Kompatybilność części mikroskopów PZO

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: francisco »

JohnyM pisze:<FONT _gt_9quge9x811qn="1"<FONT c="468 closure_uid_828641276="859 _gt_9quge9x811qn="1"Sí.lt/FONT<FONT c="469 closure_uid_828641276="860 _gt_9quge9x811qn="1"Está dedicado iluminador.</FONT</FONT
Hello
Thanks for the information
I have sent email to the seller to tell me if sent to Spain
JohnyM

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: JohnyM »

Itll fit ONLY Biolar mocroscope.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: francisco »

Hello
I have bought a microscope PZO SK 14. No objectives or lighting
I think its a Biolar. Is that correct?
thanks
Francisco
JohnyM

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: JohnyM »

SK14 is a PZO mechanical stage. Usually fit on Biolar, so its a common misstake. To confirm I need a photo, or description.
francisco
Posty: 135
Rejestracja: 9 cze 2013, o 18:14

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: francisco »

Sorry
Error mine


Hello
The seller did not answer.
sold
Ill wait another occasion
Ill be getting the microscope in 15 days approx. I will put photographs
thanks
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: planapo »

like we said - lets use only english in case of interiational discussions (:

Francisco - do not use qoutes please, they for some reason do not work in your case, and all we see is a chopped text that means nothing (
JohnyM

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: JohnyM »

Informacja potwierdzona organoleptycznie. Na Olympusie BX UIS, działają obiektywy UIS i UIS-2 oraz. achromaty PZO. Widziałem tylko obraz spod achromatu 20x, ale nie zauważyłem żadnych drastycznych (szczerze mówiąc żadnych, ale preparat nie był najlepszy do obiektywnej oceny) problemów z jakością obrazu. Co więcej, efektownie dawał FOV 22! W porównaniu z maksem PZO, które wynosi 17,5. ciekawe jakby sobie poradził z nasadką SW.

Także znów powróciła do mnie wizja kupna i powolnego kompletowania BXa, zawsze można pozakładać PZO
PS. może uda mi się sprawdzić jak radzi sobie z UPI i zrobić kilka fotek.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: planapo »

sprawdz koniecznie! PZO nie pierwszy raz zaskakuje.
JohnyM

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: JohnyM »

Porównanie obiektywów PZO 10x i Olympus Plan PH 10x oraz PZO 40xA i Olympus Plan 40xPH na mikroskopie BX z nasadką 00. Z lewej jest Olympus, z prawej PZO. Obrazy na 10x są minimalnie kadrowane, 40x to pełen kadr. Jedyny zmienny parametr to czas otwarcia migawki. Na wszystkich fotografiach balans bieli, apertura obiektywu (2/3), napięcie żarówki itd. były identyczne (czytaj, zdjęcia nie są wykonane optymalnie, ale dla maksymalnie obiektywnej oceny). Niestety przesunął mi się preparat (mnóstwo praktycznie identycznych skrawków na jednym szkiełku, nie umiałem już odnaleźć tego samego).

Wnioski: PZO radzi sobie przy FN22 olympusa (oczywiście ze znaczną degeneracją obrazu im dalej od centrum). Obraz jest dużo gorszy, szczególnie na peryferiach, ale użyteczny - sprzęt PZO nadaje się jako tymczasowy zamiennik, przy kompletowaniu całości.
Powiększenie rzeczywiste obiektywów (co jest raczej oczywistością) jest inne niż na biolarze.

Obiektywy olympusa są znacznie jaśniejsze. Przy 1/4000 (max mojego aparatu) zdjęcie na 10x dalej jest przepalone (i źółte - przy balansie auto i przyciemnieniu halogenu oczywiście nie ma problemu). Ostrość, odległości robocze itd. to już rzeczy oczywiste i nie wynikają z konfiguracji.

Zdjęcie, aby można je umieścić na forum wymagało bardzo mocnej kompresji. oryginał do wglądu u mnie
Załączniki
Montagebadziewnajakosc.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: planapo »

zrob moze maly wycinek w skali 1:1 to wejdzie na forum no i przetestuj DIC PZO (:
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: przyrodnik »

JohnyM pisze:Zdjęcie, aby można je umieścić na forum wymagało bardzo mocnej kompresji. oryginał do wglądu u mnie
nowy max. rozmiar zdjęcia w poście 6600x6600px i 30MB
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: planapo »

Przyrodnik, myslisz ze to dobrze.? Bo forum bedzie mulić, juz dzialy ze zdjeciami chodza wolno.

Pliki mozna optymalizowac do publikacji sieci na wiele sposobow (kazdy program graficzny ma te opcje) i nie ma najmniejszej potrzeby wstawiac niczego ponad 2-3MB, a juz na pewno nie 30 MB bo to samo zoptymalizowane wyglada IDENTYCZNIE na ekranie (roznica wychodzi dopiero w druku) a zajmuje 1-2 MB, forum jest miejscem prezentacji ekranowej, a nie serwerem FTP drukarni ( Zajmuje sie tego typu rzeczami zawodowo takze mniej wiecej wiem jak to dziala.

Niech sie oczywiscie wypowiedza inni (potem sie przeniesie do moderatorskigo tematu), ja osobiscie jestem za limitem 2MB (na zagranicznym forum jest 300kb), ale bez limitu rozmiaru w pixelach. Ponizej zdjecie: oryginal 16000px, 80MB, zoptymalizowane 6000px, niecale 2MB.
Załączniki
panorama2.jpg
JohnyM

Re: Kompatybilność części mikroskopów PZO

Post autor: JohnyM »

Co do UPI:
Przy minimalnej przeróbce nasadki + dorobieniu montażu/przeszlifowaniu szyn w kondensorze, można po prostu założyć Kpi2 i MPI na BXa i korzystać z obiektywów 160/170/210 i nasadki okularowej PZO. Pewnie to samo dotyczy Zeissa i Leica. Nikon odpada, ze względu na gwint inny niż RMS (albo zabawa z adapterami). W tej konfiguracji obiektywy 160 działają OK, natomiast 00 ledwo - ledwo ciągną. Tzn. da się coś zobaczyć ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Poza tym prążki interferencyjne zamiast wypełnić pole widzenia jednym, mieszczą się aż 2-3 (w zależności od obiektywu - zdjęcia poniżej). Ze względu na to, że to nie mój sprzęt, ja nie kombinowałem i wszystko zmontowałem z użyciem biologicznej siły wsparcia (trzymałem ręką) i taśmy izolacyjnej, także pewnie dałoby się wyciągnąć sporo więcej i jest to jakaś opcja, przed zdobyciem reszty sprzętu olympusa.
Załączniki
40xPZOlympus.jpg
10xPZOlympus.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości