ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: młody technik »

Kato, w Zabrzu się dużo jeździ po Śląsku na zajęcia, a komunikacja miejska ponoć nie zawsze daje radę.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: zazu24 »

m&#x142ody technik pisze:Kato, w Zabrzu się dużo jeździ po Śląsku na zajęcia, a komunikacja miejska ponoć nie zawsze daje radę.
Dobrze więc, że jestem zmotoryzowana
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: młody technik »

Też jestem, ale tankowanie paliwa uderza po kieszeni mocno.
Awatar użytkownika
Diffenbachia
Posty: 228
Rejestracja: 2 gru 2009, o 16:00

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: Diffenbachia »

Ja nadal mam dylemat, ale na 90% wybieram Zabrze.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: Kester »

Za-za-za-zabrze.
Ascara
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 16:19

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: Ascara »

Ja wybieram (awaryjnie, jestem na 1. roku w Olsztynie, ale mam kampanię wrześniową) Katowice. Przyczyna? Wiem już z autopsji, że biofizyka NIE jest moją mocną stroną i pozytywna ocena w moim indeksie to cud wszelki wymęczony na ostatnim terminie. Na przepisanie w razie olsztyńskiej wpadki z ostatniego terminu pewnie nie ma co liczyć O ŚUM-ie wiem, że w Kato biofizyka to zabawa USG itd., natomiast w Zabrzu kładą na ten przedmiot nacisk jeszcze większy, niż tutaj. Co do mordoru. Mam nadzieję, że zostanę w swoim (:P), ale nie sądzę, aby w Kato był dużo większy.
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: Somatoliberyna »

O co chodzi? Zarejestrowałam się na lekarski do Katowic więc mogę tam nie trafić? Na jakiej zasadzie to działa? To jest podział że lek w Katowicach a lek-dent w Zabrzu, dobrze rozumiem? Czy ktoś może mi przybliżyć na jakiej zasadzie działa ta wspólna lista?
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: iglo »

Somatoliberyna, W Zabrzu też jest kierunek lekarski. Podczas rekrutacji jest tworzona wspólna lista dla Katowic i dla Zabrza.
Działa to tak, że np. Masz 167 punktów, a w Katowicach wszystkie miejsca już zapełnione. Okazuje się, że w Zabrzu są jeszcze wolne miejsca i trafiasz do Zabrze mimo iż rejestrowałaś się do Katowic. Tak samo to działa w drugą stronę, czyli jeśli ktoś rejestrował się do Zabrze.
Zawsze można się jednak przenieść
Awatar użytkownika
Somatoliberyna
Posty: 72
Rejestracja: 17 cze 2013, o 22:11

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: Somatoliberyna »

aha. czyli lista jest wspólna ale dla jednego kierunku np. lek

a na lek-dent oddzielnie trzeba się rejestrować? Można na dwa kierunki jednocześnie aplikować?

Od czego zależy czy Katowice czy Zabrze? Od szczęścia? Kolejności na liście punktów? Czyli początkowe punky do Kato, a końcowe do Zabrza?

W Katowicach jest lek-dent czy tylko w Zabrzu?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: kokardka »

Somatoliberyna, troszkę potnę twój post

Somatoliberyna pisze:aha. czyli lista jest wspólna ale dla jednego kierunku np. lek

a na lek-dent oddzielnie trzeba się rejestrować?
Rejestrujesz się raz ale składasz dwa podania (jeden na lek, drugi na stomę)
Somatoliberyna pisze: Można na dwa kierunki jednocześnie aplikować?
Tak
Somatoliberyna pisze: Od czego zależy czy Katowice czy Zabrze? Od szczęścia? Kolejności na liście punktów? Czyli początkowe punky do Kato, a końcowe do Zabrza?
Też się chętnie dowiem jak to jest
Somatoliberyna pisze: W Katowicach jest lek-dent czy tylko w Zabrzu?
Tylko w Zabrzu
Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: rysieńka »

Somatoliberyna pisze:Od czego zależy czy Katowice czy Zabrze? Od szczęścia? Kolejności na liście punktów? Czyli początkowe punky do Kato, a końcowe do Zabrza?
To zależy od tego, ile osób będzie chciało dostać się Katowic, a ile Zabrza. Prosty przykład załóżmy, że na I liście próg będzie wynosił 180pkt okazuje się, że w Katowicach jest więcej osób z taką ilością punktów niż przewidują, a w Zabrzu jest jeszcze 30 miejsc, to przerzuca się te 30 osób za dużo do Zabrza. A kto tam trafi z tych wszystkich, co mieli 180? Może zgodnie z alfabetem albo na kogo papiery spadnie ręka święta pani w dziekanacie, to już nie wiem.
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: pradaxa »

gdzie jest lepiej?
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

[Link] ŚUM 2013 - Jakie miasto wybieracie?

Post autor: atasteofhoney »

zabrze-vs-katowice-prosze-o-pomoc-vt50089.htm

tutaj już była ta sprawa poruszona.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości