Jak się nauczyć?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

ollciaq ty jak mialaś 200 zadań to pewnie potrzebowałaś zeszytu 96 kartkowego:)) Ja równieŻ polecam Pazdro:))
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

właśnie nieprawda.
w tym roku matura była wyjątkowo łatwa. Matura podstawowa była trudniejsza od rozszerzonej. Chemia w sumie była na podobnym poziomie jak zeszłoroczne, a fizyka była najłatwiejsza ze wszystkich nowych matur z fizyki.
stąd takie dobre wyniki . i wysokie progi w tym roku

[ Dodano: Nie Lip 29, 2007 11:57 ]
kaska pisze:ollciaq ty jak mialaś 200 zadań to pewnie potrzebowałaś zeszytu 96 kartkowego:)) Ja również polecam Pazdro:))


dziewczyno, ja jeszcze robiłam zadania z innych ksiazek. z wydawnictwa OPERON, piątek 13-stego i PERSONY (zadania z egzaminów wstępnych na medycyne).

ja mam dwa kartony zeszytow i ksiazek z chemii
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Moze dlatego taka łatwa bo zrobiono Że zdajesz albo albo. I moŻe chcieli sprawdzic jak pierwsza matura wyjdzie.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

zadan z kosmosu nie bylo. chemia wydala mi sie latwa, bo chodziłam do dobrej korepetytorki która dała mi wycisk.
wątpię aby dowalili jakies okropne zadania. No bez przesady. ktoś musi zdac ta mature i dostac sie na studia.
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

ollciaq pisze:
ja mam dwa kartony zeszytow i ksiazek z chemii :P

Jak znalazł na podpałke:)))))
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: rigor mortis »

Prawda jest taka, że aby rozwiązywać zadania z chemii, trzeba mieć do nich teoretyczne podstawy. Przede wszystkim wiedzę chemiczną należy rozumieć i funkcjonalnie wykorzystywać, nie wystarczy jej się bezmyślnie nauczyć na pamięć. Tego wymaga nowa matura.
Rzecz tak elementarna jak mol ma swoją definicję, wchodzi w pewne zależności z innymi wielkościami. To i wiedza matematyczna pozwolą do rozwiązania zadań. Wystarczy przyswoić to, wyliczyć kilka zadań i po jakimś czasie powtórzyć. Ważne, by powtarzać - jednorazowe obliczenie nawet stu zadań może się nie utrwalić. Tu nie chodzi o ilość. Jak dla mnie wyliczenie setek zadań na sam mol to katorga. choć zawsze możesz się w takie coś bawić. Zadania na mole to nie jest jakaś wyższa matematyka czy fizyka kwantowa, aby ta wiedza była niedostępna dla wielu osób.
Sugeruję też, abyś nie liczyła jedynie na korepetytora i jego wiedzę, tylko starała się samodzielnie i intensywnie przyswajać chemię (musiszgtrozumieć<< chemię). Po pewnym czasie możesz się miło przekonać, że pan korepetytor nie jest Ci potrzebny.
Jeśli jednak zauważysz, że efekty nauki nie są widoczne, to nie warto tracić czasu. Musisz być w tych sprawach realistką. Na medycynie świat się nie kończy.
Pozdrawiam
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

na podpałkę? ja sprzedam to i się wzbogacę ale dobre te kartony są na mój kubek z kawą
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

Marica- MoŻe po jakimś czasie zrozumiesz chemie.początek trudny ale spróbować moŻesz. Niech ci wytłumaczy jeszcze raz mole. Jeśli po paru lekcjach zrozumiesz Że chemia jest za trudna i nic juz nie zrobisz więcej to moŻe zrezygnuj?! Ja wiem Że jak się pragnie czegoś to się dąŻy do celuale jakim kosztem Stracisz pieniądze i czas i nic ci to nie przyniesie. Zrób zadania nawet z błędnym wynikiem pokaŻ nauczycielowi i niech ci wytłumaczy o co biega. TeŻ mam problem z chemia ale spobuje sił Żeby potem nie Żałować.
kaska

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: kaska »

ollciaq ja bym nie sprzedawała zeszytow ( ani nie paliła:)) bo zawsze jak na nie spojrzysz to poczujesz sentyment do chemi i wrócą wspomnienia jak to wstawałaś o 5 rano w sobote by jechać na korki:)))
Kajkosz
Posty: 45
Rejestracja: 5 lip 2007, o 14:49

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: Kajkosz »

ollciaq pisze:ja mam dwa kartony zeszytow i ksiazek z chemii
Ja mam zeszyt z zapisanymi 5 stronami, zbior zadan Pazdry (otworzony kilka razy przed maturą) i ksiazke do chemii w liceum, ktorej ani razu na lekcjach nie uzylismy bo nauczycielka stwierdzila zeJest do dupy i sama nas lepiej nauczy. I nauczyla

Co do mola, to mi wystarczylo zapamiętanie tego, ze:

1 mol = 22,4 dm^3 = 6.02 * 10^23 cząsteczek

Moja chemiczka tłumaczyła tez mola w taki sposób, ze mol to jest tak samo jak kwintal czy kopa (przykład: Daj mi kwintal jabłek = Daj mi 100kg jabłekgt Daj mi kwintal żelaza = Daj mi 100kg żelazagt Daj mi mol żelaza = Daj mi 55,85g żelaza)

Przypomnę też słowa mojej chemiczki z gimnazjum:Chemii sie nie da nauczyć, chemię trzeba zrozumieć"

Pozdrawiam,
Paweł
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: ollciaq »

mnie sentyment nie bierze, raczej przerazenie, ze ja to wytrzymalam.
chemii sie nie nauczysz to trzeba czuć
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: dawidw »

wrzuć najlepiej te zadania których nie umiesz zrobić w dziale Chemia na lekcjach w szkole, ktoś na pewno jasno Ci to wytłumaczy, że zapamiętasz jak to zrobić. Musisz zacząć myśleć po chemicznemu, wkuwanie nic nie daje
marica

Re: Jak się nauczyć?

Post autor: marica »

Więc mam zrezygnować z korków bo i tak nie rozumie chemii Ja chce iść na medycyne i nic innego mnie nie ciekawi. Kiedy mam się zastanowic po ilu lekcjach zrezygnować £atwo wam mówicdaj sobie spokój". Wy zdaliście i umicie chemie więc dla was prosta a co ja mam powiedzieć?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości