Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: kolczatka »

KatarzynaZSDM pisze: Ja nawet grzyby lubiłam a skopiujesz treść zadania?
Odpowie ktoś na moje pytanie, czy jeśli obok leukoplastow podałam tez etioplasty to mam błąd?

ja mysle, ze etioplasty sa ok, bo raczej bulwa ziemniaka w normalnych warunkach, czyli w ciemnosci je ma

oto zadanie

26. Na rysunku przedstawiono (w sposób uproszczony) strzępki dwóch odmiennych płciowo, haploidalnych grzybni pieczarki biorących udział w procesie płciowym (somatogamii).

[rysunek - 2 strzepki + i - zblizaja sie do siebie, jedna ma jadra biale, druga czarne ]

Zaznacz rysunek przedstawiający grzybnię, z której są zbudowane owocniki tej pieczarki.

A. po 2 jadra bialo-czarne w komorce
B. po 2 jadra czarne
C. 1 czarne, drugie biale
D. na zmiane: 2 czarne, 2 biale, 2 czarne itd.

sorry, ale nie umiem wstawic rysunkow
NamelessOne
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2012, o 20:14

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: NamelessOne »

Poprawne jest C.
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: kolczatka »

NamelessOne pisze:Poprawne jest C.
dzieki bo zaczelam rozkminiac, czy w owocniku nie dochodzi do kariogamii. ale juz nie bede tworzyc wlasnych teorii
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: absolutnieabsurdalna »

jesli napisałam że . Dzieki układowi bodźcowo przewodzącemu serce może samo generować impulsy nerwowe dlatego może pracować przez jakis czas poza organizmem człowieka to wystarczy ?
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: LanceArmstrong »

Już troszkę lepiej

egocentryk Nie, Wrocław i XIV Lo się kłania w pas
zniszczymy je razem, oki?
Coś w tym jest, że moi znajomi którzy są już na studiach mówią że dopiero tam psychicznie (i nie tylko) odpoczywają. I to na ciężkich kierunkach typu lek/farma.
W każdym razie widzicie, że takie szkoły nic nie dają (rozumiem ciężką pracę która do czegoś zmierza i daje efekty) ale nie pisanie podstawowych śmiesznych matur na średnio 98% bo to podnieca dyrektora.
A po sobie widzę jak na człowieka wpływa codzienna porządna dawka kortyzolu serwowana przez dłuższy czas. Jedyna korzyść to to, że już nic mnie nie jest w stanie zaskoczyć/zestresować czy złamać. Wszystkiego nauczyłem się sam, maturę poprawię i będzie łatwiej na studiach. Szkoda że to takim kosztem.
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

slowo do Goodmana: powiedz mi prosze skad masz informacje ze matma na wumie od tego roku dopiero?jak dzwonilam tam bo tez nie wierzylam w progi i Pani od obslugi telefonicznej tlumaczyla mi wszystkoi mowila ze od zeszlego roku biora matme?niech prosze ktos potwierdzi moje zdanie bo padne tu na zawal zaraz, jakie wzrosty o jakie 20 pkt.

A propo zadan blagam powiedzcie mi czy:
1.Odpowiedz Witka ze nosicielam sa tylko 1,7,9 jest dobrano przeciez chorzy tez sa nosicielami na zdrowy rozumjak tam daliscie?ja dodalam chorych.
2.Czy tak jak ktos wyzej pisal"Ja nie napisałem przy liścieniach w ogóle, że magazynują materiały zapasowe, bo wydawało mi się, że z tego eksperymentu w zadaniu nie można wysunąc takiego dalekiego wniosku. Napisałem tylko, że są niezbędne do pełnego rozwoju."to moga to uznacmyslaam tak samo.przeciez nie da sie tego na logike z eksperymentu wywnioskowacjak myslicie?
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

o i jeszcze czy moga uznac jesli napisalam ze gazy cieplarniane pochlaniaa cieplo promieniowania UV przez co rosnie sr.temp na ziemi?napisalam tak bo nie bardzo wiedzialam jak to ujac ze energia nie ulega odbiciu od ziemi(bo gdzie, w przestrzen kosmiczna?smiesznie mi to brzmialo.)

na 100%zgadzacie sie ze tam jest drapieznictwo a nie np mutualizmja tak dalamkurcze niby nie jest to nieodzowne dla ich zycia ale kurna przeciez ta mrowka miala cos na poczatku z tego wspolzycia.(
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: LanceArmstrong »

Tak, drapieżnictwo bo larwa zjada larwę
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

o i w zadaniu z wykresem z hemoglobina moglam napisac odwrotnie?ze wraz ze spadkiem ilosci tlenu rosnie ilosc hemoglobiny?i to umozliwia wydajne dostarczanie tlenu do tkanek pomimo jego malych ilosci

jeszcze ten korzen nieszczesnymoze byc po prostu ze brak miazgi-wtornej tkanki tworczej zawiazujacej sie miedzy lykiem a drewnem prosze pomozcie i rozwiejcie watpliwoscii
kolczatka
Posty: 79
Rejestracja: 18 maja 2013, o 11:39

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: kolczatka »

n0id3ntity2 pisze: 2.Czy tak jak ktos wyzej pisal"Ja nie napisałem przy liścieniach w ogóle, że magazynują materiały zapasowe, bo wydawało mi się, że z tego eksperymentu w zadaniu nie można wysunąc takiego dalekiego wniosku. Napisałem tylko, że są niezbędne do pełnego rozwoju."to moga to uznacmyslaam tak samo.przeciez nie da sie tego na logike z eksperymentu wywnioskowacjak myslicie?
ja napisalam tylko, ze stymuluja wzrost i rozwoj siewek, i znowu cos mam zle
trzeba bylo podac wniosek uwzględniający funkcję liścieni, czyli wniosek z doswiadczenia, a funkcja z glowy, w tym momencie tak to zinterpretowalam, z deczka za pozno
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: LanceArmstrong »

A ta funkcja to fotosynteza, dostarczająca siewce asymilatów/ zw. odżywczych? uznają mi to czy mam sie wieszać? P
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: goodman »

n0id3ntity2 pisze:slowo do Goodmana: powiedz mi prosze skad masz informacje ze matma na wumie od tego roku dopiero?jak dzwonilam tam bo tez nie wierzylam w progi i Pani od obslugi telefonicznej tlumaczyla mi wszystkoi mowila ze od zeszlego roku biora matme?niech prosze ktos potwierdzi moje zdanie bo padne tu na zawal zaraz, jakie wzrosty o jakie 20 pkt.
Na WUMie od 2008 do 2012 roku włącznie obowiązywała w rekrutacji fizyka podstawowa. W 2012r zmienili zasady rekrutacji na rok 2013 i wprowadzili zamiennie z fizyką matme podstawową (która kazdy kto chce to pisze 96-100). Tak więc, zważając na liczbe chętnych na WUM, ultra łatwą matme podst. i nietrudną bio i chem R, ostateczny próg powinien być min. 265, a pewnie przekroczy 270 (rok temu na CM UJ, gdzie tez brali matme podst. ostatni wyniósł 275).
Imho, jak sie ma mniej niz 260 pkt, to nie ma sensu nawet składać

z resztą jak nie wierzysz sama sprawdz:
zobacz-ten-plik.pdf
(55.96 KiB) Pobrany 14 razy
zobacz-ten-plik-drugi.pdf
(36.49 KiB) Pobrany 15 razy
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

wez goodman lepiej nie strasz.mi mowila babka, ze w zeszlym roku juz z matematyka podstawowa przyjmowali podobno. Pytalam na prawde kilka razy bo nie wierzylam, ale tak mi powiedziano.i wcale nie jest tak ze kazdy pisze na 96%do 100% kto Ci tak powiedzial?to, ze sa ludzie co tyle maja to nie znaczy ze w wiekszosci takie sa wyniki bo to przesadaNie popadajmy w paranoje, ze ja mam 90% z podstawy i powinnam sie czuc jak debil na to wychodzi.a poziom trudnosci bio i chem to kwestia oceny indywidualnej bo jak widac nie dla wszystkich byla taka znowu latwa.Moim zdaniem w zeszlym roku byla o niebo prostszai duzo jest opcji i bledow w niedomowieniacxh wiec moim zdaniem napewno jesli wzrosna progi to nie ze wzgledu na biologie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości