XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

bioman, najlepiej będzie, jak do nich zadzwonisz i się porządnie o to wypytasz, bo te zapisy w regulaminie mogą być różnie interpretowane sama zawsze dzwonię ze wszystkimi pytaniami i naprawdę można wtedy zaoszczędzić sobie dużo nerwów Masz bardzo dużo punktów z pracy, jeśliby Ci nie sprawdzali na nowo i pozostałby Ci ten wynik - z pewnością Ci to wystarczy do kwalifikacji do okręgu (mało prawdopodobne, żeby 600 osób z Polski miałogt47 ).
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Dzwonilam wczoraj do KGOB i mówili, że prace bedzie sprawdzał ten sam recenzent, więc nawet jeśli prace będą sprawdzane jeszcze raz (w co wątpię, bo po co ma ta sama osoba oceniać jeszcze raz identyczna prace) to na pewno nie dostanie się mniej punktów. Dopiero kiedy decydujemy się pracę poprawiać to poprzedni wynik jest nieważny i będzie liczył się tylko ten nowy.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Aż strach poprawiać
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Niby tak D ale ten sam recenzent chyba nie utnie nam punktów jeśli poprawimy błędy jakie mamy w recenzji i będziemy się trzymać tego, co mieliśmy dobrze. Strach jednak zawsze jest

Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Ja proponuję napisać protest. Tak nie powinno być. Ja napisałam pracę na 32 pkt, test na okręgowej 62 pkt. Dlaczego Komitet Główny zabiera mi prawa, które nabyłam w zeszłym roku? Przecież wtedy nie było mowy o zmianie regulaminu, o takich rzeczach powinni uprzedzać minimum rok wcześniej. W ten sposób okazują całkowity brak szacunku do naszej pracy. Jesteśmy młodzi. Pokażmy im, że mamy siłę. Nauczycielom pewnie też się ten pomysł nie podoba. Zamiast się poddawać i akceptować wszystko tak, jak nam zarzucają zbierzmy odpowiednią ilość podpisów, zainteresujmy tym media. Pamiętacie sprawę ACTA? Przecież rząd się wtedy wycofał. Pokazaliśmy na co nas stać. A na stronie olimpiady usuwane są niewygodne posty, dotyczące zmiany regulaminu.Dlaczego teraz mamy rezygnować ?
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Sam pomysł nie jest zły ale sądzę że odzew był by zbyt słaby, aby cokolwiek zmienić.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Zawsze warto próbować niż biernie wszystko akceptować. Pokażmy im, że my też mamy coś do powiedzenia. Przecież rodziców, którzy na początku sprzeciwiali się sześciolatkom w szkołach też było mało. Zrobili taką aferę, że teraz ma być referendum w tej sprawie.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

Tylko to dotyczyło ogromu społeczeństwa. Ludzi startujących w OB jest o wiele mniej nie mówiąc że tylko malutka część zagląda na te forum żeby były jakiekolwiek szanse każdy musiał by się podpisać i nauczyciele a i tak nie wiadomo czy ludzie z KGOB nie zemścili by się korzystając z nazwisk na ankiecie o ile taka by istniała.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Wiem, ale tutaj ilość podpisów też nie musi być ogromna. Wystarczyłoby 500 podpisów. Media też by mogły się zainteresować. Myślisz, że KGOB odważyłoby się zrobić coś takiego ? Wątpię, tym bardziej, że sprawa zrobiłaby się głośna. (P.S nie tylko ludzie biorący udział w olimpiadzie mogą się podpisać, to przecież protest społeczny).
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

Ciekawe jakby zareagowali Olimpiada powinna być dla uczniów, a nie tylko, żeby była.
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Z tego to wiem, to pierwszy taki protest. Z pewnością będą zaskoczeni, ale jeśli jest choć cień szansy, że ulegną, warto spróbować.
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

No to trzeba zadziałać
Olciszka21
Posty: 77
Rejestracja: 10 mar 2012, o 11:43

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Olciszka21 »

Dobra, to muszę wiedzieć ile osób z forum jest za pomysłem. Popytajcie też nauczycieli, rodziców i pierwszoklasistów, którzy biorą udział.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości