notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
lizard96
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2011, o 17:32

notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: lizard96 »

Mam nauczycieli którzy nie uczą zbyt dobrze, a moje notatki są niezwykle skromne. Zdaję maturę 2015 i się zastanawiam czy wystarczy mi podręcznik i kilka dodatkowych książek. Jakie jest Wasze zdanie? Macie może jakieś bardzo dobre notatki ? Chętnie bym kupiła.
Liopop
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2013, o 21:22

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: Liopop »

Starczą spokojnie, przynajmniej mi starczyły same podręczniki. Zdałem dość dobrze, bez rewelacji jednak, z biologii tylko 73%, ale chemia już 85%.

Już lepiej zainwestować w korepetytora, który przed samą maturą podpowie co jak pisać, aby nawet jak byłoby źle było dobrze P
Awatar użytkownika
fainche
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2013, o 18:54

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: fainche »

Ja się z notatek nie uczyłam w ogóle, ale dużo wynosiłam z lekcji (zwłaszcza z biologii, sama obecność i słuchanie wiele dawało).
lizard96
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2011, o 17:32

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: lizard96 »

No tak ale te nauczycielki są raczej kiepskie więc z lekcji za dużo nie wyniosę, chciałam iść na medycynę .
Awatar użytkownika
fainche
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2013, o 18:54

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: fainche »

W takim razie weź korki, ja miałam b. dobrych nauczycieli, więc nie musiałam.
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: Convallaria majalis »

Wszystko zależy od tego, jak się lubisz uczyć. Jeśli nie potrzebujesz nic sama wyróżniać, dopisywać, zaznaczać, myślę, że wystarczą Ci same podręczniki. Ja będę zdawać maturę za rok, uczę się jednak i z książek i z notatek, bo jakoś łatwiej mi zapamiętać coś, co sobie sama własnoręcznie przepiszę Chociaż z drugiej strony notatki zrobione przez kogoś też mogą być na wagę złota, bo nie ma w nich wielu niepotrzebnych informacji, które zapychają kartki w podręcznikach a nie obejmują zakresu do matury. Jeśli znajdziesz sobie dobrego korepetytora, który uswiadomi Ci co obowiązuje na maturę, to śmiało możesz sobie odpuscić notatki a postawić na dobre vademecum
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: Convallaria »

Najlepiej zainwestować w korki szczególnie z chemii, ponadto dobre zbiory zadań powodują cuda
lizard96
Posty: 12
Rejestracja: 25 lis 2011, o 17:32

Re: notatki z biologii i chemii do matury niezbędne?

Post autor: lizard96 »

Convallaria a mogłabyś podać mi jakie zbiory uważasz za dobre wiem że taki wątek był ale każdy poleca coś innego i nie mogę się zdecydować. a korki ciężko jest znaleźć dobrego nauczyciela jeśli znacie kogoś z Rzeszowa to będę wdzięczna za namiary
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości