I ROK LEKARSKI

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: maciek_tyfel »

Czy ja wiem czy tak ciężko - u mnie po socjologii kto chciał to miał pracę - domy mediowe, agencje reklamowe, firmy badania rynku, etc.
Jak kogoś to interesuje to może być zadowolony i źle nie zarabiać.
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

Widzisz jaka niedaleka droga od nazwania kogoś bufonem do zgody .
A fakt, że się dostałem o niczym nie świadczy. Trzeba teraz na to zapracować i skończyć, co jest dużo większą sztuką.
Smutne to, że szczątkowy procent osób robi w życiu to, co lubi i w czym się wyuczyło. To nieliczni szczęśliwcy.
Dlatego trudno się dziwić narzekaniom, skoro osoba znająca od podszewki literaturę polską, mogąca robić karierę naukową, musi szukać dorywczo pracy żeby mieć za co żyć.

Chyba pora zmienić temat, bo nas trochę poniosło. Przynajmniej nie w tym wątku
Awatar użytkownika
indiana
Posty: 574
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 17:26

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: indiana »

Rzeczywiście, wyszła dyskusja zupełnie odbiegająca od pierwotnego tematu wątku. Ale grunt to się dogadać i zrozumieć punkt widzenia drugiej osoby, a to myślę, że się nam udało.

I cofam tego bufona, troszkę za bardzo się wkurzyłam.
Nancy1990
Posty: 50
Rejestracja: 26 mar 2008, o 20:21

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: Nancy1990 »

zobacz-ten-plik.pdf
(6.09 MiB) Pobrany 35 razy
pszemek
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2012, o 22:46

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: pszemek »

Porównując stary i nowy program histologii, zauważyłem że naszemu rocznikowi obcięto 2 tematy, mianowicie:
1. Regeneracja tkanek i narządów terapia komórkowa, inżynieria tkankowa
2. Bankowanie tkanek i narządów

Duża to strata? Na pierwszy rzut oka oba tematy wydają się ciekawe.
maciek_tyfel
Posty: 399
Rejestracja: 2 lis 2011, o 21:27

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: maciek_tyfel »

pszemek pisze: Duża to strata? Na pierwszy rzut oka oba tematy wydają się ciekawe.
Nie wiem czy duża, natomiast uważam, że jeśli byłaby taka potrzeba to samemu można byłoby się tego douczyć więc problemu raczej nie widzę
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: Tomq »

O bankowaniu tkanek ciekawy temat, bo gość który go prowadzil naprawdę zna się na rzeczy i ciekawie opowiadał. Z kolei o terapii komórkowej nie dowiedziałem się nic, było nudno i gdyby nie sudoku to bym usnął.
________

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: ________ »

Hej Jakie przedmioty mieliscie na pierwszym roku lekarskiego w tym roku po tych zmianach?

Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

anatomia (cały rok z egzaminem w sesji letniej), histologia z embriologią (cały rok z egzaminem w sesji letniej), język obcy (cały rok + 2 rok) podstawy biologii molekularnej (pół semestru), chemia (pół semestru), łacina (1 semestr), biofizyka (niecały semestr), pierwsza pomoc i elementy pielęgniarstwa (niecały semestr), propedeutyka medycyny uzależnień (niecały semestr) i takie pierdoły jak przysposobienie biblioteczne (robiło się przez internet) i bhp (2 wykłady).

A od nowego roku nie bedzie juz chemii.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: chaosik »

Skąd ta informacja, że nie będzie już chemii? To potwierdzone i pewne na 100%?
A jak z łaciną? Bo na innych uczelniach ją wycofują.
I w jakim języku będzie anatomia w przyszłym roku- tak jak teraz- pół po łacinie, a pół po ang?
Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

Pewne na 100% to będzie jak się rok akademicki zacznie. Ale to informacja od asystentki. Będzie przedmiot biochemia z elementami chemii", ale nie wiem na którym roku.

Co do reszty nie mam informacji.
________

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: ________ »

Dziekuje a-dr. Mam jeszcze jedno pytanie, tak dla pewnosci , nie mieliscie teraz na pierwszym roku biochemii i fizjologii?

Awatar użytkownika
dr-a
Posty: 149
Rejestracja: 6 gru 2011, o 15:24

Re: I ROK LEKARSKI

Post autor: dr-a »

Nie wymieniłem ich wśród przedmiotów na I roku. Takie rzeczy na ujocie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości