Poprawa matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: poprawa matury

Post autor: Piotrr »

pomarancza93 pisze:balsamdladuszy, rozważam niestacjonarne. Tzn w sumie w tym wypadku jestem zależna od rodziców i ich decyzji. Tylko mam dosyć tego, że tak się poświęcają, w tym roku czułam się jak pasożyt nie pracując. I najbardziej boję się tego czy w ogóle dam rade na tych studiach. Znam wiele przypadków w moim otoczeniu gdzie osoby były na płatnych no i nawet na 3 roku odpadały.
takie ryzyko jest czy jest sie na stacjo czy niestacjo. masz wsparcie w rodzinie, sami są lekarzami i wydaje mi sie że jesli ty bedziesz szczesliwa to oni tez jesli masz mozliwosc to idz na niestacjo a kiedys im to wynagrodzisz wysylajac ich na zagraniczna wycieczke czy cokolwiek?
W końcu lekarz
pomarancza93
Posty: 199
Rejestracja: 8 sie 2012, o 16:24

Re: poprawa matury

Post autor: pomarancza93 »

Oni sami nie wiedzą czy mogą sobie pozwolić zebym poszła na te niestacjonarne. Akurat mają taki okres w życiu, że musieli trochę się zadłużyć. Niby mnie wspierają, ale np wczoraj usłyszałam od taty, że skoro tyle się uczyłam i się nie dostałam to on nie wie czy sobie na tych studiach poradzę Że chodziłam prawie 3 lata na korepetycje z biologii a napisałam na 58% więc on nie sądzi że kiedyś dostanę się i przeniosę na stacjonarne. Łuh, dzięki.
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: poprawa matury

Post autor: szluwka »

pomarancza93 no i sytuacja rodzinna i Twoja niepewność, dokładnie jakbym siebie czytała! Pocieszę Cię, że po 3 roku już mało kto wylatuje wiem, że ze zmianą marzeń trochę trudno, ale rozważałaś np wetę, technika denstycznego, ratownictwo med? Ja w tym roku poprawiałam i mimo obrycia z chemii napisałam ją kiepsko, jednak wyniki wystarczające na wetę, nad którą i tak się zawsze zastnawiałam.
Awatar użytkownika
monia_em
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2013, o 16:18

Re: poprawa matury

Post autor: monia_em »

pomarancza93, przeczytałam Twój długi post. Również podziwiam za ambicję, ale ja mam to samo. Też miałam korki (2 lata z bioli, rok w maturalnej klasie i rok teraz przed poprawką, 3 lata z chemii) i skutek : 65% biola, 78% chemia. z chemii zrobiłam masę rachunkowych błędów a z bioli sama nie wiem, nie potrafię powiedzieć jaki robię błąd. Również mam problemy z zaćmą umysłu, nad tegoroczną biologią chciało mi się płakać w trakcie bo nagle mnie zaćmiło z łatwymi zadaniami. Naprawdę.

Też czuję się jak ostatnia kretynka, rodzice też mnie za taką mają, znajomi również. Bo przecież rok w domu to powinnam pocisnąć po 100 procent te matury Eh. Także doskonale wiem o czym mówisz! Mogłybyśmy zostać koleżankami od porażki (też jestem rocznik 93)

Passiflora, ja dostałam się na analitykę do bydgoszczy, w czwartek jadę zawieźć papiery Ale czekam jeszcze 2 i 3 liste analityki w Gdańsku, tam bardziej chciałabym iść. Miasto mi bardziej odpowiada, znajomi, mam tam też rodzinę w razie jakiejkolwiek pomocy Bydgoszczy nienawidzę całym sercem, mam złe wspomnienia. W dzieciństwie dużo chorowałam i jeździłam tam bardzo często, bydgoszcz kojarzy mi się tylko ze szpitalami i generalnie do dupy. Ale złożyłam do Bydzi, pod naciskiem rodziców tak awaryjnie".
Awatar użytkownika
Passiflora
Posty: 1469
Rejestracja: 2 lip 2012, o 17:42

Re: poprawa matury

Post autor: Passiflora »

Jak byłam mała i razem z rodzicami i siostrą jechaliśmy na wakacje nad morze to właśnie w Bydgoszczy się zgubiliśmy. Tylko z tym wydarzeniem kojarzy mi się to miasto
Ja czekam na analitykę w Poznaniu, ale jak wcześniej dostanę się do Bydzi to już z niej nie zrezygnuję i zostanę

werciusss
Posty: 28
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:04

Re: poprawa matury

Post autor: werciusss »

Ludzie nie traćcie wiary !
Jak nie w tym roku, to w przyszłym
Na med nie ważny jest wiek, naprawdę
Jak nie w tym roku, to za rok .
A z tym kluczem to się w 100 % zgadzam.
Ja na mojej maturze mialam 4 pkt odjęte za to, że napisałam zahamować a nie spowolnić"
teraz już niby widzę midzy tymi słowami różnicę, ale wtedy nigdy bym nie pomyślała, że bedzie to traktowane jako bład xd
a jeśli by się ktoś dopatrzył u siebie na maturze punkta, to nie zwracajcie uwagę na babkę, która wam powie ohoho tu w sumie można pani odjąć dwa pkt i od razu składajcie odwołanie
Mi się na szczęscie udało i nie musiałam w końcu jego składać, ale już byłam bliska żeby to zrobić D
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: poprawa matury

Post autor: Jivan »

werciusss pisze:Ja na mojej maturze mialam 4 pkt odjęte za to, że napisałam zahamować a nie spowolnić"
teraz już niby widzę midzy tymi słowami różnicę, ale wtedy nigdy bym nie pomyślała, że bedzie to traktowane jako bład xd
akurat w tym przypadku różnica jest i to wielka, na ten przykład samochód ZAchamowany nie jedzie, spowolniony dalej jedzie, już prędzej podobnie do spowolniony byłoby Zchamować, podejrzewam że chodziło Ci o jakiś proces biochemiczny regulowany enzymem
szluwka
Posty: 256
Rejestracja: 5 paź 2012, o 12:19

Re: poprawa matury

Post autor: szluwka »

mi babka powiedziała, że jako jedna z nielicznych mam dobrze zrobione zad z liścieniami. Co z tego, skoro reszta skopana . np wykres, napisałam czas [min], a nie czas od podania glukozy [min] (wg mnie przesadzili z tym w kluczu)
A babki z polskiego rzeczywiście wyżywają się na osobach do wglądu, aż mi ich żal było
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: poprawa matury

Post autor: cyjanowodor93 »

O boze, przyczytalam dosyc duzo postow i dzieki Wam wielke Myslalam,ze tylko ja jestem taka glupia". Juz myslalam,ze sie poddam,ale nie, za rok walcze dalej. To bedzie ostatnie podejscie!
Z chemii mam jak ktos pisal-mase glupich bledow, az sie teraz w tylek kopie! Biologia- KLUCZU ZGIN! Ale trudno, trzeba jak to kots napisac wycwiczyc umiejetnosc pisania pod klucz"
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: poprawa matury

Post autor: kagata0418 »

Czesc wszystkim,pisalam mature w tym roku pierwszy raz.Z chemii mam 82% a z biologii.marne 68%.Okropnie mi z tym,bo wydawało mi się,że będzie odwrotnie.liczylam na ta biologie.Mialam tez cicha nadzieje,ze 100% z matmy mi troche pomoze,ale jednak po pierwszym progu na stome w wawie juz na to nawet nie licze.Przez kilka dni po ogloszeniu wynikow łaziłam po domu jak zombie,ale teraz powoli biorę się w garsc!

Bralam pod uwage kilka opcji:
-isc na rok na farmacje
-isc na rok na filologie angielska(ang to moja wielka milosc)
-zostac w domu

I zostaje w domu.Patrze na to tez przez kwestie finansowe,bo nie jestem jakas mega nadziana,a studiowanie innego kierunku tez byloby dla mnie kosztowne.O niestacjo nawet nie mysle.

Zawsze chcialam zostac lekarzem.Moja mama jest pielegniarka i zawsze po szkole szlam do niej na oddzial.Poza tym,wiem,ze mama najbardziej na swiecie chcialaby,zebym poszla na medycyne.Czyli staram sie realizowac jej i moje marzenie.Po prostu czuje,ze szpital to moje miejsce.I mam zamiar wywalczyc sobie to przez ten rok.

Dobrze jest poczytac sobie to forum,mam nadzieje,ze bedziemy sie wspierac:):):))))
Awatar użytkownika
Candy1992
Posty: 164
Rejestracja: 24 maja 2012, o 11:42

Re: poprawa matury

Post autor: Candy1992 »

Witamy kagata0418. To forum naprawdę motywuje! I wcale nie masz złych wyników ! Dasz radę, ludzie tutaj poprawiają o wiele niższe wyniki .
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: poprawa matury

Post autor: mis koala »

Candy1992 pisze:Witamy kagata0418. To forum naprawdę motywuje! I wcale nie masz złych wyników ! Dasz radę, ludzie tutaj poprawiają o wiele niższe wyniki .
Dokładnie ja na swojej pierwszej miałam 65 i 63% i też mi się świat zawalił a żyję
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: poprawa matury

Post autor: Ósemka8 »

No ja na swojej pierwszej miałam 133 więc poprawiłam o 44 z biologii i chemii po czterech miesiącach nauki, więc się da tylko przyznam, że się przez ten czas bardzo dużo uczyłam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości