Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

entalpia obleci trzeba po prostu zadania trzepać gorzej z kinetyką.
Medyk 300

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Medyk 300 »

Rocznik 93 poprawia maturę ? A może jest ktoś starszy 92-91 który poprawia? Z ciekawości pytam.
Awatar użytkownika
Ensuite
Posty: 64
Rejestracja: 24 lut 2012, o 22:22

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Ensuite »

skouo pisze: czy to jest trudne?
Wszystko zależy od nauczyciela w jaki sposób prowadzi zajęcia najważniejsze żeby rozumiem co się dzieje a nie klepać schematy na pamięć bo potem jak zobaczysz podobne zadanie a trochę inne to już nie będziesz umiała go zrobić.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

Medyk 300, ja 93 a Ty?
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Edenista »

Bardzo dobrze ze robiliscie organiczna, bo to proste zeczy,kinetyka jest sredniej trudnosci,ale bodajze w operonie sa dobre z tego zadania

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

w personie lepsze albo w maturalnie, że zdasz
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Madridistka »

W kinetyce naprawdę nie ma nic trudnego Ogólnie to cała matura z chemii w głównej mierze opiera się na tym żeby nie zrobić głupich błędów, czytając na forum to ludzie w tym roku nie stracili punktów wynikających z niewiedzy, tylko przez nieuwagę.
Awatar użytkownika
Flavia
Posty: 113
Rejestracja: 24 cze 2012, o 19:41

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Flavia »

[at] 300, ja też z 93 i poprawiam :v Zmiana planów u Ciebie? )
[at], nie powiem żeby to były moje ulubione zagadnienia, ale jeśli przysiądziesz po każdej lekcji, przejrzysz notatki, podręcznik i porobisz zadania na bieżąco, to spokojnie wejdzie do głowy. Z entalpii w ogóle nie ma dużo materiału do nauki, toteż bez paniki. Ja tam zawsze miałam problemy ze stężeniami i całą resztą

I jak wyżej, najwięcej punktów traci się na głupich błędach. Mnie tak uciekło 12 pkt, lol xD
arasultras
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2013, o 00:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: arasultras »

Medyk 300 pisze:Rocznik 93 poprawia maturę ? A może jest ktoś starszy 92-91 który poprawia? Z ciekawości pytam.
Medyk ja 91 i poprawiam za rok. W sumie będzie to moje pierwsze podejście
arasultras
Posty: 52
Rejestracja: 7 cze 2013, o 00:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: arasultras »

Mam pytanie do tych, co uczą się biologii. W jaki sposób uczycie się tego przedmiotu? Mam podręczniki Operonu i PWNu, wybrałem Operon, chociaż myślę, że zajrzę też do innych książek. Robię notatki z biologii, przerabiam I część z Operonu i kiedy doszedłem do nasiennych stwierdziłem, że nie ma sensu robienie notatek, bo to przepisywanie całej książki. Co o tym myślicie? Jakie macie metody na biologię?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Smile_Forever »

arasultras, ja robiłam zawsze notatki i to mi bardzo pomaga w nauce, bo jestem typowym wzrokowcem, poza tym lubię się uczyć z notatek, bo zawierają bardzo skondensowany materiał, bez zbędnych opisów etc.
Poza tym moją metodą jest przerabianie mniejszych partii materiału, ale częściej (np. zamiast się uczyć w jeden dzień trzy godziny, wolę po godzinie w ciągu trzech dni), częste powtarzanie materiału (za pierwszym razem trudno wszystko zapamiętać), a także czytanie jednego działu z różnych źródeł (powtarza się, a jednocześnie wyłapuje nowe informacje z innych źródeł) PWN też sobie możesz poczytać, chociaż zawiera zbyt dużo ciekawostek jak do matury, poza tym podręczniki Nowej Ery i seria Bukały są super do matury dobre są różne repetytoria, a przede wszystkim musisz przerabiać dużo zadań, żeby przestawić się na maturalny tok myślenia
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

właśnie, sporo dobrego słyszałam o nowej erze - co jest tam, czego inne nie mają

pwn dobrze się czyta, operon ma dużo informacji ukrytych między wierszami
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Smile_Forever »

promyczek14175, zgadzam się ze wszystkim co napisałaś
Jeden kolega uczył się do matury z Villeego (oprócz bezkręgowców ), tylko tam trzeba zrobić dużą selekcję informacji, bo wiele jest niepotrzebnych pod kątem matury
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości