Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Sol7
Posty: 25
Rejestracja: 11 paź 2011, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Sol7 »

Jeśli chodzi o biologię służę pomocą Ilikechemistry, będę tłumaczyć do bólu jak będzie trzeba
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Jannx »

Tak się nad nią zastanawiam bo w sumie czuje że jestem w stanie ogarnąć tą matme, ale nie wiem czy jest sens sobie 3 rozszerzenia brać
silva_89
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2013, o 16:45

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: silva_89 »

Na kierunki medyczne matma rozsz. nie wiem, czy daje jaką znaczącą różnicę , poza tym , aby b.dobrze się z niej przygotować i osiągnąć niezły wynik, należy rozwiązać mnóstwo zadań, co jest dość czasochłonne. ( mówię z własnego doświadczenia)
Lepiej poświęcić czas na dobre przygotowanie się z biol/chem- wyniki z tych przedmiotów są kluczowe, aby się dostać na wymarzony kierunek( myślę o kierunkach medycznych).
Jeżeli chodzi o matmę, warto przeliczyć sobie pkt rekrutacyjne, co da więcej pkt w rekrutacji.(poziom rozsz. czy podstawa) -jeżeli rzeczywiście będzie istotna różnica-warto.
Można też traktować rozsz. matmę jako plus przy ewentualnej zmianie planów na studia.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Jannx »

Generalnie to ja się raczej na biotech wybieram to się akurat przyda Może mi się jeszcze zmieni, ale na tą chwile to mi najbardziej odpowiada
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Madridistka »

Ja bałam się, że nie dam rady ogarnąć matmy R od września przy nauce do matury z biol i chem, niestety nie pisałam tego rozszerzenia. Jak ktoś się waha czy pisać matmę R to niech pisze. Nawet jeśli zabraknie trochę czasu na dobre ogarnięcie to takie 60% można wyciągnąć, a to już są punkty do łodzi. Teraz po maturze wiem, że dobrze mieć te 3 przedmioty dodatkowe, albo matmę R albo fizykę P. Z maturą z biologii nigdy nic nie wiadomo, na pewno też łatwiej osiągnąć 3X po 80% z trzech przedmiotów niż po 90 z dwóch.
Rêves

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Rêves »

jannx, dla mnie matematyka to istna czarna magia, więc pisanie rozszerzenia w moim przypadku byłoby to nic innego niż naukowe samobójstwo. To samo się tyczy fizyki.

A nad jakimi uczelniami się zastanawiacie?
Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: laugh »

Ja na stówę jeszcze poprawiam matmę podstawową, bo miałam z niej marne 60% w 2012 r., a do Krakowa mam najbliżej. Żałuję, że nie poprawiałam jej w tym roku
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

laugh pisze:Ja na stówę jeszcze poprawiam matmę podstawową, bo miałam z niej marne 60% w 2012 r., a do Krakowa mam najbliżej. Żałuję, że nie poprawiałam jej w tym roku
Ja tez żałuję bo była łatwiejsza od tej w 2012.

Awatar użytkownika
laugh
Posty: 57
Rejestracja: 30 mar 2012, o 17:15

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: laugh »

KatarzynaZSDM pisze:Ja tez żałuję bo była łatwiejsza od tej w 2012.
dokładnie, też tak uważam. ale już trudno, za rok się świetnie przygotujemy i napiszemy na maxa z matmą wielkiej filozofii nie ma
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

No, ja mam nadzieje dostac sie w tym roku ale matematyka podniosłaby moje szanse.
A jak nie, maturo 2014 przybywaj!

Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Malinka23 »

Drodzy Maturzyści!
Oferuję Wam świetny skrypt, zawierający materiał wymagany do matury rozszerzonej, opracowałam w nim każdy dział biologii w łatwo przyswajalnej formie, niezwykle przydatny do nauki i powtórek, bez zbędnych i długich opisów, a także bez zupełnie podstawowych informacji i zbędnych szczegółów Jedyne 20 zł
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Edenista »

Juliette Roche pisze:Drodzy Maturzyści!
Oferuję Wam świetny skrypt, zawierający materiał wymagany do matury rozszerzonej, opracowałam w nim każdy dział biologii w łatwo przyswajalnej formie, niezwykle przydatny do nauki i powtórek, bez zbędnych i długich opisów, a także bez zupełnie podstawowych informacji i zbędnych szczegółów Jedyne 20 zł
Możemy prosić o jakaś próbkę tego znakomitego skryptu?
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Malinka23 »

Oczywiście, dajcie znać, kto chce, wysyłam na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości