medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdańsk vs. Warszawa

Gdańsk
26
67%
Warszawa
13
33%
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
lena_jes
Posty: 25
Rejestracja: 21 mar 2013, o 11:03

medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: lena_jes »

Witam, mam mały wielki problem. W tym roku pisałam maturę i najprawdopodobniej dostanę się na lek. tu i tu, to jest do Warszawy i Gdańska. Mam taki oto dylemat: do Warszawy mam znacznie dalej niż do Gdańska, w Gdańsku wydaje się życie jest nieco tańsze, a przynajmniej mieszkania, w Gdańsku mam dużo znajomych - nie byłabym na początku sama jak palec ( w Warszawie nie znam nikogo ). Mogłabym częściej wracać do domu będąc w Gdańsku. Ale zależy mi też na możliwościach i jak najlepszym poziomie kształcenia. Czy na moim miejscu skłonilibyście się jednak ku medycynie w Warszawie? Czy przyszłość i perspektywy będą malować się o wiele lepiej właśnie po ukończeniu tej uczelni a nie gdańskiej? Mam nikłe pojęcie o ty i spotykam się ze sprzecznymi opiniami. Bardzo zależy mi na Waszych opiniach, z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

zdecydowanie Gdańsk, nad czym się tu zastanawiać
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: anusia1994 »

lepiej gdańsk, kto by nie chciał mieszkać blisko morza
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: halidor »

bliskosc od domu jest bardzo ważna, a mozliwosci sa wszedzie takie same, zawsze mozna sie przeniesc, jak sie nie spodoba
ja mam akurat blizej do w-wy bo 2,5h intercity a do g-ska 8h
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: hotdog1990 »

Nie ma żadnego znaczenia gdzie ukończysz medycynę. Wszędzie uczą podobnie, wszędzie będziesz musiała sama wkuwać zdecydowaną większość materiału więc uczelnia tutaj nie ma wielkiego znaczenia. Ważne są przedmioty kliniczne a tutaj dużo zależy do jakiego asystensta się trafi ale wszędzie są beznadziejni jak i Ci bardzo pomocni od których wiele się można nauczyć.

Życie w Gdańsku a Warszawie różni się tylko cenami mieszkania, ewentualnie biletów miesięcznych. W każdym dużym mieście są markety gdzie ceny są identyczne bez względu na miejscowość więc nie przesadzałbym że życie poza kosztami mieszkania jest droższe w Warszawie.

Sama napisałaś wiele powodów dla których Gdańsk jest lepszy dla Ciebie więc tam idż. To nie jest żaden dodatkowy prestiż skończyć UM w Warszawie czy CMUJ
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: halidor »

zgadzam sie, tytul każdy lekarz ma ten sam i nikt potem nie patzry jaką uczelnie sie skonczylo, gdansk jest urokliwy i z tego co wiem to jest we wrzeszczu? moge sie mylic bo nigdy tam nie bylem, a
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Trzyszcz »

Nie, to jeszcze Aniołki:
"Aniołki – taki Wrzeszcz, tylko bardziej (bo ze stadionem Lechii). Dzieci bawią się tam, że są już dorosłe i tata pozwala, żeby spuściły koledze z klasy wpierdol."
Awatar użytkownika
Maarten vaan Thomm
Posty: 78
Rejestracja: 25 maja 2013, o 11:29

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Maarten vaan Thomm »

Do Warszawy mam niecałe 120 km, a do Gdańska ponad 320 km i gdybym miał wybierać to Warszawa nie miałaby szans.
Nom i to prawda, że to nie ma znaczenia gdzie się uczysz. Tak samo zdobywasz wiedzę czy umiejętności. Gdańsk ma w cholerę umów z zagranicznymi uczelniami jeśli Ci na tym zależy - nie wiem jak tam to jest z Warszawą.
Tak więc ja bym się nawet nie zastanawiał.

Zresztą idź do Warszawy, będzie miejsce dla mnie
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

oczywiście że ma znaczenie gdzie się uczysz i to b. duże - sorry, ale tu akurat mówimy o uczelniach czołowych, ale są ośrodki, gdzie się nic nie dzieje, kół mało, wyjechać na erazmusa trudno, miasta nudne, wyniki z egzaminów przeciętne, a zajęcia kończy się o 20, bo debile układają plan, gdzie nie ma się już sily na nic. CO kto lubi.
Czym się sugerować przy wyborze - jest wiele wątków poszukaj. odległość jest ważnym czynnikiem.
Trzeba się wysilić na nieco lepsze porównanie zwłaszcza gdy się stawia 2 uczelnie równorzędnie.

ps. opinie maturzystów są tu wiele wnoszące do tematu.
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: halidor »

w-wa pod tym względem jest liderme , ma chyba najwiecej kół, miasto ciekawe itd
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: Medycyna Lwów »

mówię - co kto lubi, kto jakie ma oczekiwania i zamierzenia.
Jedni kochają W-wę jako miasto, inni nienawidzą.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: randomlogin »

Kaamil, z ciekawosci - ktore osrodki bys w takim razie odradzal, zaliczal do drugiej ligi? Debile ukladajacy plan do 20 to wiem gdzie sa, stamtad pochodze i ucieklem (chyba ze wiecej takich miast) - nie o to pytam, bardziej wiesz - poziomem nauczania, mozliwosciami rozwoju i tak dalej?
________

Re: medycyna Gdańsk vs. Warszawa

Post autor: ________ »

Piszesz, ze masz znajomych w Gdansku - na poczatku fajna sprawa, znajome twarze, zawsze razniej ale z czasem poznasz nowe osoby i nie bedziesz i tak miala czasu spotykac sie ze starymi znajomymi. Tak samo w Warszawie poznasz nowych znajomych jak i w Gdansku. Moze porownaj programy pierwszego roku dla WUM i UG, ktory jest sensowniej rozlozony. Wiele slyszy sie ze na WUM jest wyscig szczurow - pociesze Cie, wszedzie jest. Studia to przygoda, drugi raz okazja sie nie powtorzy. Ja bym brala Wawe.
Ps: zajecia do 20 sa np w Lbn.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości