UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kakaduu
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2013, o 12:40

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: kakaduu »

Jak myślicie próg będzie spadał jak w latach poprzednich czy będzie o wiele wyższy?
BiałaNoc
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:06

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: BiałaNoc »

Możliwe, bo np ja mam niewiele więcej ponad 40 miejsc pod listą, a mam 251 pkt. Wyższy będzie niż w tamtym roku, ale nie dużo. Tak myślę
mselusive
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:11

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: mselusive »

jak właściwie działają te listy ? wybaczcie może oczywiste pytanie, ale jestem 123 na rankingowej (247 punktów) i się zastanawiam, czy mam szansę się dostać, a jeśli tak to z której listy i czy możliwe jest, żeby tyle ludzi przede mną i z kandydatów się wykruszyło.
Alan25
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:59

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: Alan25 »

Dokladnie mam to samo pytanie to mselusive. Kto wie z jakiego miejsca w tamtym roku przyjmowano ludzi z rezerwy? Na około którym miejscu zamknela sie rekrutacja ostateczne? tez mam 247 punktów i własnie najbardziej zalezy mi na Wrocławiu, mimo że do Poznania i do Łodzi raczej bede na 1 liscie , bo z fizyki mam 68% =D
Awatar użytkownika
[Aurora]
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2013, o 19:36

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: [Aurora] »

Z listy wynika ,że się dostałam , ale nie dostałam żadnej wiadomości na ten temat. Z Warszawy wysłali smsa , z Gdańska maila a z Wrocławia nic . . 0 wiadomości . Czy macie tak samo może coś źle wpisałam
Matthew1993
Posty: 34
Rejestracja: 3 paź 2012, o 22:42

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: Matthew1993 »

Hmmm to ja mam 249 pkt i się boje czy się dostanę Na liście jestem 78 i mam nadzieje że się uda , próg w zeszłym roku bardzo szybko spadał bo II tura miała już 246 pkt z 253 , nie wiem jak to działa do końca ale w tym roku może troche mniej spaść bo przecież w Warszawie jest teraz matma i dużo ludzi może zostać we Wro , ale obym się mylił
mselusive
Posty: 10
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:11

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: mselusive »

to już nieważne, ile spadnie na drugiej liście, tylko żeby w ogóle spadło poniżej tych 247 jeszcze nie zdarzyło się chyba tak, żeby próg poszedł 7 punktów w górę. a fizyka poszła gorzej niż w 2011, kiedy próg wynosił 245, no i chętnych też jest mniej niż było wtedy.
może panikuję, ale ponawiam pytanie do tych już bardziej zorientowanych, jak to wyglądało w poprzednich latach, przy mniej więcej której osobie z listy rankingowej zamknęła się ostateczna rekrutacja ?
Alan25
Posty: 3
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:59

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: Alan25 »

Dokładnie! niech się zamknie na maksymalnie 246 pkt i wszyscy będą szczęśliwi! To rozumiem, że jeśli zawioze papiery na farmację, dalej bedę na liście medycyny, i ewentualnie, jak ten próg spadnie poniżej 247, to będę mógł papiery bez przeszkód przenieść?
Awatar użytkownika
PawelPS
Posty: 123
Rejestracja: 3 lis 2011, o 12:56

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: PawelPS »

[Aurora] pisze:Z listy wynika ,że się dostałam , ale nie dostałam żadnej wiadomości na ten temat. Z Warszawy wysłali smsa , z Gdańska maila a z Wrocławia nic . . 0 wiadomości . Czy macie tak samo może coś źle wpisałam
Ja też nic nie dostałem
Matthew1993
Posty: 34
Rejestracja: 3 paź 2012, o 22:42

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: Matthew1993 »

Z wrocka żadnej informacji wam nie wysyłają z tego co wiem tylko na podstawie listy wiecie czy się dostaliście i zawozicie odpowiednie dokumenty jeżeli tak
lolitka
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2012, o 16:52

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: lolitka »

to jest tak, że progi spadają w momencie, kiedy pozostali kandydaci dostaną się do innych miast i zdecydują się zawieść papiery właśnie do tych innych miast. Generalnie największe spadki punktowe są w przypadku pierwszych list (z pierwszej na drugą i z drugiej na trzecią). Dla przykładu: w zeszłym roku próg z I listy wynosił 253, z II 246, z III 243 (z tego co pamiętam). Takie listy są wywieszane/wrzucane na stronę według kalendarza rekrutacji aż do końca lipca. Zazwyczaj do tego czasu te osoby z największą liczbą punktów już wybiorą sobie miasto, toteż w późniejszych listach spadki są znacznie mniejsze. W sierpniu jest cisza, raczej nic się nie dzieje i dopiero we wrześniu, kiedy ostatnie niedobitki zabiorą swoje papiery, które wcześniej złożyli (bo np. dostali się pod koniec lipca na UJ w sierpniu nie działała Komisja Rekrutacyjna, bo ma urlop, więc po swoje papiery we Wrocławiu przyjechali dopiero we wrześniu) sukcesywnie spada próg o 1-2pkt. Bardzo często jest tak, że we wrześniu jest wywieszana jedna lista (albo i nawet nie), a potem jak zwolni się jakieś miejsce to dzwonią po prostu i informują poprzedni próg był 243, zwolniło się kilka miejsc, Pan ma 242 punkty+najwyższy procent z matury z fizyki, więc zapraszamy do złożenia dokumentów bez publikowania już tego w internecie
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: ddaga89 »

Alan25, No nie wszyscy, bo ja np. mam 245.
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Re: UM Wrocław - rekrutacja 2013/14

Post autor: inna93 »

Jaki obstawiacie próg na 2 liście lekarskiego ?Pytam,bo niektórzy dobrze wróżyli progi na PUM i UM:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości