pielęgniarstwo UJ

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
adiraelle
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2013, o 13:19

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: adiraelle »

Hej zastanawiam się nad studiowaniem pielęgniarstwa na UJ, ale ponieważ jest to jednak kawałek od mojego domu, to zastanawiam się, czy praktyki wakacyjne mogłabym odbyć w dowolnym szpitalu? Będę bardzo wdzięczna za pomoc
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: _włóczykij »

Nie. Ja rok temu też myślałam, że będę mogła.bo np. kierunek lekarski może, ale pielęgniarstwo odbywa praktyki tylko w Krakowie. A wolne jest u nas od 20 lipca do 20 sierpnia a reszta praktyki :-o
Hayda93
Posty: 34
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:38

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Hayda93 »

adele pisze:Nie. Ja rok temu też myślałam, że będę mogła.bo np. kierunek lekarski może, ale pielęgniarstwo odbywa praktyki tylko w Krakowie. A wolne jest u nas od 20 lipca do 20 sierpnia a reszta praktyki :-o
a na ten czas praktyk to można zamieszkać w akademiku no i czy praktyki są w każde wakacje?
adiraelle
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2013, o 13:19

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: adiraelle »

no właśnie, a jak to wygląda? gdzie mogę znaleźć informacje na temat praktyk wakacyjnych? bo nie mogę się doszukać a, i czy w ferie zimowe też są jakieś praktyki?
screwed_up
Posty: 28
Rejestracja: 22 wrz 2011, o 14:00

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: screwed_up »

Po pierwszym roku w wakacje odbywa się praktyki z POZtu i Podstaw Pielęgniarstwa. Praktyki te trwają różnie, zależnie od rozpisanego planu grupy, ale wychodzi zwykle tak, że ma się około półtora miesiąca wolnych wakacji. W trakcie ferii zimowych nie ma praktyk.

Sytuacja wygląda nieco inaczej na 2 roku, bo jedynie w pierwszym semestrze ma się zajęcia na uczelni a 2 semestr to same praktyki (geriatra, interna, opieka paliatywna, ginekologia-położnictwo, pediatria). Potem przychodzi sesja a po sesji Praktyki zawodowe. Tutaj też zależnie od planu zajęć, ale suma sumarum jest miesiąc wolnego
domi94
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:05

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: domi94 »

Hej, mam pytanie Czy uważacie, że kierunek pielęgniarstwo jest przydatny do poprawy matury z biologii i chemii?
Hayda93
Posty: 34
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:38

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Hayda93 »

Hej Wg mnie to w jakimś stopniu cos się może przydać do matury z biologii i chemii ale jednak na studiach jest już inny system nauczania. Nie taki jak w liceum tylko pod egzaminy na studiach. No ja tak przynajmniej myśle. Moja znajoma studiuje biologie i poprawiała mature z biologii i chemii (obydwa na rozszerzeniu) i mówiła że owszem jej sie pare rzeczy przydało ale jednak zadania na maturze tak jakby są inne niż na studiach i to wybija z tropu
domi94
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:05

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: domi94 »

Złożyłam na UJ na pielęgniarstwo, zastanawiam się czy się dostanę. Mam nadzieję, że tak oraz, że coś przyda mi się do matury. Zastanawiam się też nad złożeniem na biologię na Uniwersytet Pedagogiczny.
blondie94
Posty: 15
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:47

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: blondie94 »

ja też złożyłam i mam taka nadzieję chodź cięzko to widze no ale nadzieja umiera ostatnia.

może ktoś pamięta w tym roku troche zmienili chyba rekrutacje bo w zeszłym z tego co pamietam brali pod uwage albo biologie albo polski a teraz i jedno i drugie.
Jak myślicie progi spadną? Czy ktoś wgl zdawała na pielęgniarstwo rozszerzenie z polskiego? :O Dla mnie to kompletny bezsen.
domi94
Posty: 5
Rejestracja: 3 cze 2013, o 13:05

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: domi94 »

Ja zdawałam rozszerzenie z polskiego, ponieważ nie myślałam o pielęgniarstwie. Poza tym lubię polski.
Laima
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2011, o 09:12

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: Laima »

Jutro o tej porze raczej będziemy wszystko wiedziały : )
blondie94
Posty: 15
Rejestracja: 1 maja 2013, o 20:47

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: blondie94 »

masakra jakaś chyba nie zasne dziś . stresuje sie strasznie no ale zobaczymy może jest jeszcze nadzieja dla mnie
goska_b
Posty: 6
Rejestracja: 8 lip 2013, o 11:41

Re: pielęgniarstwo UJ

Post autor: goska_b »

Witam Ja także chciałabym studiować pielęgniarstwo na UJ i mam pytanie czy nie wiecie może jak przeliczają punkty i co jest brane pod uwagę? Bo na stronie UJ jest bardzo niejasno napisane.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości