Jak dobrze zdać maturę?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
olivka19

Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: olivka19 »

ide wlasnie do 2 klasy liceum.jestem na profilu mat-geo ale bardzo chciała bym zdawac na maturze rozszerzona chemie i biologie.jak myslicie czy mam szanse DOBRZE je zdac?intensywna nauke zaczelam juz teraz w wakacjechodze na korepetycje, ucze sie z rozszerzonych ksiazekprosze o rademarze o farmacjinaprawde chciala bym zostac farmaceutka w przyszlosci:(
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 13:15 przez olivka19, łącznie zmieniany 1 raz.
viva

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: viva »

czemu ta smutna buźka masz jeszcze 2 lata nauki, skoro juŻ przygotowujesz się do matury rozszerzonej z tych przedmiotów to spokojnie powinnaś je zdać na dobrym poziomie, który zapewni Ci dostanie się na farmację:-) spkojnie, nie masz się czym martwić:-)
cahala

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: cahala »

oczywiście, Że masz szanse trzeba tylko chcieć i umieć się trochę zdyscyplinować jeśli istnieją u Ciebie w szkole fakultety to chodź na nie razem z biol-chemem, nie powinno być problemów Żeby to załatwić. ja sama chodziłam na fakultety do pol-histu mimo, Że byłam właśnie biol-chem Chcieć to móc!
olivka19

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: olivka19 »

dziekuje za odpowiedz:** naprawde to duzo dla mnie znaczy:) a mozecie mi polecic jakies dobre ksiazki, ktore mnie dobrze przygotuja?
cahala

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: cahala »

przede wszystkim testy, testy, testy. ja przygotowywałam się głównie na kserówkach zadań, ksiąŻkach wsipu i trochę villego. no i z biologii miałam 82%
biolog88
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2007, o 15:55

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: biolog88 »

olivka19 pisze:dziekuje za odpowiedz:** naprawde to duzo dla mnie znaczy:) a mozecie mi polecic jakies dobre ksiazki, ktore mnie dobrze przygotuja?

wlasciwie to ja uczylem sie z operonu, mysle ze dobre ksiazki,

poza tym villego troche, w szczegolnosci anatomia, dugo by inne wymieniac.


a tak na serio to na mature nie jest ci potrzebna wiedza szczegolowa (moze to sie zmieni) i tak naprawde to wiee zad jest na myslenie, a wiec rozwiazuj duzo sylabusow, do tego testow z poprzednich lat,

jest tez duzo na rynku testow dotyczacych wlasnie matury, a wiec takie sobie zalatw i cwicz

ucz sie jak rysowac tabelki, , wykresy.
viva

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: viva »

wg mnie umiejętność rozwiązywania testów to 80% sukcesu na nowej maturze, o ile nie wiecej. ja do matury z biologii przygotowyawałam się z Operonu i Hosera, a co do chemii to nie wiem jakie ksiąŻki moge Ci polecić oprócz testów, gdyŻ ja uczyłam się tylko z notatek z lekcji,(miałam naprawdę dobrego nauczyciela).Pozdrawiam i Życze powodzenia:)
Patryska

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: Patryska »

Olivka19-ja byłam na profilu humanistycznym ale chciałam pójść na medycynę więc załatwiłam sobie korki z chemi(odwołałam z fizyki bo nie chcą) i zakuwam biolę. Inny profil nie oznacza Że jesteś skazane na to co się uczyłaś i uczysz:)
olivka19

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: olivka19 »

mam jeszcze pytanie.czy bardzo trudna jest matura z chemii/ mysle ze z biologia sobie poradze ale boje sie pisac chemie.

i chcialam jeszcze spytac jak jest z dostawaniem sie na aademie medyczna w krakowie?konkretnie chodzi mi o faramcje.slyszalam ze latwiej dostac sie w katowicach.
kaska

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: kaska »

olivka19-KaŻdy kto się dostał na jakąś uczelnie powie ci Że matura z chemii jest prosta a inni Że trudna( ci co nie zdali). Sama będe pisać maturę z chemi i uwaŻam Że w jednym roku będzie łatwa a w innym trudna. Ja tez się boję pisać chemie:))
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: Kajkosz »

Ja byłem na profilu mat-int, ale chodziłem do takiej szkoły, gdzie dyrektor dał nam 6h fakultetow z biologii dla średnio 8 osób, ktore na nie chodziły i 4h fakultetów z chemii dla jedynie 3 osób (w sumie przez 2 lata). Do tego wychowawczyni była fizyczką i załatwiła nam kupę czasu na rozszerzenia z fizyki - dla 3 osób

A ponieważ, jestem człowiekiem, któremu uczyć się samemu nie chce, więc dodatkowym uzupełnieniem wiedzy szkolnej był ten kurs: medicus.edu.pl

Chodziłem na niego we Wrocławiu i z wykładowców z biologii i z chemii byłem bardzo zadowolony - naprawdę świetni ludzie. Zaś gość od fizyki, z którym miała zajęcia moja grupa był trochę ten tego. No nie wazne - więcej wiadomościgt priv

I jeszcze jedno - do nowej matury nie należy (ba! nie wolno!) zakuwać - trzeba znaleźć na nią sposób
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: pingus18 »

Kajkosz przeczytałem właśnie twóją wypowiedz i chcialbym sie dowiedziec jakie byly rezultaty po tym kursie przygotowawczym i czy napewno to jest az takie dobre, czy te kursy to nie jest strata pieniedzy i napisz cos jak ci poszlo na maturze
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Jak dobrze zdać maturę?

Post autor: Andzia »

Kajkosz pisze: A ponieważ, jestem człowiekiem, któremu uczyć się samemu nie chce, więc dodatkowym uzupełnieniem wiedzy szkolnej był ten kurs
I ile kosztował Cię taki kurs?
Co powiesz o tym podsumowującym sprawdzianie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości