błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Piotrr »

nie wiem czy temat był czy nie był ale nie wypisujmy tu naszych przemyśleń żali i innych tylko wypisujmy numer zadania i co jest nie tak( lub wydaje wam sie ze jest nie tak) bo szukanie tego wszystkiego po necie to wielka męczarnia i strata czasu. moze ktos juz znalazl i oszczedzi innym zachodu na temat danego zadanka.
Tom 1 rok wydania 2010 zadanie 26
odpowiedz do pkt a) 10 elektronow w rdzeniu atomowym(podana odpowiedz 15 i jest bledna)
W końcu lekarz
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: micra »

ktoś kiedyś podał link do strony z błędami w Witku (goodman nie ty przypadkiem).
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: goodman »

Piotrr pisze:bo szukanie tego wszystkiego po necie to wielka męczarnia i strata czasu. moze ktos juz znalazl i oszczedzi innym zachodu na temat danego zadanka.
Tak, jest to straszna męczarnia wpisać w Google hasło: witowski errata i kliknąć pierwszy wynik.
odpowiadając na ten post zniszczyłem sobie moją piękną liczbę postów wynoszącą 666
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: micra »

oj, przepraszam że Cię wykorzystałam
nie pamiętałam tego słowa errata więc ciężko by mi było znaleźć to w googlach
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Piotrr »

no i po problemie
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: goodman »

Aa teraz to już mogę sobie pisać, bo do liczby 666 się nie cofnę.

Jeszcze taka mała uwaga.
Jesli ktoś odkryje jakiś błąd, to niech najpierw sprawdzi czy nie ma go w erratach, zanim napisze tu posta.

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Piotrr »

mysle ze temat zamkniety. errata dodana do ulubionych wiec juz nie mam problemup goodman mimo tego ze make me annoying (from czasu to czasu!) to jednak jestes pomocny jak nam obu dopisze szczescie to moze bedziemy sie znosic przez 6 lat czas sie przyzwyczajacp
W końcu lekarz
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: goodman »

Spoko, mi tam to nie przeszkadza)

Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Amani »

Zadanie 800 w drugim tomie (2012) skopane. Błędem jest tu liczenie liczby atomów na podstawie liczby Avogadra. Chodzi tu przeciez o cząsteczkę polimeru a mol cząsteczek.
Mam oba wydania Witowskiego i zauważyłam, że coniektóre zadania, które były dobrze w 2011 przeprawił na źle
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
arasultras
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2013, o 00:27

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: arasultras »

Robię właśnie zadania z moli z Witowskiego i nie wiem czy dobrze rozumiem to zadanie. Ile atomów znajduje się w 2 molach CO2? W odpowiedzi jest 3,61*10^24. Czy to jest poprawnie zrobione? Jeżeli tak proszę o wyjaśnienie
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Giardia Lamblia »

6,02*1023*6 = 36,12*1023 = 3,612*1024
Dlaczego mnożymy razy 6? Bo w 1 molu cząsteczek CO2 jest 3 mol atomów, więc w 2 molach jest 6 mol atomów.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] błedy w odpowiedziach-chemia witowski

Post autor: Collo »

Zadanie 893 podpunkt b) z TOMu I wyd. 2002-2012. Na temat tego zadania narodziły się wątpliwości kilka godzin przed tegoroczną maturą z chemii post646710.html#p646710
Poprawna jest odpowiedź D, a nie C.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości