XLIII Olimpiada Biologiczna

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
lekkostronnicza
Posty: 22
Rejestracja: 3 gru 2012, o 19:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: lekkostronnicza »

Według mnie nie, bo w Twiom Komitecie Okręgowym mają recenzję Twojej pracy, a nie będą jej jeszcze raz oceniać. Ale może lepiej zadzwoń do KGOB i zapytaj się, czy na pewno, bo lepiej mieć stuprocentową pewność

Kamil95
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2013, o 08:36

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Kamil95 »

Znalazłem takie coś :
"Prace ubiegłoroczne nie będą jeszcze raz sprawdzane, pozostają z ubiegłoroczną oceną z recenzji pracy. Tegoroczna będzie tylko ocena z egzaminu ustnego w szkole.
Prace poprawione tzn. rozszerzone o nowe doświadczenia są oceniane od nowa, jako nowa praca. Decyzja o poprawieniu pracy jest nieodwracalna, tzn. jesli poprawiona praca będzie oceniona słabiej niż zeszłoroczna, to nie można się z tego wycofać.MSob"
zmija27_1995
Posty: 15
Rejestracja: 28 mar 2012, o 14:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: zmija27_1995 »

Zostawiłbym bym już kwestie tych zasad (nie mam zamiaru już tego fenomenu komentować.) i skupiłbym się na czymś co jest osiągalne. Wydaje mi się, że sprawiedliwym byłoby ujawnienie nam liczby osób które zakwalifikowały się do okręgówki z wynikiem wyższym niż 40 punktów. Mogłoby to rozwiać trochę niejasności.
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: DVC »

Popieram, tylko jak to zrobic zeby nam ujawnili .

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Dobrze, gdyby to ujawnili, bo ciężko stwierdzić, ile takich osób było
zmija27_1995
Posty: 15
Rejestracja: 28 mar 2012, o 14:26

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: zmija27_1995 »

Zamieściłem post na forum olimpiady. Widziałem, że zaglądają tam czasem i odpowiadają, więc może jeśli spotka się z większym odzewem to coś w tym kierunku zrobią.
Awatar użytkownika
Alessandra
Posty: 172
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 19:32

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Alessandra »

Dopisałam się do tych wyników, to bardzo dobry pomysł. Skoro w Krakowie było koło 10 osób które miały 50 pkt to ten próg nie wygląda dobrze
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: Smile_Forever »

Alessandra, w samej mojej szkole było dużo osób z wynikami powyżej 45
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: bioman »

Słuchajcie czytam to forum OB i naprawdę chyba nic już nie da rady zrobić z tym regulaminem. KGOB nie może się wybielać! Owszem, to była decyzja MEN, ale oni wiedzieli mniej lub więcej co się kroi - jakich zmian możemy się spodziewać. Powinni wysłać jakieś nieoficjalne notki do szkół o ewentualnych zmianach. I na pewno to wiedzieli, bo dokładnie pamiętam jak takie plotki słyszałem na etapie okręgowym w styczniu - to był czas na infromacje o nowym regulaminie.

P.S. Powiem wam, że miałem to 47 pkt, ale uwieżcie w ogólnie nie czuje sie pewnie, pomimo tego, że jestem świadom ile wysiłku w to włożyłem.

Jakby to gimbaza podsumowała: żal.
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Jeśli wasz lament, histeria i domysły się sprawdzą to wszystko bardzo dobrze ukażę się w czasie etapu okręgowego. Dlaczego? Wcześniej, gdy przechodzili wszyscy z pracą powyżej 20 punktów byli statystycznie równo rozrzuceni jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności, w tym przypadku nie wiedza będzie istotna (nie do końca), a ocena pracy badawczej, powinno to doprowadzić do bardzo wybiórczego spektrum uczestników pod względem wiedzy. Punktacja takich użytkowników będzie albo przypominała hiperbolę, albo wykres liniowy (jak wcześniej) tylko położony znacznie niżej i możliwe nawet, że dzięki temu dojdzie do różnych ciekawych zjawisk typu, że próg będzie od 50 punktów, albo że nie będą mięli najlepszej setki, bo będzie mniej niż 100 osób z 50 punktami
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

No czasami bywa tak że ktoś mając 50 punktów za prace ma mniej punktów na teście niż ktoś kto miał nawet 20 parę. A oni nawet nie udostępnią ile osób w tamtym roku miało +40 za pracę. Moim zdaniem też może dojść do ciekawej sytuacji gdzie to sami uczestnicy podniosą mega próg. Bo wszyscy z już dużą ilością punktów +45 zaczną poprawiać i ten próg przez to rzeczywiście może być jakiś kosmiczny .
qucer330
Posty: 55
Rejestracja: 13 sie 2012, o 09:25

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: qucer330 »

Ogólnie nie wiem czy doczytaliście, ale oni ustanowili nowe fajne prawo, żeby ten problem rozwiązać

"Do zawodów tych Komitet Główny kwalifikuje zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki w skali kraju tj. uzyskali wyższą lub równą liczbę punktów jak zawodnik zajmujący 90. lokatę w liście rankingowej, pod warunkiem, że jednocześnie uzyskali oni co najmniej 50% punktów możliwych do zdobycia podczas zawodów II stopnia."

Mowa o centralce
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: XLIII Olimpiada Biologiczna

Post autor: placek »

No to ciekawe ale i tak progi chyba nie będą takie niskie mimo wszystko . Ale teraz to się do okręgowego dostać to już będzie sukces
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości