Fizyka na ŚUM`ie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: szska »

No ja do Zabrza jak już, ale też spotkałam się z opinią że da się to przeżyć Oby tak było, a lepiej- oby biofizy nie było
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: Tomson94 »

Oby tak było
A powie mi ktoś w których semestrach była biofizyka kiedyś (stary program),
a w których jest na nowym programie? (czyli 12/13) Czy bez zmian?
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: atasteofhoney »

Ligota - biofizyka I i II semestr, tak samo w starym toku i w nowym z tego co widzę
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: Tomson94 »

Dzięki Jak by się mógł ktoś jeszcze wypowiedzieć jak to było/jest w Zabrzu?
shinawa
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2012, o 17:44

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: shinawa »

biofizyka to na pewno nie jest coś czego trzeba się bać w Katowicach
pomarancza88
Posty: 5
Rejestracja: 2 lip 2013, o 13:47

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: pomarancza88 »

ja moge sie wypowiedziec jak jest w Kato,
jest to przedmiot baardzo łatwy, nie wymaga praktycznie żadnych wiekszych przygotowan, egzamin powtarza sie od 100 lat ten sam, wszyscy go zdaja, na 3 terminie jest moze 20 osob, słyszałam tylko o 1 osobie ktora powtarzała rok przez biofizyke w historii uczelnii, ale to zupełnie inna historia
podobno w Zabrzu jest duzo gorzej
Awatar użytkownika
fitzpleasure
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2013, o 14:35

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: fitzpleasure »

podobno w Zabrzu biofizyka to kosmos. tak jak na Ligocie złą legendą owiana była zawsze biochemia, tak w Zabrzu jest biofizyka. egzamin jest ustny. potem jeszcze jakby tego było mało osobno mają biostatystykę i informatykę, ale to już pikuś -)
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: Izuzet »

Ja studiuję w Zabrzu i całą biofizykę zdałam w pierwszym terminie, wszystkie kolokwia i egzamin, da się przejść.

Jeżeli chodzi o wiedzę licealną, to nie trzeba posiadać żadnej, bo ja chociaż chodziłam do bio-chem-fizu to z fizyki nie ogarniałam niczego, jakieś tam mgliste pojęcie tylko miałam. Nauka polega po prostu na wkuciu na pamięć masy teorii, niektóre rzeczy da się zrozumieć, innych nie, generalnie przedmiot nie wymaga żadnego myślenia, wystarczy ogarniać książkę. A książki są trzy, Jaroszyk, Pilawski i Kędzia, dosyć znaczna kupa literatury, ale da się przeżyć. Wejściówki to pięć pytań opisowych, bardzo często się powtarzają, krążą banki pytań, czasami wystarczy się nauczyć odpowiedzi na pytania z danego działu i można zdać. Egzamin to faktycznie loteria, bo można być świetnie przygotowanym i nie zdać, bo się popadło na kiepskie pytania, a można nic nie ogarniać i trafić coś prostego i zdać. Ale nie martwcie się, są banki pytań, tegoroczny bardzo szczegółowy, pierwszy po zmianie programu, no da się przeżyć.


I dementując plotki, póki mister M jest szefem katedry, póty biofizyka będzie i będzie z niej egzamin ustny. Na redukcję tego przedmiotu w Zabrzu nie ma co liczyć.
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: sygilaria »

atasteofhoney pisze:Ligota - biofizyka I i II semestr, tak samo w starym toku i w nowym z tego co widzę
A gdzie widzisz co będzie w nowym roku?
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: atasteofhoney »

Nie nie, chyba troszkę źle to ujęłam, jako o nowym toku myślałam o tym, który się zaczął 2012/2013, a o starym to o tym co było przedtem
Plany na nowy rok pojawiają się dość późno
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: myniula »

tak mi się właśnie zdawało, że to zbyt piękne w każdym razie tak jak już pisałam nie taki diabeł straszny ]
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: terrible_justyna »

Izuzet, dr G. coś wspominał że od tego roku ma byc zal z oceną i mniej godzin. może obetną im jakiś temat?


co do biofiz - ja miałam podobnie jak Iza - wszystko zdane w 1 terminie, czasem ogarniając więcej a czasem mniej, egzamin był przyjemny, pan dr bardzo miły. zdanie wejściówek to wklepanie na pamięć dość sporego materiału, ale wszystko jest do ogarnięcia. ja uczyłam się zawsze w nocy z czwartku na piątek i dawałam radę
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Fizyka na ŚUM`ie

Post autor: Izuzet »

terrible_justyna, nam już obcięli biotermodynamikę, nie sądzę, że zdecydują się obcinać coś jeszcze. Ale nadzieję warto mieć.

Spoko, biofizykę da się przejść moi drodzy, nie wiem co tam jest dalej gorszego, ale na pewno są rzeczy dużo straszniejsze niż biofizyka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości