Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Witajcie
Wiem, że do konkursu daleko, ale postanowiłam już założyć wątek, by zorientować się kto jest

Obecnie jestem uczennicą drugiej klasy gimnazjum. Ciągle prześladuje mnie pech. w tamtym roku zabrakło mi po dwa punkty z geografii i języka polskiego, by dostać się do etapu wojewódzkiego O biologii nie wspominając - tu zabrakło jedynie punktu. Było, minęło i teraz postanawiam uczyć się mądrzej

W podstawówce mi się udało i uzyskałam laureata z przyrody Ale to nieistotne.

Jak widać, jestem z warmińsko-mazurskiego, z okolic Ełku Miło by mi było spotkać kogoś z okolic, ale witam wszystkich biologów

Jak się uczycie? Macie jakieś sposoby?
Awatar użytkownika
gej
Posty: 178
Rejestracja: 9 sie 2012, o 13:30

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: gej »

Witaj.

Przerażająca jest ilość emotikon w Twoim poście, no ale OK, czasy się zmieniają, a ja zanadto się starzeję. Jako doświadczony gimnazjalny olimpijczyk powiem co było moim sposobem na bycie 7- krotnym laureatem. Po prostu brałem zeszyt starszych braci z liceum i kułem. Oprócz tego czasopisma naukowe czytałem. Wszystko złożyło się na sukces.

Pozdrawiam.
Rebelliouse
Posty: 1
Rejestracja: 4 cze 2013, o 16:04

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: Rebelliouse »

Ja również jestem teraz w 2 klasie, po wakacjach zaczynam trzecią i mam zamiar spróbować swoich sił w konkursie z biologii. W tym roku brałam udział w konkursie kuratoryjnym z historii i niemieckiego. Niestety, nie udało mi się dojść do etapów wojewódzkich, ale nie narzekam- nie przykładałam się zbytnio do nauki. Poszłam, żeby zobaczyć jak taki konkurs wygląda. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się zostać laureatką.
agnik66
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:23

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: agnik66 »

Ja po wakacjach idę do 3 klasy gimnazjum i też zamierzam przygotowywać się do konkursu przedmiotowego z biologii. Chcę się uczyć już w wakacje, ale nie umiem się do tego zabrać.
Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

agnik66 pisze:Ja po wakacjach idę do 3 klasy gimnazjum i też zamierzam przygotowywać się do konkursu przedmiotowego z biologii. Chcę się uczyć już w wakacje, ale nie umiem się do tego zabrać.
To tak jak ja. Niczego nie pamiętam i nic mi nie wchodzi. Na razie chyba dam sobie spokój, wypocznę póki co, a później zobaczę co w mojej mocy.
MniamMniam
Posty: 129
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:20

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: MniamMniam »

witam, ja jestem finalistką z bioli ( przeklęte 2 pkt. ) i mam zamiar w tym roku zostać laureatką. miło widzieć że ktos już taki wątek założył.
lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lonely01 »

Hej! Strasznie dawno mnie tu nie było.
Ja jestem już uczennicą liceum, a z konkursu biologicznego nic nie wyszło Zabrakło mi 1 punktu do 3 etapu, komisja się do mnie przyczepiła bo miałam odpowiedź (za ten 1 punkt) inną niż w kluczu Na dodatek dzień przed konkursem rozchorowałam się potwornie, także na 2 etapie byłam nafaszerowana lekami Ale mówi się trudno, ja zamierzam spróbować jeszcze w liceum Uczę się na spokojnie, bez stresu jak to było rok temu i myślę, że tak jest o wiele lepiej
lonely01
Posty: 382
Rejestracja: 26 maja 2012, o 12:52

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lonely01 »

A no i powodzenia, będę trzymać za was kciuki
tommyhitch
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2013, o 20:21

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: tommyhitch »

Ja startuję w innym konkursie (u mnie nie ma tych konkursów kuratoryjnych - nie wiem dlaczego), ale jakbyście robili zadanka czy cuś to dołączam się do grupy wsparcia. Pozdro
Awatar użytkownika
sanssens
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, o 08:49

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: sanssens »

żeby zostać laureatem trzeba mieć bardzo dobrze opanowany materiał z podręczników z nowej ery warto też zajrzeć do atlasu anatomicznego Tajemnice ciała - przynajmniej kiedy ja brałam udział w takim konkursie (podkarpacie), wiele pytań opierało się właśnie na tych pozycjach

trzymam kciuki!
MniamMniam
Posty: 129
Rejestracja: 3 lip 2012, o 11:20

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: MniamMniam »

Nie chodzi nawet o samą wiedzę, tylko o sposób odpowiadania na pytania. trzeba w odpowiedni sposób odpowiadać.

Awatar użytkownika
lidzik
Posty: 522
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:12

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: lidzik »

Miło mi powitać stare znajome. MniamMniam, lonely01 witam!

Mi zabrakło punktu z biologii. aż szkoda gadać. Właśnie przeklinam klucz odpowiedzi do dzisiaj
tommyhitch
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2013, o 20:21

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2013/2014 dla gimnazjum

Post autor: tommyhitch »

Jak się uczycie do takich rzeczy? Jestem ciekaw, bo ja jestem raczej zwolennikiem kilkakrotnego czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania kolorowych schematów, ale nie wiem czy to jest w miarę efektywne. Robię też różne testy, żeby sprawdzić wiedzę. A wy jakie macie sposoby?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości