Biotechnologia UJ 2013/14

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Fivex »

Niby limit był zawsze niewielki, teraz widzę, że przyjęli prawie 2razy tyle co zazwyczaj. Może znajdą się tutaj użytkownicy, którzy się wybierają? Bo jestem na liście, teraz tylko wybór między biotechnologią a biochemią (w sumie to w tym samym budynku). Więc gdyby ktoś się trafił, można się poznać. Czemu akurat ten kierunek. I, jak na każdy biolchemowy kierunek: Czy to pierwszy wybór, czy plan B po medycynie, na którą się nie dostaliście"?:) Można tu urządzić grupowe płacze za medycyną na którą nie zostaliście przyjęci. Zezwalam.
Awatar użytkownika
breakonthrough
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2010, o 11:47

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: breakonthrough »

Zastanawiałam się nad tym kierunkiem, ale koniec końców wybrałam inżynierię biomedyczną na AGH. Jak w tym roku z progami, wiadomo coś? Bo oczywiście UJ nie raczy podać.
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Fivex »

A o jakie informacje chodzi? Generalnie z 80 z chemii i 77 z biologii się dostałem ale na końcu listy (która jest ogólnie mega długa, nie wiem czy to dobrze. No ale, gdyby ją skrócili to pewnie bym się nie dostał ).
Też rozważałem ten kierunek na AGH ale jakoś nie czuję takiego technicznego powołania
Awatar użytkownika
breakonthrough
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2010, o 11:47

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: breakonthrough »

Chodzi mi o liczbę punktów ostatniej przyjętej osoby.
Pewnie bym się nie dostała z moimi 65% z biologii i 82% z matematyki.
Jak o mnie chodzi, chciałabym w przyszłości połączyć jakoś obydwa te kierunki. Podobno na AGH-u planują otwierać wydział bioinżynierii. Może uda mi się załapać.
moooniq
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2013, o 11:20

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: moooniq »

Hej ja składałam na biotechnologie na UJ. Mam 67% z biologii i 70% z chemii (tak wiem, że słabo ) i jestem na liście rezerwowej. Ostatnia zakwalifikowana osoba jest na 139 miejscu a ja jestem na 165. Myślicie, że jest szansa, aby się dostać?
Awatar użytkownika
Wru
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2013, o 19:20

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Wru »

moooniq, niby sporo osób rezygnuje, bo dla nich biotech to jakby opcja zapasowa w razie nie dostania się na medycynę czy coś tam, ale nie liczyłabym na wiele. Jeśli brdzo Ci zależy, to wyczekuj. A patrząc na to, że niby limit miejsc podany w karcie kierunku wynosi 80, a zakwalifikowali 139? Co jest kurcze?

Tak poza tym, to kto się na 100% wybiera na biotechnologię UJ? Bo się czuję osamotniona (
Zaraz
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2013, o 19:43

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Zaraz »

moooniq pisze:Hej ja składałam na biotechnologie na UJ. Mam 67% z biologii i 70% z chemii (tak wiem, że słabo ) i jestem na liście rezerwowej. Ostatnia zakwalifikowana osoba jest na 139 miejscu a ja jestem na 165. Myślicie, że jest szansa, aby się dostać?

Byłam w duużo gorszej sytuacji dwa lata temu i dostałam się w 3 rekrutacji (podobno było ich cztery).

Wiem, że w zeszłym roku było podobnie.
Więc z mojego doświadczenia wynika, że się dostaniesz
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Fivex »

Ja obecnie stoję przed wyborem biotechnologia/biochemia/chemia, wszystkie na UJ. Będę musiał wybrać jedno z nich a pewnie i tak będę czekał na ostateczne listy z medycyn, może gdzieś mnie przyjmą. A jak nie ,to uznam, że tak chciał los i pójdę na studia które też lubię. Bo chodziłem na nowy kampus (wydział Biotech,bioch, biofiz) na zajęcia prowadzone przez studentów i były na prawdę ciekawe.

Wru: jeśli biochemia mnie w jakiś sposób nie zachęci to pewnie wyląduję na biotechnologii. Chociaż, na biochemii przyjmują miej osób.

Co do ilości: wydaje mi się, że zwiększyli limit w tym roku, plus, uczelnia ma chyba obowiazek przyjąć osoby z taką samą ilością punktów. Więc wychodzi na to, że wcholerę dużo osób miało podobny wynik
-maggie-
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2013, o 18:56

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: -maggie- »

hej zapisałam sie na biotechnologie na Uj w środe ) wiec bardzo prawdopodobne że spotkamy sie w październiku. Jeszcze mam wybór między Gdańskiem ale chyba zostane w Krk bo mam bliżej. MIałam 80% z biol i 83% z chem i jestem 50.
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: luk »

kurcze jak czytam wasze posty. to widze siebie z przed 3 laty. To już tradycja, że na biotechu lądują niespełnieni lekarze

aa co do liczby przyjętych. uj ma w zwyczaju pobierać z 1 listy prawie 2 razy wiecej ludzi niż mają miejsc, żeby 50 list nie robić (bo jak to bywa na pewno na biotechu właśnie wiele osób traktuje ten kierunek jako zabezpieczenie gdyby medycyna nie wypaliła i dużo osób zwalnia miejsce)
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Fivex »

czy ja wiem czy taki ze mnie nie spełniony lekarz. Przez całe liceum się tego wypierałem, ale jakoś w te wakacje stwierdziłem, że kurcze. To studia na które chyba najtrudniej się dostać. Gdybym się dostał. Już samo w sobie byłoby to mega wyróżnieniem. W dodatku od dzieciństwa uwielbiałem zastrzyki i wyprawy do przychodni/na badania. W drugiej i trzeciej klasie strasznie się jarałem biotechnologią i nadal mnie to interesuje. Boję się tylko czy na pewno taki ze mnie naukowiec". Bo mimo wszystko, na studiach medycznych ma się wszystkie książki i materiały, tu - trzeba zaufać pewnie instynktom.
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: luk »

No ja zawsze lek w głowie miałem także może biotech bardziej cie zainteresuje niż mnie. Tu też można ciekawe rzeczy robić na tzw. labach które wybiera się na 3 roku (ale też można tam iść na drugim). Mi dopiero biotech się spodobał na trzecim roku (pierwsze 2 lata to sama teoria, nud), bo trafiłem do super labu. ale z marzeniami nie wygrasz. I aż żal mi opuszczać tego wydziału bo dziekanat tam jest najlepszy na świecie, załatwisz tam wszystkoo :]
Fivex
Posty: 99
Rejestracja: 14 gru 2011, o 19:06

Re: Biotechnologia UJ 2013/14

Post autor: Fivex »

Napisałem na PW, mam nadzieję, że wiadomość doszła
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości