Wyniki matur na gorąco

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

Lekarski na PUM. Więc pewnie nie starczy. Ewentualnie stoma we Wrocławiu, no ale to pozostaje czekać chyba ze macie jakieś niusy z pierwszej ręki na temat progów:)
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Pinsleepe »

Też uważam, że przecież nie każdy biolchem, któremu dobrze poszła matura musi iść na medycynę. Mnie z kolei nauczyciele pytali już nawet, jaka specjalizacja, i wszyscy byli niepomiernie zdziwieni, że nie startuję na medycynę (chociaż tak po prawdzie z moim wynikiem niewielkie byłyby szanse na dostanie się). Nie każdy chce, nie mówiąc już nawet o tym, że nie każdego stać na taki luksus jakim jest studiowanie na kierunku lekarskim.
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

Sporo ludzi wybiera np. weterynarię, choć nie mam pojęcia jaki to odsetek wszystkich zdających biologię i chemię rozszerzone.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Ammber »

Szwagier pisze:Lekarski na PUM. Więc pewnie nie starczy. Ewentualnie stoma we Wrocławiu, no ale to pozostaje czekać chyba ze macie jakieś niusy z pierwszej ręki na temat progów:)
Na moje oko spokojnie starczy i nie masz się co martwić

Pinsleepe
z tą specjalizacja to też dobre Niby skąd my mielibyśmy to zresztą wiedzieć? Z serialu?
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

Cóż trochę mnie wsparłaś na duchu. Cieszę się że zdecydowałem się jednak pisać fizykę bo w zasadzie ledwo z niej zdałem:D Co do pytań o specjalizację to ludzie nie mają pojęcie jak wyglądają studia medyczne i chyba myślą że można studiować np tylko kardiologię (przynajmniej ja się spotkałem z takimi osobami.
Awatar użytkownika
Pinsleepe
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2011, o 08:45

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Pinsleepe »

Taa. Chyba zacznę mówić im prawdę, że zostanę diagnostą, jak dr House (tylko nie dopowiem, że laboratoryjnym)
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Ammber »

Dokładnie, dokładnie.
Jeszcze wiele osób myśli, że psychiatra to nie lekarz tylko psychiatra

Tak odchodząc od tematu, co sądzicie o fizyce podstawowej w tym roku bo widzę, że wyniki całkiem ładne ludzie mają (sama nie pisałam)
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

U mnie w szkole było tak z 20 wyników koło 90 i jedna 100. Generalnie matura jak matura, w życiu bym się nie spodziewał że będę miał taki wynik patrząc na to że próbne które były o podobnym poziomie trudności pisałem po 40% . Tak samo lecz raczej negatywnie byłem zaskoczony wynikami z biologi i chemii. Choć fakt faktem w moim liceum nacisk był bardzo mocno położony na fizykę. Myślę że podstawa z fizyki była podobna jak w dwóch poprzednich latach.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Ammber »

Szwagier pisze:U mnie w szkole było tak z 20 wyników koło 90 i jedna 100. Generalnie matura jak matura, w życiu bym się nie spodziewał że będę miał taki wynik patrząc na to że próbne które były o podobnym poziomie trudności pisałem po 40% . Tak samo lecz raczej negatywnie byłem zaskoczony wynikami z biologi i chemii. Choć fakt faktem w moim liceum nacisk był bardzo mocno położony na fizykę. Myślę że podstawa z fizyki była podobna jak w dwóch poprzednich latach.
No to pięknie u was z ta fizyką
Ja niby miałam rozszerzoną, ale z mojej klasy tylko 3 osoby zdawały fizykę w ogóle (!)
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

Ja jestem ze Szczecina akurat to u nas w liceach w biol-chemach prawie wszyscy fizykę piszą, pewnie we Wrocławiu podobnie.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Ammber »

Zapewne przestaną jeśli uczelnie medyczne zmienią warunki rekrutacji fizykamatma
Szwagier
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:36

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: Szwagier »

A no tak od przyszłego roku idą zmiany. Mam nadzieję mieć to za sobą. A jak nie to trudno nic na siłę
werciusss
Posty: 28
Rejestracja: 11 lip 2012, o 17:04

Re: Wyniki matur na gorąco

Post autor: werciusss »

Aryaa pisze:A ja bym poprosiła jakąś dobrą duszę, która przytaknie mi że jeśli nie zmienią ilości przyjętych osób w Bydgoszczy w stosunku do poprzednich lat to od października będę mogła o sobie powiedzieć, że jestem studentką medycyny. 88 biologia i średnio zadowalające ale niech będzie 82 z chemii. Potrafię to przeliczyć i jestem zaznajomiona z progiem z roku ubiegłego, ale jeśli ktoś mi nie powie tak, bądź spokojna. w późniejszej rekrutacji się dostaniesz to sama nie uwierzę i nie zaznam spokojnych wakacji

nie masz co się przejmować ! D
na bank sie dostaniesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości