przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
plecha
Posty: 103
Rejestracja: 27 lip 2010, o 22:05

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: plecha »

Proponuję wszystkim z biologią poczekać do wyników. Ja w tamtym roku liczyłem na ok. 87%, koniec końców mialem 75% (z tego co liczyłem, że będę miał na pewno źle miałem 3 punkty dobrze. a miałem faktycznie źle rzeczy, o których bym nie pomyślał). Mój kolega z klasy wyszedł z matury i mówił, że czuje że 85% będzie - miał 87% (nic nie sprawdzał, nie myślał itp.). Generalnie klucz jest jednakowy dla wszystkich, chociaż egzaminatorzy bywają różni i widziałem swoją pracę - myślę że w kilku miejscach można by dyskutować. Są tacy, którzy liczą że będą mieli ileś tam źle, a wynik okazuje się wyższy - i było sporo takich osób również.

Dla zdrowia psychicznego radzę sobie odpuścić jakiekolwiek dywagacje odnośnie wyniku - po prostu różnie to bywa, wiem po sobie że domyślanie się i analizowane prowadzi tylko do bólu głowy. Wiadomo, ciężko sobie odpuścić myślenie o czymś, co dla większości z nas jest prawie wszystkim (bo zgaduję, że jest dużo takich osób.), ale trzeba. Dla siebie samego. Także idźcie na piwo, na rower, cokolwiek - serio to takie bzdety, ale to pomaga

Z tego co ja wiem, matury są już sprawdzone i trafiły do komisji (i tam są CHYBA ewentualnie wybiórczo weryfikowane - ale to tylko moje domysły, tego nie wiem). Co ma być, to już tak naprawdę JEST.

DZIEWCZĘTA I CHŁOPACZKI, BĄDŹMY DOBREJ MYŚLI!

PS. Nie słuchajcie nikogo póki co odnośnie ogólnych wrażeń na temat wyników. To, że gdzieś tam sprawdzali i było większość słabych wyników - o czym to niby świadczy? Ode mnie ze szkoły w tamtym roku na jakieś 50 osób piszących powyżej 80% może miały 4 osoby. W innej szkole mogło to być 25 osób. Będą podane średnie - będziecie gdybać. Chociaż średnie i inne dane statystyczne też nie powiedzą Wam jaki będzie próg.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: KatarzynaZSDM »

plecha pisze:Proponuję wszystkim z biologią poczekać do wyników. Ja w tamtym roku liczyłem na ok. 87%, koniec końców mialem 75% (z tego co liczyłem, że będę miał na pewno źle miałem 3 punkty dobrze. a miałem faktycznie źle rzeczy, o których bym nie pomyślał). Mój kolega z klasy wyszedł z matury i mówił, że czuje że 85% będzie - miał 87% (nic nie sprawdzał, nie myślał itp.). Generalnie klucz jest jednakowy dla wszystkich, chociaż egzaminatorzy bywają różni i widziałem swoją pracę - myślę że w kilku miejscach można by dyskutować. Są tacy, którzy liczą że będą mieli ileś tam źle, a wynik okazuje się wyższy - i było sporo takich osób również.

Dla zdrowia psychicznego radzę sobie odpuścić jakiekolwiek dywagacje odnośnie wyniku - po prostu różnie to bywa, wiem po sobie że domyślanie się i analizowane prowadzi tylko do bólu głowy. Wiadomo, ciężko sobie odpuścić myślenie o czymś, co dla większości z nas jest prawie wszystkim (bo zgaduję, że jest dużo takich osób.), ale trzeba. Dla siebie samego. Także idźcie na piwo, na rower, cokolwiek - serio to takie bzdety, ale to pomaga

Z tego co ja wiem, matury są już sprawdzone i trafiły do komisji (i tam są CHYBA ewentualnie wybiórczo weryfikowane - ale to tylko moje domysły, tego nie wiem). Co ma być, to już tak naprawdę JEST.

DZIEWCZĘTA I CHŁOPACZKI, BĄDŹMY DOBREJ MYŚLI!
Ja sobie wręcz dokładnie wyliczyłam rok temu wynik.
Ps. Bardzo ładny post -)

arek1992
Posty: 45
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:13

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: arek1992 »

Ja w tamtym roku wyliczyłem sobie z chemii 77% i dokładnie tyle miałem. Z biologii liczyłem na grubo ponad 90%, a wyszło 85%.

Myślę, że z chemii można oszacować sobie wynik z dokładnością 1-3%, a z biologii jak co roku - wielka niewiadoma
hejkahej
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2010, o 17:28

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: hejkahej »

Mam info od egzaminatora ze matura na pewno nie poszła lepiej niż rok temu ale dużo gorzej też nie, zobaczymy jął biologia ale progi powinny być zbliżone do ubiegłorocznych

sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: sygilaria »

A ma ktoś info czy może nie zdarzył się cud i czy nie zaliczają H3O+ jako kwas Arrheniusa?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: Sofia »

Raczej nie, kwasy Arrheniusa to te, które dysocjują na jon H3O+, a sam jon przecież nie dysocjuje.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: sygilaria »

Ale różne rzeczy na maturach się zdarzały

A jakby np. było pytanie o jakieś substancje, które dysocjują i ktoś wpisałby wodę, to co? Przecież proces w jakimśtam minimalnym stopniu zachodzi.
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: ddaga89 »

Moim zdaniem matura powinna być obiektywna, jeśli H3O+ nie jest kwasem to nie ma uznania i tyle. Takie zastanawianie się czy mi uznają, jest wg bez sensu. Jeśli ktoś się uczył do matury i wie, że to nie jest kwas wg tej teorii to jak można się pytać czy może zaliczyli"?
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: yecur »

ddaga niby racja ,to powiedz czemu nie uznaja poprawnego rozwiazana zadania ze stalaopartego na stosunkach i symbolachniech wszedzie bedzie uczciwosc rzetelnosc i konsekwencja nie sadzisz?
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: halidor »

ddaga , co u ciebie?
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: sygilaria »

Ddaga89 oczywiście, że powinna być, ale jak jest wszyscy wiemy.
Proszę, nie unoś się. Może, ktoś się uczył, lecz spotkał się tylko z definicją mówiącą, że kwas Arrheniusa dysocjuje w wodzie na jon H+ (Operon), a więc pomyślał, że w jakimś tam stopniu ustala się stan równowagi: H3O+lt H2O + H+
Wiem, że na maturze także zdarzają się błędy, więc zwyczajnie po ludzku mam jakąśtam cichą nadzieję.
ddaga , co u ciebie?
Halidorku napisz po prostu PW
NamelessOne
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2012, o 20:14

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: NamelessOne »

Yecur, a czego dokładnie nie uznają w tym zadaniu?
Powiem Ci, ze jeśli wyszedł Ci poprawny wynik, to nie ma co tracić przedwcześnie nadziei, z tego względu, ze zadania obliczeniowe pozostawiają stosunkowo szeroki zakres dla dobrej woli egzaminatora. To nie matma, gdzie egzaminator ocenia praktycznie tylko metodę.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: przecieki:) klucz matura chemia 2013 poziom rozsz

Post autor: yecur »

Nie ,nie ja mam dobrze zrobione ,nie robilam tego na symbolach ,pisze o innych ludziach i pewnie licznej grupie ,ktora tak to rozwiazala )) ,Ktos pisal ,ze nie beda wlasnie tejze metody uznawac choc jakos trudno miw to uwierzyc .Ja jestem tylko niepewna swojego wykresu ) i tego bede niepewna do 28 czerwca 2013 ))Zrobiony odrecznie .no i moze mi jakos za idelanie nie wyszedl:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości