XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

A ja mam Danowskiego! Słyszałem o nim sporo dobrych opinii i w końcu kupiłem, ponieważ znakomita okazja na allegro mi się trafiła - z tego co pamiętam to za prawie nówki (3 tomy) zapłaciłem chyba 25 zł -)

Muszę powiedzieć, że są naprawdę porządnie zrobione - na lekcje super, znacznie więcej informacji niż w aktualnych podręcznikach. Jedynie mniej obrazków, rycin itp., a jeżeli są to skromne - jednak nie ma się co dziwić - autor postawił na treść, która jest jasno przedstawiona. Do olimpiady uczę się z innych pozycji, a z Danowskiego jedynie doczytuje te tematy, które potrzebuje.

Doskonałe nie są, jednak mogę polecić z całego serca, zresztą na forum spotkałem się z opiniami, że niktórym wystarczyło bardzo dokładne przerobienie właśnie tych trzech tomów żeby dostać się do finału OB, więc coś w tych książkach jest D
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Ja miałam Danowskiego w rękach, całkiem niezła pozycja, treściwa i konkretna, jakbym teraz zaczynała naukę do OB tobym się w niego zaopatrzyła
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

A robicie jakieś notatki? Ja się zastanawiałem i stwierdziłem, że będę robił - same ważne i istotne rzeczy. Chcociażby dlatego, że jak poucze się w wakacje takich bezkręgowców to do stycznia, jest bardzo prawdobodobne, że sporą cześć zapomne.
Z notatkami trochę czasu się traci, ale póżniej, tuż przed okręgowym (jeśli Bóg da się dostać), będzie miło zajrzeć i przypomnieć to i owo.
Awatar użytkownika
Ollie
Posty: 443
Rejestracja: 17 gru 2008, o 16:56

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Ollie »

Jak dla mnie własne notatki to najlepsze źródło informacji- łatwiej wszystko znaleźć, a po kilkukrotnym przeczytaniu informacje tak szybko z głowy nie uciekną. Na centralce parę łatwych punktów zdobyłam właśnie dzięki przypomnieniu sobie, że w którymś zeszycie na konkretnej stronie o tym pisałam -)

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

bioman, ja robiłam bardzo skrupulatne notatki
Awatar użytkownika
pogodynka13
Posty: 33
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 14:28

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: pogodynka13 »

A dużo się różni ta nowsze wydanie Danowskiego w trzech częściach od tego starszego wydanego w pięciu?
Ozeret
Posty: 33
Rejestracja: 12 cze 2011, o 22:49

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Ozeret »

Z tego co pamiętam to 3 częściowy Danowski jest poszerzony o ekologię, ale czy coś się zmieniło w treści pozostałych działów to nie wiem.
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Notatki później bardzo się przydają. Na poprzednią OB ich nie robiłam i to był mój błąd, wiele informacji potem umyka, a też ciężko zaglądać co chwilę do innej książki by przypomnieć sobie jakąś ciekawostkę.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

lekkostronnicza, masz rację, jak się tylko czyta, a nic nie wynotowuje, to dużo informacji umyka, dlatego warto sobie coś podkreślać, wypisywać etc. a poza tym, lepiej jest sobie powtórzyć wybrane szczególiki, niż czytać drugi raz całą książkę
andante22
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 09:58

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: andante22 »

A czy te repetytorium Danowskiego polecalibyście bardziej zamiast, czy w uzupełnieniu do Campbella (oczywiście na początku przygotowań)? Czy jeśli mam już Campbella opłaca się kupować Danowskiego czy zakres jest mniej więcej taki sam?
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Ja to wam powiem, że jak tylko znajde okazje jakies na allegro (biologia/chemia), to od razu kupuje te ksiazki. Jest to czysty interes. Nie muszę się nawet z nich uczyć, jeśli sie nie przydaja to po prostu sprzedaje je z zyskiem (czesto sporym) w młodszych klasach.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

bioman, masz żyłkę do interesów
Kamil95
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2013, o 08:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kamil95 »

Mam pytanie. Czy jak w zeszłym roku napisałem pracę i ocenili mi na 40 pnkt i pisałem ją zgodnie z tamtejszym regulaminem to muszę ją poprawiać i wysyłać w pdf, jak już jej np nie mam na kompie ?
Taki był regulamin, mam napisane że mogę wziąć udział w okręgowej edycji w następnym roku (tj 2014) Co o tym sądzicie ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość