Książki na początek

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Książki na początek

Post autor: badger »

Jak wygląda sprawa z książkami? Które trzeba koniecznie mieć już od początku? Dostaniemy na studiach jakiś wykaz czy trzeba się samemu tym zająć? Mam już z książekBezkręgowce Jury,Botanikę Szweykowskich iBiofizykę dla biologów Bryszewskiego i Leyko. W co jeszcze trzeba się zaopatrzyć?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Książki na początek

Post autor: Vinci »

"HISTORIA ZWIERZĄT KRĘGOWYCH - Henryk Szarski, to sie moze przydac, poza tymEKOLOGIA - J.Weiner, sa tez książki z seriiKrótkie wykłady np. genetyka, immunologia, ekologia.PODSTAWY CHEMII NIEORGANICZNEJ" - A. Bielański, "CHEMIA ANALITYCZNA"- Z.Marczenko,FIZJOLOGIA CZŁOWIEKA"- W.Traczyk
shannon

Re: Książki na początek

Post autor: shannon »

Pewnie kaŻdy wykładowca poda na pierwszych zajęciach jakie ksiąŻki obowiązują )
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Książki na początek

Post autor: mario425 »

pewnie tak , ale lepiej o to zadbać troche wcześniej.bo jesli można sie dowiedzieć wcześniej, jakie książki obowiązuje i przede wszystkim jakie sie przydają, to lepiej albo sobie juz wcześniej wypozyczyć albo się rozejrzeć np. na allegro.bo potem jak wszyscy sie rzuca.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Książki na początek

Post autor: badger »

no właśnie ja za te książki co pisałem dałem 90zł
chrisvic
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2007, o 20:21

Re: Książki na początek

Post autor: chrisvic »

mam nadzieję, że wykładowcy podadzą zalecane książki
mario425
Posty: 118
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 22:48

Re: Książki na początek

Post autor: mario425 »

no na pewno, zawsze podaja
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Książki na początek

Post autor: anik »

Ooo. to ja się podepnę pod temat z trochę innym zapytaniem
Zamierzam kupićGenetykę molekularną Węgleńskiego, czy orientuje się ktoś, czy wydania z 2002 i 2006 roku bardzo różnią się od siebie jeśli chodzi o treści merytoryczne? Bo mam dylemat - czy kupić używaną za połowę ceny czy wydać sporo jak na jeden podręcznik ale kupić coś aktualniejszego?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Książki na początek

Post autor: badger »

Vinci, czy w przypadkuHISTORIA ZWIERZĄT KRĘGOWYCH rok wydania ma duże znaczenie? Czy książka z lat 80tych jest jeszcze w miarę aktualna? Bo książki z innych działów dość szybko się dezaktualizują ale może z historią zwierząt nie jest tak źle i jak jest z książkami chemicznymi? Czy kilkunastoletnie też już się nie nadają do uczenia?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Książki na początek

Post autor: Vinci »

W tych starszych ksiązkach sa przeważnie tylko oznaczenia inne, mam egzemplarz chemii Bielańskiego chyba sprzed 25 lat i taki nowy, pod względem merytorycznym nie rożnia się. Co do zoologii to zmienila sie systematyka, i cigale sie zmiania, poza tym starsze wydania sa pełnowartościowe, chociaz sam lubie sie uczyc z nowych wydań, tak dla pewnosci:)
kropka .

Re: Książki na początek

Post autor: kropka . »

Oj dobrze wiedzieć! Ja jak narazie mam tylko botanikę Szweykowskich, a za tymi co podaliście to porozglądam się
alces
Posty: 140
Rejestracja: 12 lip 2005, o 01:00

Re: Książki na początek

Post autor: alces »

wstrzymajcie sie z ksiazkami, na cwiczeniach Wam powiedza jakie podreczniki obowiazuja,

co do uam to na 1 rok biologi sie przyda:

semestr 1


anatomia

Anatomia i fizologia czlowieka. Traczyk
Anatomia i fizjologia czlowieka. Michajlik

botanika
Botanika cz.1 Szweykowscy
ksiazka prof. Woznego cz. 1 (tytulu nie pamietam)


zoologia

zoologia rajskiego cz.1
Histologia. Sawicki
Komperdium histologi. Cichocki
+ kilka ksiazek do konkretnych wykladow podaja w trakcie

semestr 2

botanika

Botanika cz.2 Szweykowscy


do terenowek

jest skrypt UAM

biofizyka
literatura zostanie podana na wykladzie, jakies 5-6 stron

zoologia
wszytskie tomy Zoologi. Grabdy
Zoologia bezkregowcow. Dogiel

biostatystyka

do cwiczen przyda sie analiza matematyczna w zadanich Krysicki Wlodarski
Rogas
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2007, o 16:54

Re: Książki na początek

Post autor: Rogas »

a mnie ciekawi jakie książki przydały by się na AR w Szczecinie. wolałbym już niektóre teraz mieć zawsze mozna coś w nudnych momentach przejrzec hehe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości