ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Awatar użytkownika
neverforever
Posty: 193
Rejestracja: 23 sie 2012, o 15:59

ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Post autor: neverforever »

Siemka ludziska
zostały ostatnie dni nauki, nie wiem jak wy ale mi już trochę się chce rzygać jak mam zacząć powtarzać i czytać po raz kolejny jakiś tam temat w książce czy vademecum, a w sumie teraz przydałoby się żebyśmy utrwalili sobie jakieś wyjątki, bo wiedze chyba mamy jako taką,
a na maturze często są właśnie pytania dotyczące zagadnień których nie znajdziemy w podręcznikach
np czemu erytrocyty nie mają jąder kom. i dlaczego ziemniaki się robią zielone na słońcu, czy np pyt z zeszłorocznej matury o cewki i naczynia
pamiętam że moja nauczycielka podkreślała własnie przykład z drzewem iglastym a w podręczniku pewnie tego bym nie znalazła.
chodzi mi o to żebyśmy pisali tu o ważnych wyjątkach, zagadnieniach coś co warto powtórzyć, przed maturą. coś na co zwróciliście szczególną uwagę i i uważacie ze no to na pewno może być, na pewno trzeba umieć
i zawsze to inna forma uczenia się niż siedzenie przy biurku z nosem w książkach


ja np jak uczyłam się roślin to zwróciłam uwagę na tabelke w hoserze porównującą aparaty szparkowe w dzień i w nocy, otwieranie i zamykanie zmiany zachodzące tam, ph, rozkład glukozy itd, powiesilam to nawet nad biurkiem
po czym patrze i w styczniowej próbnej prawie identyczna tabelka do uzupełnienia!
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Post autor: kokardka »

ja myślę że porównanie jedno- i dwuliściennych
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Post autor: karchola »

a ja myślę o porównaniu zapłodnienia u nago i okrytonasiennych, chociaż matura przestała być pod roślinki patrząc ile człowieka było na próbnej z oke
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Post autor: sygilaria »

neverforever pisze: dlaczego ziemniaki się robią zielone na słońcu
Profetka!
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: ostateczna powtórka. biologia wyjątki

Post autor: mickey_mouse »

bez kitu, neverforever, jesteś lepsza niż wróżbita Maciej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość