Imloth, oczywiście, ze II jest sto razy lepsza niż VIII. Zobacz dział Osiagnięcia obu szkół,to jest przepaść, wyniki matury to tez przepaść

Zawsze, zawsze do nas i do VIII jest najwięcej kandydatów, przeczytaj please

Kod: Zaznacz cały

krakow.naszemiasto.pl/artykul/409906,zobacz-najbardziej-oblegane-ogolniaki-w-krakowie,id,t.html
Imloth

Re: Które liceum w Krakowie?

Post autor: Imloth »

Ale nie zmienia to faktu, że VIII jest również bardzo dobrą szkołą, a budzi we mnie jakoś większe zaufanie ) A wyniki z matury (licząc podstawowe i rozszerzone angielski, polski i podstawową matematykę) to różnica niecałego 1% z tego, co wyliczałam.
Zastanawiam się, czy w II sobie poradzę. Uczę się dobrze i zapamiętuję szybko, ale jak wygląda tam nauka? Trzeba wszystko robić samemu czy da się dużo wynieść z lekcji?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości