Problem z wyborem studiów

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: tchorz »

Te pytania się już powtórzyły z milion razy. Biorą pod uwagę tylko lepszy wynik, możesz nie przyjść i nie ponosisz zadnych konsekwencji.
Co do roku 2015 i zmnien to ciebie nie dotyczy, bedzisz poprawiać maturę na zasadach starych , a nie pisać nową formę matury
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: black-cat »

A no to super, myślałam, też nad tym czy od 2015 roku zmienią się kryteria przyjęć na studia, w tym sensie, że mogą jeszcze brać oprócz bioli i chemii np fizykę lub na matmę. Wiem, że na niektórych uczelniach tak jest, ale obawiam się, że liczba takich uczelni się zwiększy. Ale dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: black-cat »

No i po wynikach, moje wyniki są takie:
-polski pisemny: 63%, ustny:100%
-angielski pisemny: 90%, ustny:87%
-matematyka: 84%- jestem niezadowolona, bo dla mnie matura była prosta i przez swoją głupotę nie zrobiłam jednego zadania za dużą ilość pkt No cóż, za rok będę próbować ją poprawić, chciałabym wynik 90% lub więcej, ale obawiam się, że matura nie będzie już tak prosta jak w tym roku
- i tu miłe zaskoczenie: biologia P: 70%, wiem, że to nie jest jakoś dużo, ale nie zrobiłam tak naprawdę stosu matur z biologii, nie pisałam matur próbnych (byłam na humanie, a tylko biol-chemy pisały na lekcjach matury),poszłam tak naprawdę na spontana, żeby się sprawdzić i cieszę się, bo ludzie z biol-chemów, którzy pisali ze mną podstawę mieli po 40-50%.
No cóż, za rok matura z matmy P do poprawy, poza tym po raz pierwszy: biola R i chemia R.

P.S. Cieszę się w takim razie, że zmiany w 2015 roku mnie nie obejmują, bo mam zamiar próbować za rok i za 2 lata pisać matury z: matmy P (dopóki nie będzie 90% i wyżej) oraz z bioli R i chemii R. Słyszałam, że od 2015 r ma sie zmienić ustny polski, poza tym polski, matma i j.obcy pisemne będą P lub R, a dodatkowe przedmioty typu biola będą tylko na R. Nie wiem czy dobrze zrozumialam, bo tak słyszałam od ludzi, ale zmiany obejmują głównie ustny polski, no nie? Pozdraiwam
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: black-cat »

Słuchajcie, wczoraj cały wieczór myślałam i zamartwiałam się kilkoma rzeczami. Postanowiłam tu napisać, wiele razy mi świetnie doradziliście, za co dziękuję, więc mam nadzieję, że i tym razem rozwiejecie moje wątpliwości. A mianowicie, tak jak pisałam wyżej jestem tegoroczną maturzystką (po profilu humanistycznym LO), uczę się już bioli R od ponad miesiaca, chemii też zamierzam się uczyć (korki), matmę powtarzam, bo za rok zdaję po raz pierwszy biole R i chemię R oraz poprawiam matmę P.
Jednak wydaje mi się że za pierwszym razem nie osiągnę wybitnego wyniku, dlatego biorę pod uwagę ( i jest to b.prawdopodobne), że i w 2015 roku będę pisać maturkę z wyżej wymienionych przedmiotów i w związku z tym 2015 r mam wiele wątpliwości a mianowicie:
-czy waszym zdaniem wtedy wymagania na studia będą o wieeele większe? Np. obowiązkowo: biola R, chemia R i fizyka R
-co z osobami które zdawały teraz maturę? Obecna matura będzie stara? Obecni maturzyści będą mieć od 2015 r egzaminy wstępne na uczelnię? A może będzie tylko inny przelicznik pkt dla obecnych maturzystów?
-czy ta moja biola P będzie się jeszcze liczyła czy już nie bardzo? Podobno przedmioty dodatkowe mają być tylko na R /
-boję się że zmienią się wymagania do matury co do np. bioli i chemii, że będzie o wiele większy zakres poza tym, co z ksiązkami, już na serio będą nieaktualne? Obecnie uczę się z Bukały, Operonu, tablic, vademecum i PWN.
Przepraszam za natłok pytań, a w zasadzie myśli, ale wczoraj przepłakałam cały wieczór przez to Z biolą i chemią chcę próbować, bo później w życiu bym żałowała że nie spróbowałam.
P.S. Wiem że wy tego nie wszystkiego nie wiecie (masło maślane ), bo słyszałam, że nawet nauczyciele nie wiedzą do końca, ale może gdzieś słyszeliście, albo macie jakieś podejrzenia jak to wszystko będzie wyglądać? Chętnie przeczytam wasze opinie!
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: Pani_M »

darkangel, czy mozna zdawac biol R skoro zdawalo się podstawe Bo mnie sie wydaje że nie, ale jasne moge sie mylic
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: karchola »

Wyżej na pewno możesz napisać i się rozszerzać
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: black-cat »

do Pani_M
W tym roku pisałam biolę P, a w następnym będę pisać biolę R
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: KatarzynaZSDM »

Mnie też właśnie zastanawia ten 2015 rok, jak to będzie.
Jak na razie nie znalazłam nigdzie odpowiedzi.
Zadzwonić do ministerstwa?

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: _włóczykij »

A CZY JUZ KTOS WIE ODNOSNIE TEJ USTAWY? czy ona faktycznie jest i ze placi sie?

chodzi mi o taka sytuacje:

W 2012/2013 roku zaczęłam studia licencjackie. I kontynuuje studia dalej do 2013/2014 roku. (czyli studiowałam jakby 2 lata). I od 2014/2015 zacznę studia lekarskie (sprawa czysto hipotetyczna), to czy płacę za studia. Jak to wygląda? ma ktoś jakąś informację? Niewiedza jest często gorsza od najgorszej prawy.
Heldzia
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2013, o 13:10

[Link] Problem z wyborem studiów

Post autor: Heldzia »

Tutaj jest cły wątek o płaceniu/nie płaceniu za studia: p-atny-drugi-kierunek-vt49995.htm
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: KatarzynaZSDM »

adele pisze:A CZY JUZ KTOS WIE ODNOSNIE TEJ USTAWY?
Czyli zostajesz na pielęgniarstwie?
A ja nie wiem co robić. 2 rok w domu?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: _włóczykij »

A mam inne wyjście, Kasia?

Ja żałuje przeogromnie, że nie poszłam w roku 2011 na studia. S-T-R-A-S-Z-N-I-E. Wtedy zostałby mi rok studiów miałabym licencjat i wtedy mogłabym podjąć po licencjacie drugie studia na medycynie. I prawdopodobnie nie płaciłabym za punkty, bo bym studiowała przed październikiem 2011. Ale byłam głupia. Nigdy sobie tego nie wybaczę. A co jeżeli za rok załóżmy bym się dostała na medycynę, to nie głupio by było już skończyć ten licencjat i być z czymś na wszelki wypadek, tymbardziej, że zostałby ROK. porażka
Tomek938
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2012, o 19:09

Re: Problem z wyborem studiów

Post autor: Tomek938 »

Adele, a jeśli można wiedzieć to czy piszesz jeszcze raz maturę ? Bo ja również decyduje się na 2 rok studiów i mam zamiar poprawiać jeszcze raz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości