skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
xartan92
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:03

skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: xartan92 »

planuje przeniescsie po pierwszym semestrze do lublina bo tam mam znacznie blizej (ok 250km) niz do katowic czy bydgoszczy (ponad 600km). w nastepnej rekrutacji powinnam sie dostac na obie te uczelnie i nie wiem co wybrac. mam 165pkt (bio 87). nie wiem tez na czym dokladnie polega przeniesienie na inna uczelnie - trzeba miec tylko zaliczone przedmioty czy patrza tez na punkty z matury?
PS. czy to prawda ze do przyszlego roku medycyna bedzie 5-letnia?
xartan92
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:03

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: xartan92 »

aa. no i wszystko jasne. a moze moglby mi ktos podac jakie przedmioty sa na pierwszym semestrze w lubline bo nie moge nigdzie znalesc zeby porownac/
sylwka_s85
Posty: 60
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:08

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: sylwka_s85 »

Napisz czego sie dowiedziałaś ?
xartan92
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:03

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: xartan92 »

chodzilo mi o to ze wlasnie nikt nie odpowiedzial, ale milo ze ktos poza mna interesuje sie tym tematem)
wodny_konik
Posty: 46
Rejestracja: 2 lip 2011, o 18:36

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: wodny_konik »

Wiesz co, ja bym Ci radziła zadzwonić do działu rekrutacji (jeżeli oczywiście wcześniej tego nie zrobiłaś). Moja sąsiadka pracuje na uczelni i podpowiedziała mi, żebym asekuracyjnie składała do Białegostoku, bo właśnie stamtąd podobno dość łatwo się przenieść do Lublina. Także być może jak zadzwonisz, to Ci powiedzą, co zrobić w takiej sytuacji, poza tym, kiedy już będziesz składał/a dok. do Lublina, to będziesz się mógł/mogła na takową rozmowę powołać. Być może to niewiele, ale według mnie lepsze to, niż opinie niezainteresowanych osób na forum. Przypuszczam, że lepiej wybrać taką uczelnię, na której łatwiej uzyskać wysoką średnią, bo to z pewnością się będzie liczyło. Pozdrawiam.
xartan92
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:03

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: xartan92 »

dzieki za odpowiedz!) no ja mam do wyboru katowice i bydgoszcz, podejrzewam ze o wysoka srednia latwiej w bydgoszczy, tylko ze nie moge znalesc przedmiotow ktore sa na pierwszym roku w lublinie zeby sprawdzic czy pokrywaja sie z tymi na ktorejs z tych uczelni/
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: Beata 91 »

xartan92 pisze:dzieki za odpowiedz!) no ja mam do wyboru katowice i bydgoszcz, podejrzewam ze o wysoka srednia latwiej w bydgoszczy, tylko ze nie moge znalesc przedmiotow ktore sa na pierwszym roku w lublinie zeby sprawdzic czy pokrywaja sie z tymi na ktorejs z tych uczelni/
Anatomia, biologia, chemia, łacina, język obcy, wf, pierwsza pomoc i elementy pielęgniarstwa, historia medycyny.
xartan92
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2011, o 14:03

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: xartan92 »

dzieki*
malo tego, w bydgoszczy jest na pierwszym roku to + biofizyka, histologia z cytologia, i jakies cos tam z BHP i przyspobienie biblioteczne (ale to chyba nie jest obowiazkowe?)

a tak z innej beczki, nie wiesz moze czy to prawda ze od przyszlego roku ma byc medycyna 5letnia?
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

[Link] skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: Beata 91 »

Ach tak, zapomniałam o BHP.

Od przyszłego roku medycyna nie jest 5-letnia. Więcej informacji tu: medycyna-5-lat-czy-to-prawda-vt33068.htm
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: Medycyna Lwów »

jak nie jest jak de facto już jest - nie ma stażu, bo jest na 6 roku, czyli niby studia trwają normalnie, ale wszystko będzie ściśniete w 5 lat, po których będzie finalny egzamin czyli LEK.
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgoszcz?

Post autor: Beata 91 »

Pisząc przyszły rok mam na myśli 2011/2012. Rok akademicki 2010/2011 jeszcze się nie skończył.
polo
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2013, o 17:06

Re: skąd łatwej sie przenisc do lublina? katowice czy bydgos

Post autor: polo »

Witam.
Chciałbym odświeżyć temat. Czy ktoś ma jakieś nowe doświadczenia odnośnie przeniesienia do Lublina? Być może ktoś próbował z innego miasta niż Bydgoszcz i Katowice - również proszę o jakieś informacje.

Czy ktoś mógłby doradzić, z jakiego miasta aktualnie byłoby to najprostsze, bo od kończącego się właśnie roku zmienił się chyba w Lublinie program, a ten wątek był tworzony dość dawno.

Z treścią dotychczasowych postów już się zapoznałem, ale liczę, że ktoś ma jakieś świeższe doświadczenia. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości