Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
ymk

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: ymk »

absolutnieabsurdalna pisze:dziekuje ,a z tym chlorofilem odpowiadajacym za zielony kolor co myslisz ? ]


sama jestem czesto wysmiewcza stad moze ta podejrzliwosc a na forum ,nie w realu cieżko wyczuć ]
Moje zdanie nie ma najmniejszej wartości- ciężko wyczuć, czy trzeba było dopisac tą informacje- w sumie wybranie chloroplastów jako zielonych to też wykorzystanie własnych informacji, nie pytali czemu chloroplasty są zielone. Jak idziemy takim tokiem, to może trzeba było jeszcze napisać czemu chlorofil jest zielony. Wiadomo, niektórych najbardziej banalnych rzeczy się nie pisze i później ma sie wątpliwości.
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: absolutnieabsurdalna »

tak naprawde i tak sie nie dowiemy tak sobie tutaj gdybając czy nam cos uznaja czy nie , po prostu pocieszajace jest przeczytac od kogos ze cos moze byc dobrze albo ze ktos napisal tak samo jak ty ]
ymk

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: ymk »

absolutnieabsurdalna pisze:tak naprawde i tak sie nie dowiemy tak sobie tutaj gdybając czy nam cos uznaja czy nie , po prostu pocieszajace jest przeczytac od kogos ze cos moze byc dobrze albo ze ktos napisal tak samo jak ty ]
Racja.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: _włóczykij »

KATAR
KatarzynaZSDM pisze:
adele pisze:Mozecie jeszcze mnie zweryikowac?

Zad z genetyki 29

nie ma byc od 1 i 7 ?

zad ostatnie ktore robilam 30 sek przed oddaniem bez w ogole myslenia jakiegokolwiek

jezeli napisalam, ze rolnicy zbierają przed powstaniem nasion ponieważ nie ma to na celu konsumpcji a jedynie dla celów przemysłowych, czy coś podobnego,
i w podp. c) napisałam, że zmniejsza sie zuzycie srodkow ochrony roslin co zmniejsza skażenie środowiska
Ja tez tak napisałam, mam nadzieję że bedzie dobrze.
A jak z tym wykresem?

co napisałaś dokładnie tak jak ja?

nie musi być co 15, ważne aby była zachowana skala
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: absolutnieabsurdalna »

moze to nie ten watek ale wy teraz pewnie jestescie na biezaco wiec zapytam ,. Gdzie jest sie dostać wzglednie najłatwiej ?<miasto , chodzi o kierunek lekarski biologia plus chemia ew mat podstawa.
Przegladalam progi punktowe z roznych lat ale rozne uczelnie maja rozna ilosc miesc i w koncu sie w tym pogubiłam .
Ostatnio zmieniony 18 maja 2013, o 22:53 przez absolutnieabsurdalna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

bardzo prosze po raz n-ty by ktos napisal czy w nosicielach wzial rowniez chorych.witek ma samych widze nosicieli.jesli sie okaze ze oni rozgraniczaja dwa pojecia jak chorzy i nosiciele?co o tym sadzicie?
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: absolutnieabsurdalna »

nie wiem , ja sie specjalnie nad tym nie zastanawiałam ,nosiciel osoba u ktorej wystepuje wadliwy gen ale nie ujawnia sie fenotypowo , a chory u którego sie ujawnia i który jest. chory]

żebym ja kiedys nie trafiła do jakiejs szkoły uczyc dzieci .
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: _włóczykij »

katowice albo lublin
qwe354
Posty: 19
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 19:32

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: qwe354 »

Skąd w jądrze komórkowym bierze się ATP? Czy mogą mi uznać taką odpowiedź o substancji, która przechodzi z cytoplazmy do jądra?
Awatar użytkownika
n0id3ntity2
Posty: 137
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 20:20

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: n0id3ntity2 »

wy tez nie braliscie do odpowiedzi chorych?prosze o jak najwiecej opiniimozna sie wedlug mnie o to spierac
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: absolutnieabsurdalna »

a według kluczy należało brać chorych ? bo patrzylam tylko na jeden , przecież to bez sensu. chory to chory , nosiciel to nosiciel . O co sie tu spierać .
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: szizii »

A mnie nadal nurtuje zadanie z dopasowaniem związku z reakcją, w której uczestniczy, a konkretnie mam na myśli fosforylację. W odpowiedziach jest, że powinno być ADP, a jak dla mnie zarówno ADP jak i ATP są poprawnymi odpowiedziami. Przecież istnieje glikoliza i tam zachodzi fosforylacja glukozy, a substratem jest ATP. Wg mnie obie odpowiedzi powinny być poprawne. Co o tym myślicie?

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Glikoliza
Myślicie że w tym zadaniu z doświadczeniem z moczarką zaliczą jako parametr objętość wody w zestawach?
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Matura 2013 z biologii wrażenia odpowiedzi klucze

Post autor: esdream »

Fosforylacji nie moze ulec ATP, bo nie mozna do tego zwiazku przylaczyc kolejnej reszty kwasu fosforowego jeszcze. Osoba chora nie jest nosicielem. Wiele bylo pytan w roznych zadaniach o nosicieli i nigdy nie podawalo sie genotypow osob chorych. Juz po maturze, co bedzie to bedzie.
ATP jest substratem w glikolizie po to zeby podniesc poziom energetyczny glukozy to nie ma nic wspolnego z fosforylacja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości