Zdublowana praca badawcza?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Zdublowana praca badawcza?

Post autor: pistachioo »

Hej
Mam pytanie o to w jakim stopniu prace mogą być do siebie podobne. Chodzi mi o to, że opracowałam swój temat, który zaakceptowała moja nauczycielka, ale teraz kiedy szukałam pewnych informacji znalazłam, że osoba w eliminacjach okręgowych z innego województwa została wyróżniona z pracą bardzo podobną do tej, którą ja chciałam robić. Różni się tylko tym, że ja chciałam badać kilka roślin a tu jest badanie jednej konkretnej. i to praca z zeszłego roku.
Czy komisja nie odrzuci tej pracy, nie posądzą mnie o kopiowanie ?lt<
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: Zdublowana praca badawcza?

Post autor: lekkostronnicza »

Myślę, że raczej nie masz się co obawiać, bo przecież nie napiszesz tej pracy identycznie jak ta osoba, a i na pewno wasze wnioski będą się nieco różnić . Zwłaszcza, że będą tą pracę sprawdzać inne osoby, więc nawet nie wiem, czy ktokolwiek zauważy podobieństwo tematów.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Zdublowana praca badawcza?

Post autor: Alra »

Generalnie mnóstwo tematów co roku się powtarza. I najczęściej uczniowie nie są tego świadomi. Ale nie ma w tym żadnego problemu, jeśli rzeczywiście autorzy prac o takich samych tematach pracują samodzielnie. Wiadomo, że będą mieć różną literaturę, zapewne troszkę inną metodykę, a co za tym idzie nieco różniące się wyniki i wnioski. Jeśli weźmiesz inne rośliny i samodzielnie napiszesz dyskusję, nie powinno być problemów.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Zdublowana praca badawcza?

Post autor: Smile_Forever »

pistachioo, dokładnie, też myślę, że nie ma powodu do obaw tym bardziej, że obiekt badań się różni
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Re: Zdublowana praca badawcza?

Post autor: pistachioo »

uff dzięki za odpowiedzi bo zaczęłam się już poważnie martwić czy nie zmieniać tematu
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Zdublowana praca badawcza?

Post autor: tchorz »

sytem antyplagiatowy wyłapuje identyczne zdana i zestawy wyrazów. Czyli metodę kopiuj wklej.
Nawet jesli będzie IDENTYCZNY temat i takie same wnioski to nie ma się czego obawiać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości