zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: sygilaria »

Piderjan dziękuję Ci za Twojego posta

I ja mam pytania, dotyczące kół naukowych w Katowicach. W sumie to nie pytanie tylko prośbę, żebyś coś o nich napisał. Czy jest ich dużo, na czym to wgl polega itd oraz czy możesz jakieś ewentualnie polecić
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: Piderjan »

Uczestnictwo w kole naukowym jest możliwe dopiero od II roku, jak się zaliczy dany przedmiot, więc dużo nie mogę powiedzieć. Wiem, że na II roku można zapisać się np. do koła anatomicznego i chyba ono cieszy się największa popularnością.
maalinowa
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2011, o 13:21

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: maalinowa »

A ile macie terminów na na przykład kolosa czy zaliczenie?
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: Piderjan »

To zależy od przedmiotu i od ludzi z katedr. Regulaminowo zwykle są trzy terminy różnego rodzaju zaliczeń (właściwy, I poprawka i II poprawka), ale jak się nie zda za III razem to też, często jeszcze dostaje się kolejne ponad regulaminowe szanse. Znam przypadki V terminów, a nawet sytuacje, w których po prostu odpuszczono studentom z niezaliczonym I semestrem i dopuszczono ich do egzaminu w obecnej sesji letniej.
Prędzej ktoś sam rezygnuje niż zostaje wyrzucony, bo zwykle pod koniec I semestru, czy roku ma do poprawki niemal wszystko i przekonuje się, że mimo iż katedra daje mu kolejne szanse to materiału jest niestety za dużo.

PS. Jeszcze wyników matur nie ma, a tu już pojawiają się takie techniczne pytania
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, o 20:09 przez Piderjan, łącznie zmieniany 1 raz.
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: pradaxa »

zrobiłeś mi smaka na sum
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: Piderjan »

Tylko ostrzegam, na moim roku na pewno znajdziecie ludzi, którzy opinie mają całkiem odmienne niż ja. Ja nie narzekam i cieszę się tym co jest. Takie nastawienie jak na razie daje dobre efekty. Nie zawalam swojej części pracy to i uczelnia i studia nie dają mi po głowie.
pradaxa
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 12:06

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: pradaxa »

to jest słuszne podejscie
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: młody technik »

A jest takie coś jak przystąpienie do egzaminu przed terminem? Czy niezdanie go tratuje się jako uwalenie I terminu czy w ogóle nie notuje?
Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: Piderjan »

Jest coś takiego z biofizyki i szumnie nazywa się to przedterminem". Profesor zaprasza wszystkich, którzy na niego zasłużyli do siebie, wygłasza wzniosłą mowę końcową, każdemu z osobna gratuluje i zwalnia z egzaminu. W tym roku zwolnił ok. 30 osób. Oprócz tego na odpowiednich warunkach można być zwolnionym z egzaminów z anatomii (w tym roku ok. 50 szczęśliwców) i histologii (4 wybrańców).
Odpytywanie przed I terminem egzaminu było przy biologii molekularnej po I semestrze, ale Wy jej ponoć mieć nie macie na I roku. Wiem, że kilka osób, którym odpowiednio dobrze szło z tego przedmiotu zostało zaproszonych na ustny przedtermin, ale co się działo jak go nie zdawali to mi nie wiadomo.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: sygilaria »

A na którym Ty jesteś roku?
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: atasteofhoney »

Jeszcze nie spotkałam się z taką sytuacją, żeby ktoś przystępujący do przedterminu w razie niezdania nie był dopuszczony do 1 terminu:) jest on inaczej nazywany terminem zerowym i teoretycznie nie jest on po to żeby zwalniac z egzaminu, ale po to żeby Ci którzy zapracują sobie w ciągu roku mieli jeden dodatkowy termin i mogli mieć już egzamin z głowy:)
Drugą opcją jest właśnie zwolnienie z egzaminu za średnią, frekwecje itp., np. z angielskiego jak masz średnią ileśtam, to w ogóle nie idziesz na przetermin tylko od razu masz 5 w indeksie:)

Piderjan
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2011, o 00:12

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: Piderjan »

[at], jestem na I roku, więc wszystkie wrażenia mam w miarę świeże.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: zabrze vs katowice - prosze o pomoc ;)

Post autor: randomlogin »

atasteofhoney pisze:Jeszcze nie spotkałam się z taką sytuacją, żeby ktoś przystępujący do przedterminu w razie niezdania nie był dopuszczony do 1 terminu
To szczesliwymi ludzmi jestescie na tym SUMie jesli o czyms takim nie slyszeliscie - doceniajcie to, bo jest tego warte.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości