UAM: chemia biologiczna a ogólna

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

UAM: chemia biologiczna a ogólna

Post autor: Magda94 »

Witajcie, tak jak w temacie, wybieracie się albo studiujecie? O chemii w Poznaniu mało słychać, więc chciałabym dowiedzieć się czegokolwiek

Co zadecydowało, że wybraliście chemię ogólną a nie biologiczną albo odwrotnie? Jakie są wasze refleksje, wrażenia, jak sobie wyobrażaliście te studia a jak jest w rzeczywistości? Co was zaskoczyło, na + i -? Żałujecie wyboru?

Przeglądałam plany zajęć i wygląda na to że I rok na obydwu kierunkach jest identyczny a II rok różni się kilkoma przedmiotami (o: fotochemia, spektometria atomowa, podstawy nauki o materiałach, zastosowanie matematyki w chemii, b: materiały biologicznie czynne, środki ochrony roślin, chemia komórki). Dopero III rok jest zdecydowanie różni przedmiotami, choć mi trudno jest wybrać, bo nie do końca wiem co kryje się za tymi nazwami…

Chemia ogólna jest trudniejsza dla osoby niewiedzącej z fizyki praktycznie nic? Ogólnie trudno jest się utrzymać? Dużo osób rezygnuje/odpada? To prawda, że przyjmuje się dużo osób, a potem odsiew jest duży?

Generalnie kocham biologię, ale nie będę jej studiować z racji bezrobocia. Chętnie wybrałabym chemię biologiczną tylko nie jestem pewna czy to nie chwyt marketingowy, niby w planie kilka przedmiotów jest bio-cośtam - ale może w sumie to prawie to samo co na chemii ogólnej? Opis kierunku biologicznej trochę przeraża, wygląda jakby materiału było tak dużo jak na medycynie - jak sobie radzicie?

A może możecie coś powiedzieć o chemii z przyrodą? Troszkę też biorę ją pod uwagę.

PS Czy chemia podstawowa to to samo co chemia ogólna?
Awatar użytkownika
Magda94
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2011, o 17:04

Re: UAM: chemia biologiczna a ogólna

Post autor: Magda94 »

nikt nie studiuje chemii w Poznaniu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość