medycyna niestacjonarna

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: mis koala »

absolutnieabsurdalna pisze:gdzie najlatwiej dostac sie na niestacjonarny lekarski ?
najnizsze progi punktowe? dużo miejsc.?
Gdzie jest najtaniej ?.Rozwazam poprawienie matury z biologii bedac na pierwszym roku lekarksiegolt nie jestem pewna czy wiem co mówie ] czy jest to w ogole mozliwe?czy znacie kogos takiego ?gtNajbardziej interesuje mnie ŚUM . Wiecie moze ile jest miejsc na ŚUMIE na niestacjonarnych ?
Koleżanka mojej koleżanki ( ) była rok na niestacjo na CMUJ i poprawiła maturę i dostała się za rok na CMUJ na dzienne, więc jak widac się da i nie byle jak fakt bardzo zdolna dziewczyna, bo tylko kojarzę z opowieści ze szkoły, ale jak widac można
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Izuzet »

absolutnieabsurdalna, strona internetowa uczelni nie gryzie.

A maturę da się poprawić
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lycha13 »

Powiedzcie mi, jeśli będę chciała rejestrować się na niestacjonarne, a płaciłam za reejstracje na stacjonarne, to musze jeszcze raz płacić za rekrutacje? I jak z tym jest na innych uczelniach?
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: BubuMale »

musisz placic za kazdy kierunek na ktory sie rejesteujesz
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: lycha13 »

To jeszcze mam jedno pytanie.
Jeśli zostane przyjęta na jakiejś uczelni na niestacjonarne to musze z nią od razu podpisać umowe tak? Czyli nie ma możliwosci takiego przenoszenia papierów między uczelniami jak na stacjonarnych?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Giardia Lamblia »

To są Twoje papiery, możesz z nimi robić co Ci się podoba. No chyba, że podpisujesz cyrograf na swoje życie - na 6 lat staje się ono własnością ŚUM-u i zostajesz ubezwłasnowolniona
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: joannaoka »

Witam )

Wybiera się ktoś na niestacjo na lekarski lub lek-dent na SUM?
Wiecie moze ile wynosi oplata za rok studiow? Dzwonilam dzis do dziekanatu i powiedzieli mi,ze jeszcze sami nie wiedza,ale ze w zelszym roku na lek - 26.000zł, a na lek-den - 37.000zł. Mozliwe ze jest az taka roznica?

Podobno w 2010 bylo na oba kierunki ok. 22.000.
Mozliwe to?
Awatar użytkownika
Carlota
Posty: 33
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 10:09

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Carlota »

Jak zaczynałam studia w 2011 to stoma była już droższa od lekarskiego, chyba o jakieś 7 tys, więc bardzo możliwe, że teraz jest większa różnica.
Awatar użytkownika
iglo
Posty: 397
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:26

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: iglo »

Rok temu lekarski 26.000 zl/rok
lekarsko-dentystyczny 32.000/rok albo 35.000/rok
waranka99
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2013, o 17:51

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: waranka99 »

Jak myślicie, na jakim poziomie będą progi na niestacjonarny lekarski w tym roku? Wiadomo, że niczego nie można być pewnym na 100%, ale jestem ciekawa waszych opinii
absolutnieabsurdalna
Posty: 107
Rejestracja: 5 mar 2011, o 13:24

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: absolutnieabsurdalna »

ja mam inne pytanie , ile jest miejsc na kierunku niestacjonarnym na ŚUMie ?bo już 500 miejsc na stacjo to jest bardzo dużo, zastanawiam sie ile to wychodzi jak dojda do tego niestacjonarni .
Awatar użytkownika
Iwill
Posty: 56
Rejestracja: 17 mar 2012, o 15:29

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: Iwill »

Moja sytuacja wyglada nastepujaco : mam wynik 166 (73%) i licze sie z tym ze lek stacjo na ŚUMie w tym roku moze nie siasc Pytanie brzmi czy jak złoze podanie na niestacjo i zostane przyjety, to po zlozeniu dokumentow gdybym tak poznym terminem zalapal sie na lek stacjo ( na ŚUMie ) bedzie jakis problem z przeniesieniem sie ? Swoja droga interesuje mnie kwestia akademika : czy studenci niestacjo moga sobie zalatwic w nim miejsce ?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: medycyna niestacjonarna

Post autor: terrible_justyna »

Iwill, nie ma najmniejszego problemu. mam paru znajomych, którzy właśnie bojąc się o swój wynik złożyli na niestacjo i we wrześniu wskoczyli na stacjo. szczegółów nie znam, ale wiem że spokojnie wszystko załatwili. zostaje Ci numer indeksu jakbyś był na niestacjo, ale to jedyne co sugeruje że składałeś papiery na płatne studia.
co do akademika: studenci niestacjo bez problemu dostają miejsce. na 1 roku w zabrzu (niestety nie wiem jak to wygląda w katowicach) miejsce w akademiku dostają WSZYSCY chętni i mają pierwszeństwo przed drugorocznymi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości