Lekarski czy wojskowy lekarski?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: Lektom »

u mnie w grupie łacine w LO miało jakoś 5/10 osób - i nic z tego, bo łacina na studiach w Łodzi poszła w zapomnienie. Na I roku to tylko nazw systematycznych na biologii się uczymy. Każdy od nowa. I nawet ci co mieli łać. nie mają łatwiej. Po prostu czyste wkucie.

A co do tej biologii to na lekarski jednak wypadałoby żebyś przyswoił dobrze materiał licealny głównie z anatomii i biochemii (cykle itd.) i genetyki. Bo jednak przeskok jest spory i nie wyobrażam sobie nie mieć tych podstaw.
Żadne roślinki ci się nie przydadzą. Jeśli chodzi pasożyty to na lekarskim jeszcze raz się to wałkuje więc większej wiedzy nie trzeba z tego mieć.
Ale ANATOMIA, BIOCHEMIA i GENETYKA to myślę że podstawa)
nika101
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 11:20

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: nika101 »

Za to ja mam pytanie jak wygląda studiowanie na lekarsko-wojskowym ale CYWILNYM.
Wiem, ze zadnych badan psychologicznych nie potrzebuje jak ci startujący z MON-u, ale jak wyglada sprawa z mieszkaniem, apelami, zajeciami jakimis wojskowymi? Jako studentka lek-woj cywilnego tez musze brac udzial w apelach i jakis szkoleniach, testach sprawnościowych?
adamraj
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2012, o 19:59

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: adamraj »

studiowanie na Wojskowo-lekarskim CYWILNYM wygląda dokładnie jak zwykłe cywilne studia medyczne.
nika101
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 11:20

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: nika101 »

przepraszam, jak teraz swj post czytam to sama nie wiem do konca czemu tam to slowo cywilny wepchałam
chodziło mi o to czy studiowanie na wojkowo-lekarskim normalnym rozni sie czyms od tego w ramach limitu MON?
adamraj
Posty: 37
Rejestracja: 13 lip 2012, o 19:59

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: adamraj »

Różni się diametralnie. Studiując w ramach limitu MON pospisujesz z wojskiem umowę i jesteś do ich dyspozycji przez cały okres studiów i pare lat po. Oni w zamian opłacają Ci wyżywienie i zakwaterowanie. Ma to swoje plusy i minusy, ale na pewno nie jest dla każdego.
nika101
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 11:20

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: nika101 »

wiec na lek-woj normalnym nie mam apeli rano ani szkolen we wrzesniu, ani zadnego munduru?
to nazywa sie ten kierunek wojskowy tylko dlatego bo mam jakies zajecia ze strzelania?
1000kisses
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2013, o 13:25

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: 1000kisses »

Mógłby ktoś napisać co z tym basenem ? bo zarejestrowałam się na woj-lekarskim ale nie umiem pływać (nie że nie chciałam się nauczyć bo próbowalam ale strach przed wodą góruje i nie dałam rady). I nie wiem czy mam ze wzg na to że nie umiem pływać zrezygnować z tego kierunku czy da się to jakoś obejść ?
sapiechu

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: sapiechu »

Jak chcesz na lekarski MON to raczej nie wypali jak nie umiesz pływać, bo trzeba przepłynąć dowolnym 50 m na czas. Ale na cywilnym woj-leku chyba mogłabyś studiować, bo tam nie ma testów sprawnościowych, bo nie masz kontraktu z wojskiem
1000kisses
Posty: 7
Rejestracja: 24 maja 2013, o 13:25

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: 1000kisses »

Nie, na MON nie. Tylko wiem , że tam są zajęcia na basenie. A ja wiem, że nie ma szans żebym nauczyła się pływać. Po prostu nie dam rady. I nie wiem czy to nie będzie problemem tam. Czy są jakieś zaliczenia z pływania.? Czy może da się to jakoś pominąć? Zależy mi na tych studiach, ale też nie chcę się męczyć i stresować przez 5 lat przez jakiś basen . (
karko94
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2013, o 10:58

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: karko94 »

mam pytanie jesli pojde na wojskowo-lekarski (cywilny) to moge się przenieść założmy po 1 roku do Krakowa na CMUJ czy to ze jestem na wojskowym nawet na cywilnym zobowiązuje mnie do ukonczenia studiow na Łodzkim Uniwersytecie Medycznym?
karko94
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2013, o 10:58

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: karko94 »

jesli chodzi o basem mam to samo co kolezanka 1000kisses takze nie przejmuj sie
dobrzeci
Posty: 43
Rejestracja: 8 sie 2012, o 08:23

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: dobrzeci »

ja też mam problemy z pływaniem, a interesuje mnie wojskowo cywilny, czy powie mi ktoś czy jest obowiązkiem basen na ów wydziale?)) prosze o szybka, konkretną i PEWNĄ odpowiedź:) z góry dzięki
m0rix
Posty: 161
Rejestracja: 15 maja 2009, o 06:16

Re: Lekarski czy wojskowy lekarski?

Post autor: m0rix »

dobrzeci pisze:ja też mam problemy z pływaniem, a interesuje mnie wojskowo cywilny, czy powie mi ktoś czy jest obowiązkiem basen na ów wydziale?)) prosze o szybka, konkretną i PEWNĄ odpowiedź:) z góry dzięki
Nie jest obowiązkowy, możesz wybrać basen na wf lub cokolwiek innego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości