Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
uparta_jak_osioł
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2013, o 11:48

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: uparta_jak_osioł »

uczelni które pobiorą opłaty za 2 kieunek beda zalewane falami pozwów za bezprawe pobranie opłat w całej konsekwencji od osób zarekrutowanych przed 2013r. ale aby siac dezinformacje sa wynajmowane do tego osoby wprowadajace w bład na forach np prawnych. oraz pozycjonowanie tych tresci w pierwszych stroanch wyszukiwarek. naliczanie etcs wg tego nastąpi od rozpoczynania studiów w roku 2013 dopiero
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Kto ci cos takiego opowiedzial? Sprawa jest prosta - albo placi ministerstwo, albo ty. A ministerstwo nie zaplaci. Wiec to najwyzej z nim trzeba bedzie walczyc - student podpisuje oswiadczenie, ze jego sytuacja jest czysta, albo ze nie jest - i od tego miejsca uczelni nic nie obchodzi, egzekwowac moga pozniej.

Zadalas sobie trud przejrzenia tej ustawy w ogole? Gdzie tam niby jest cos takiego napisane jak sugerujesz?

EDIT: nie zauwazylem, ze na poprzedniej stronie watku juz pisalas. Umiejetnosc czytania ze zrozumieniem sie klania. To wszystko jest prawda - odplatnosc dotyczy to osob ktore rozpocznagtDRUGI< kierunek studiow po wyszczegolnionej tam dacie. Dokladnie o takich sytuacjach tu rozmawiamy.
Zreszta nie jest pierwsza osobe, ktore odkryla ta Ameryke i uwaza, ze postawi tym swiat na glowie. A historia o wynajmowanych prawnikach pierwsza klasa.
uparta_jak_osioł
Posty: 13
Rejestracja: 16 cze 2013, o 11:48

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: uparta_jak_osioł »

no tak. oczywiście, a linku nie łaska przeczytać? i nie jakiejś tam daty tylko daty ważnej dla osób już studiujących oczywiscie ustawa ma już oficjalną interpretację, ponieważ została napisana w sposób nie jednoznaczny do końca i wdrożona na szybko, co ja mogę wiedzieć i znać się na prawie. i czytać i pisać ledwo potrafię nie to co Ty.
a to co piszą na ten temat na stronie samorządu studentów UW gdzie ludzie z kierunków prawniczych zamieszczają sprawdzone inf potwierdzone odpowiednimi uzasadnieniami prawnymi, na podstawie korespondencji z ministerstwem itp to nic takiego ważne że Twoja wypowiedz wszystko ładnie posumowała na zasadzie stosowanej prymitywnej socjotechniki (osmieszyć, wsadzić w usta że ja coś sugeruję itp. ) ja NIC nie sugeruję podałam linka tylko z inf dotycząca wątku, na ale rozumiem Twoje stanowisko i troskę o własne interesy i intencje przy wprowadzaniu zamieszania. Pozdrawiam!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

Odpłatność za drugi kierunek studiów obowiązywać będzie osoby zrekrutowane po 30 września 2012 (w praktyce w zimowej rekrutacji 2013 r.).
Jesli te osoby maja miec rozpoczety DRUGI kierunek wtedy, i za niego placic, to znaczy ze WCZESNIEJ rozpoczely pierwszy, prawda?
Nic innego ciekawego w tym linku nie widze, zadnych dyskusji glebokich ani nic takiego.
Innymi slowy nie dyskutuje z tym co tam jest napisane. Tylko tam jest napisane cos, z czego nie da sie wyciagnac takich wnioskow do jakich ty doszlas powyzej.
BTW z ministerstwem tez rozmawialem. Jest nawet oficjalna strona wyobraz sobie przez nich prowadzona. I ona pokrywa sie co do tresci z tym co jest napisane na stronie samorzadu UW, a jakze - ale nie z tym, co ty wymyslilas.
m4jli
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:16

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: m4jli »

randomlogin pisze:Jak raz sie na ten kierunek dostalas, to drugi tez sie dostaniesz gdybys chciala wrocic. Wtedy po prostu skrobniesz odpowiednie podanie i niemal na pewno wpisza cie na rok powyzej tego, ktory skonczylas - tak jakby wrocisz na studia. Musieliby byc ciezko nienormalni zeby tego nie zrobic, a w takiej sytuacji jest jeszcze druga instancja. Choc pewnie brak tej opcji jako pewnika, bez proszenia kogokolwiek, jest malo komfortowy.
No to, że się dostanę tam ponownie to wiem, na to mam wystarczające wyniki z matury, ale to że zakończe te studia, a po roku np tam znów będę aplikować nie będzie znaczyło, że zaczynam tak jakby nowy kierunek, czyli będę płaciła, bo już wcześniej ECTSy wykorzystałam przez 4 semestry tu? No chyba, że przepisane ECTSy nie będą jakby naliczane? Nie wiem czy napisałam zrozumiale mój problem, ale jest późno a ja uczę się biochemii i mam trochę już wypaczony mózg.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: esdream »

Czyli jak ktos, kto rozpoczal studia w 2011roku placi za wykorzystane pkt ECTS, a ktos, kto rozpoczal studia w 2010roku lub wczesniej nie musi martwic sie ustawa, ani oplatami idac na drugi kierunek?

m4jli
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:16

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: m4jli »

esdream, dokładnie tak.
esdream
Posty: 365
Rejestracja: 21 lip 2012, o 15:32

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: esdream »

Ok, dziekuje juz rok temu interesowalam sie ustawa i juz wtedy byly takie informacje podane.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

m4jli, jak wrocisz, to bedziesz miala wprawdzie mniej ECTS, ale tez mniej ich bedziesz potrzebowala jeszcze zaliczyc do konca studiow. W sumie wszystko wychodzi na zero - tylko wiadomo, doliczyc trzeba jeszcze te punkty, ktore zuzyjesz na medycynie - jesli bedzie ich wiecej niz 30, to na kawalek pierwszego kierunku faktycznie zabraknie - ale tylko na kawalek.

esdream, sytuacja osob ktore rozpoczely w 2011 jest graniczna - najprawdodopobniej juz objela ich ustawa, ale z drugiej strony moze jednak je, bogtprzyjeci< byli przed jej wejsciem w zycie. Ministerstwo cos nie odpowiada w tej kwestii (mimo iz telefonicznie dowiedzialem sie, ze odpowiedz powinienem miec no, tak tydzien temu), a ja teraz z okazji sesji nie mam czasu ani nerwow na przepychanie sie i naciskanie na nich. W kazdym razie jesli rozpoczelo sie w 2010 lub wczesniej to te studia ECTS nie zuzywaja. Tu tez mialem jeszcze otrzymac pisemne potwierdzenie, ale ten aspekt akurat nie wydaje sie watpliwy.
m4jli
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:16

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: m4jli »

Ja o tej ustawie też powiedzmy od jakiegoś roku czytam, i staram się znaleźć jakieś uzasadnienie, żebym nie płaciła. A potem za każdym razem coraz boleśniej moje wątpliwości są rozwiewane( na moją niekorzyść)
Np dziś rano z UMEDu w Łodzi mi napisali, że mnie ustawa nie obejmuje, i jak dostanę się teraz tam, to nie zapłacę nic. Ich niekompetencja i niewiedza odbija się tylko na naszej psychice. Z Białegostoku mi napisali jako jedyni konkretnie, ale potem dodali, że wiedzą, że to przykra wiadomość, ale takie jest prawo. I można jedynie liczyć, że zdąży się zmienić i się wtedy pozytywnie zaskoczymy. Oj chciałabym, chciała się tak zdziwić .

randomlogin, hmm to brzmi dość sensownie co piszesz, i mam nadzieję, że tak jest. Ale coraz słabiej widzę przyzwolenie moich rodziców na to, żebym rzuciła biotechnologię. A bez ich pomocy nie dam rady się tam sama utrzymać. a z drugiej strony nie mogę wymagać, by teraz jeszcze kolejne 5 lat mnie utrzymywali, plus za ostatnie dwa lata płacili kilkadziesiąt tysięcy. Fak.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: randomlogin »

m4jli pisze:Np dziś rano z UMEDu w Łodzi mi napisali, że mnie ustawa nie obejmuje, i jak dostanę się teraz tam, to nie zapłacę nic.
Jestes na drugim roku, tak? Niewykluczone, ze to przez to o czym pisalem w drugim akapicie - 2010 wydaje sie miec jasna sytuacje, 2012 tez - a 2011 trudno powiedziec, do ktorej grupy nalezy - czy na tej granicy wazne kiedy sie rozpoczelo studia, czy kiedy sie zostalo na nie przyjetym (jak to bylo z 2012), co z uczelniami, ktore rozpoczynaja przed 1 pazdziernika. I tak dalej. Wiec moze sie jeszcze okazac (nie jest to wielka nadzieja, no ale) ze moze maja racje. Na poczatku lipca i tak nie bede mial wiele lepszego do roboty, to jeszcze podzwonie do MNiSW w tej sprawie.
m4jli
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2013, o 13:16

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: m4jli »

randomlogin, tak jestem na drugim roku. Ja osobiście nie cierpię tych przepisów, jestem za głupia, żeby to rozumieć -.- i sobie wszystko nad interpretuję, więc już się nie staram tego rozgryzać sama. Ale coś w tym jest, że tak jakby jesteśmy na granicy, ciekawe jak to sprecyzują. Pewnie na naszą niekorzyść Ty też na drugim roku jesteś?
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: Płatny drugi kierunek [po raz drugi]

Post autor: Candy1992 »

Możemy podziękować tylko i wyłącznie obecnej władzy , za to że tak ogromnie zadłużyła ten kraj i wciska łapy po pieniądze już wszędzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości