Studia w Zabrzu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
moreover
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:15

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: moreover »

Milena7
W tym roku liczyły się tylko wyniki z bio i chemii. Resztę trzeba było mieć tylko zdaną, nikt nie pytał na ile.
Koronkowa7
Posty: 24
Rejestracja: 16 cze 2012, o 14:49

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Koronkowa7 »

moreover bardzo Ci dziękuje za odpowiedź to super! już się bałam że mogę mieć problemy, ponieważ nie jestem zbyt dobra z polskiego i wątpię żeby jakoś rewelacyjnie poszła mi matura z tego przedmiotu
moreover
Posty: 19
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:15

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: moreover »

Milena7 pisze:moreover bardzo Ci dziękuje za odpowiedź to super! już się bałam że mogę mieć problemy, ponieważ nie jestem zbyt dobra z polskiego i wątpię żeby jakoś rewelacyjnie poszła mi matura z tego przedmiotu
Znam ten ból) Aż do otrzymania wyników się martwiłam czy zdałam polski.
aprilart
Posty: 64
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:03

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: aprilart »

moglbys ktos doradzic jak to jest ze studiowaniem w katowicach vs zabrzu?
ogolnie wiem ze w zabrzu milsza atmosfera, w katowicach mordor (choc to oczywiscie zalezy od osoby, znam takie ktore nie uwazaja ze katowice sa takie zle ), jesli ktos ma jakies konkretniejsze informacje bylabym wdzieczna (szczegolnie chodzi mi o pierwszy i drugi rok)

aai czy jest to prawda ze poziom jest nizszy w zabrzu a jak zaczna sie kliniki to rowniez katowice lepiej wypadaja? czym to jest spowodowane?

i najwazniejsze w sumie- otworzyli w zeszlym roku centrum symulacji w katowicach, studenci z zabrza nie korzystaja z niego rozumiem? i jesli chodzi o 1szy, 2gi rok- jak duzo zajec w katowicach jest gdzie to centrum symulacji jest uzywane? czy to raczej od 3roku sie je uzywa?

nie moge sie zdecydowac gdzie aplikowac, choc wszystko wskazuje na zabrze, bo atmosfera studiowania jest dla mnie dosc wazna tylko wlasnie to centrum symulacji sie swietne wydaje

i ostatnie- czy ktos probowal sie przeniesc z zabrza/kato? (ogolnie skoro to jest jedna uczelnia to nie jest tak ze np w zabrzu mogliby pozwolic na przeniesienie a w katowicach nie?). jestem z Poznania, a na pewno nie starczy mi punktow i bede poprawiac mature, ale nie chce roku w tyl i dlatego po roku czy dwoch (zalezy kiedy mozna sie przeniesc) zalezaloby mi zeby do pnia sie przeniesc wlasnie

bardzo bylabym wdzieczna za informacje
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: myniula »

Z tego co mi wiadomo to Zabrze też juz korzysta z tego centrum symulacji.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: terrible_justyna »

na 1 roku są 2 wypady do centrum symulacji - pierwsze żeby nam się pochwalić co i jak, drugi po nic.
prawda jest taka, że przez pierwsze 2 lata nie mamy tam nic do roboty bo mamy same przedmioty teoretyczne a wizyta w centrum jest ograniczona do odbicia legitymacji, że niby studenci masowo korzystają z centrum i można się pochwalić piękną statystyką.
centrum jest cudne, sprzęt genialny, ale korzysta się z tego bodajże od 4 roku wzwyż. zabrze ma tam tyle samo godzin ćwiczeń co ligota.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: szska »

Hej, slyszlam ze na ŚUMie nie ma zajec z pielegniarstwa na pierwszym roku, po ktorym obowiazuja praktyki pielegniarskie, stad plotki ze nic sie na nich nie umie. Czy to prawda? Ciężko ogarnąć te praktyki bez tych zajęc na 1 roku?
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: BiałaNoc »

szska to nieprawda
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: szska »

W planie pielegniarstwo jest na 2.
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: BiałaNoc »

Nie orientuję się jak tam jest z planem, ale znajomy miał normalnie prakty. Jakie to nie wiem. Ale miał
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: szska »

Nie chodzi mi o to czy ma się praktyki, czy nie, bo wiadomo, że się je ma- są obowiązkowe. Chodzi mi o to czy ma się na nich problemy bez zajęć z pielęgniarstwa na 1 roku.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: terrible_justyna »

to prawda, że nie ma nic z pielęgniarstwa na 1 roku.
ale praktyki to praktyki - i tak robisz tylko to, na co Ci szpital i oddziałowa pozwoli. ja swoje praktyki mam w sierpniu więc jeśli to Cię będzie dalej interesowało to napiszę wtedy jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Namine
Posty: 455
Rejestracja: 19 lip 2011, o 14:26

Re: Studia w Zabrzu

Post autor: Namine »

A ja mam teraz prakty i żyję pomimo braku zajęć z tego. Po tygodniu już się ogarnia co i jak, a na początku i tak oni wiedzą, że się nie wiem nic. Wszystko zależy od tego na jaką oddziałową i pielęgniarki się trafi, ja akurat po tygodniu jestem i póki co bardzo sobie swoje chwalę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości