czy fredzia to fajne zwierzę?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Guguś
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2007, o 14:12

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Guguś »

A jak często trzeba je szczepić i na co? I jakie są mniej więcej koszty tych szczepień?

[ Dodano: Pon Lip 30, 2007 20:11 ]
A jak często trzeba je szczepić i na co? I jakie są mniej więcej koszty tych szczepień?
Albo najlepiej napisz mi wszystko co jest najważniejsze w hodowli tchórzofretek.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: kinia0208 »

Na nosówke jak ma 8,11,14tyg
Na wściekliznę ja ma 14-16tyg

najlepiej szczepić jak ma 14tyg(3miesiące2tyg) bo wtedy zostanie naraz zaszczepiona na nosówke i wścieklizne

Jeszcze odrobaczanie minimum 2xw roku to jeszcze powie weterynarz

Koszt nie wiem bo moja Funia będzie szczpiona dopiero za 3tyg bo jest jeszce młodziutka.Ale cena zależy od weterynaża

Długość ciała samca:40-65cm
Długość ciała samicy:20-33cm

Waga:400g-2kg

Płeć:łatwa do rozpoznania samieć ma taki pepmuszek

Długość życia:6-10lat były okazy które żyły 12-15lat

Dieta:mięsna,bogata w białko zwierzęce(minimum32%) i tłuszcze(minimum22%) musi mieć ciągły dostęp do czystej wody i suchej karmy

Najlepszy wiek fretki na znalezienie nowego domu:10-12 tyg(moze być też 8-9)

Zeby usunąć zapaszek samca trzeba go wykastrować
A samiczke wysterylizować bo może wpaść w anemie aplastyczną i w czasie rui też jest większy smrodek

Jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć to napisz
Guguś
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2007, o 14:12

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Guguś »

Czy trudno uczy się je tresury Podobno to uparte zwierzęta.
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: kinia0208 »

Uparte są to fakt Ale ja mam moją Funcię 3dni i już się nauczyłą robić do kuwetki wystarczy że się wsadzi do klatki kuwete i same sie nauczą jak z niej korzystać . na początku mnie gryzła ale wystarczy powiedzieć donośnym głosemnie wolno to napewno nie zadziała po pierwszym dniu ale Funia już prawie nie gryzie.Jak nic nie będzie pomagało gdy sie powie nie wolno to jak ugryzie wsadzić na chwile do klatki a jak to też nie pomoże to podnieś za kark

A uparte są pod tym względem że wejdą do każdej dziury i jak wyciągniesz je z tamtąd to spowrotem tam szybciutko uciekną
Guguś
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2007, o 14:12

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: Guguś »

Dzięki za wszystko Kinia. Chyba mnie przekonałaś i kupie tchórzofretke :)
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: czy fredzia to fajne zwierzę?

Post autor: kinia0208 »

A chcesz kupić samca czy samiczke?

Pierwsze koszty będą najgorsze bo trzeba kupić dużą klatke szczepienia smyczka itp.

[ Dodano: Sro Sie 01, 2007 09:02 ]
I jak chcesz to dam Ci namiary na tanią hodowle fredzi ja tam kupiłam moją Funię za 80zł a w zoologikach są nawet za 250zł]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość