Medicus. Kurs Sikory.

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
Awatar użytkownika
julka__
Posty: 20
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 18:40

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: julka__ »

nieee
ale przy okazji mam pytanie: Przerabiam właśnie zadania z nowego Witowskiego Biologia 2 i trafiłam na kilka pytań dotyczących substancji występujących w wodniczkach, pełniących różnorakie funkcje itd. Martwi mnie tylko to, że takie nazwy jak np. atraktanty czy betalainy widzę po raz pierwszy. Nie widziałam ich w podręczniku-przynajmniej Operonu. Wiec pytanie jest takie czy ktoś się orientuje, z którymi konkretnie substancjami trzeba się koniecznie zapoznać?
( Czy to tylko moje przeoczenie w nauce a wszystko jest gdzies w podręczniku?)
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: promyczek14175 »

to jakiś fake, nikt nie przesyła tych zadań
Natfi
Posty: 13
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 21:14

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: Natfi »

Ja również bym poprosiła, gdyby to było możliwe
Dziekuję
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: seqtek95 »

ja mam ino CHEMIE medicusa, napiszcie na priv jak chcecie
Studentkamedycyny8
Posty: 100
Rejestracja: 5 mar 2012, o 15:49

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: Studentkamedycyny8 »

Ja poproszę o kurs Medicusa. adres: [at].pl

Pzdr
Kasia92
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2013, o 18:09

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: Kasia92 »

Bylabym bardzo wdzieczna jak ktos by mi na maila wyslal kurs, [at].pl:) chetnie wysle rowniez materialy z biologi ) Prosze sie odezwac ma maila jesli ktos by byl zainteresowany
matematyk
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2013, o 18:47

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: matematyk »

Ja tez poprosze:D
juliett9
Posty: 34
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:01

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: juliett9 »

[quote="julka"]nieee
ale przy okazji mam pytanie: Przerabiam właśnie zadania z nowego Witowskiego Biologia 2 i trafiłam na kilka pytań dotyczących substancji występujących w wodniczkach, pełniących różnorakie funkcje itd. Martwi mnie tylko to, że takie nazwy jak np. atraktanty czy betalainy widzę po raz pierwszy. Nie widziałam ich w podręczniku-przynajmniej Operonu. Wiec pytanie jest takie czy ktoś się orientuje, z którymi konkretnie substancjami trzeba się koniecznie zapoznać?
( Czy to tylko moje przeoczenie w nauce a wszystko jest gdzies w podręczniku?)


Nie. To jest rozszerzona bardzo biologia. To co wymagają do matury to zrozumienie danego przedmiotu wiedzy ale na ogół niespecjalnie rozszerzoną a jak już jest takie pytanie to cała odpowiedź znajduje się w poleceniu. Zazwyczaj na początku zadania masz tekścik po to albo by Ci namieszał w głowie albo by na jego podstawie napisać odpowiedź. Nie ucz się takiego rozszerzenia bo na teraźniejsze matury naprawde nie wiedza się sama przydaje ale tez logiczne myslenie. Zamiast uczyc sie tych pierduł porób zadań dużo i nie zaśmiecaj sobie glowy nieprzydatnymi informacjami. Kilkanaście lat temu rzeczywiście trzeba było mieć dużą wiedzę ale teraz patrząc na yterazneijsze matury szczescie+zrozumienie+wiedza(bez zadnych substancji w wodniczkach.) Przyklad musisz wiedziec co to jest wodniczka jaka pelni funkcje u ktorych organizmow wystepuje. Wiadomo slynne wodniczki tetniace u slodkowodnych i to chyba tyle.
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: weroniik »

Ja również byłabym bardzo wdzięczna za materiały z kursu ([at].pl), z góry bardzo dziękuję
stomatologia555
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2013, o 17:11

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: stomatologia555 »

weroniik, wysłałam Tobie na maila
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: EwKa1202 »

ja również poproszę [at].pl
stomatologia555
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2013, o 17:11

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: stomatologia555 »

ewka1994, wysłane
riot7
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2013, o 14:28

Re: Medicus. Kurs Sikory.

Post autor: riot7 »

Cześć, podpinam się do prośby odnośnie kursu z biologii i z chemii. Dysponuje może ktoś materiałami z Medicusa z fizyki?

Dziękuję bardzo:)
(email:[at].pl)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości