Jak najlepiej poprawic ?

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
ymk

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: ymk »

Te ponizej honoru - nie chodziło mi o łatwe, bo pół roku temu podstaw jeszcze nie znałem, ale o takie, których odpowiedź lekko mówiąc budzi wątpliwości. Jak pytanie czemu rośliny nie gromadzą glukozy tylko skrobie. Dziwna pytanie i bardzo dziwna odpowiedź.
Chodziło mi o to, ze wczesniej pisałeś, że 30 % to wiedza, reszta to klucz - czyli 70 % to klucz. Teraz 20 % to klucz, a reszta wiedza, więc 80 % Ale to nie ważne, czaje o co Ci chodzi. W każdym razie powodzenia na maturze.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: tchorz »

Dziękuję, ale matura za rok:)
biologia ,wiem o co biega, z chemii matruralniej gorzej chociaz chemia jakoś ok. Muszę opracować matmę bo poziom w szkole dziwny na myslenie taki pośredni między rozszerzonym a podstawą a mam napisać podstawę
BlackToma
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2013, o 16:21

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: BlackToma »

Z ta matematyka to sie nie zgodze. Podstawa z matematyki jest wrecz zenujaco prosta, od 3 lat sa identyczne zadania lecz zmienione dane. Na 90 % spokojnie da sie napisac. Polecam strone matematyka.pisz.pl, gdzie autor podaje zadania identyczne jakie sa na maturach, oczywiscie z podstawy
chomika
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2013, o 22:01

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: chomika »

Hejka, mi rowniez chemia nie poszla tak jakbym tego chciala, bedzie jakies 75% niestety nie mam szans juz na medycyne ani stome, bo chcialam sb nadrobic chemia wynik z biiologii, bo jednak biologia mi gorzej idzie, wo ogole nie uwazacie ze matura z biiologii jest strasznie trudna? boje sie, ze nie ogarne tych pytan maturalnych nigdy sa takie na myslenie, a jak sie okazuje ja mam z tym problem.
I tez mam zamiar poprawiac mature za rok, jesli sie czegos chce to musi sie udac
chomika
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2013, o 22:01

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: chomika »

BlackToma pisze:Witam, ja aktualnie pisze teraz matury dopiero pierwszy raz. Marzylem o dostaniu sie na medycyne do Katowic, jednak juz wiem, ze sie nie dostane - chemia mi w tym przeszkodzila (policzylem okolo 65 %). Biologie pisze w piatek i mam nadzieje na ponad 80 % bedzie, bo wiecej czasu do nauki na nia poswiecilem. W tym roku dopiero sie przylozylem tak na prawde do nauki biologi i chemii i duzo nadrobilem. Przerobilem caly material, ktory pamietam i rozumiem (zarowno z biologi jak i z chemi). Niestety nie zdazylem przerobic formy praktycznej czyli powtarzania zadanek i matur, zeby sprawdzic swoja wiedze
Mam takie pytanie, jak najlepiej sie uczyc do poprawki matury z chemii i biologi jesli ma sie juz przerobiony material ? Czy mam zaczac po wakacjach od razu przerabiac zadanka ? Jesli tak to jakie cwiczenia najbardziej polecacie ? Dodatkowo chodzilem na korepetycje z biologii i z chemii i czy warto dalej je kontynuowac, czy jesli juz ma sie notatki i przerobiony caly material mozna samemu sie uczyc ?
Miejmy nadzieje, ze sie dostaniemy za rok Ja tez zwalilam chemie, takie glupie bledy nie moge sb wybaczyc!
ale iologia idzie mi zdecydowanie gorzej, wiec nie nadrobie nią.
Wybierasz sie teraz na jakies inne studia w tym roku? bo ja niestety bede musiala na cos isc, bo rodzice nie wyobrazaja sb zebym rok przesiedziala w domu
BlackToma
Posty: 8
Rejestracja: 15 maja 2013, o 16:21

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: BlackToma »

Ja mam jednak mozliwosc zostania w domu, wiec zostane. Strasznie ciezko jest sie uczyc do matury i do zaliczen na studiach ! Jednak jesli sie zaprzesz, to kto wie
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: tchorz »

BlackToma. Matematyka może i jest prosta i dość łatwo można napisać 100%, ale jeszce o pisaniu matematyki nie mam pojęcia. Pewnie dlatego,że jest tak łatwa chyba nikt nie rozwiazuje zadań maturalnych po kazdym dziale. Ja tez czekam do ćwiczenia arkuszy jak zrobimy materiał. Dzięki za stronę, na pewno się przyda.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: Ósemka8 »

Mi chemia poszła nawet dobrze, ale jednak biologię też muszę poprawić. W tamtym roku straciłam dużo punktów na laniu wody i odpowiedzi nie na temat. Niestety chyba nadal nie potrafię formułować odpowiedzi. Liczę więc w dużej mierze na szczęście.
chomika
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2013, o 22:01

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: chomika »

ósemka8, ale przeciez biologia dopiero jutro
juliett9
Posty: 34
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:01

Re: Jak najlepiej poprawic ?

Post autor: juliett9 »

Zadania w sql nic ale to NIC Ci nie dadza. Robilam zadania w ssql dobrze sie uczylam i sadze ze nie to mi pomoglo ale robienie z korepetytorem TYLKO matur przeroznych. sama zrobilam moze jedna? 96% jest a osoby ktore w sql sie uczyly przerabialy te durne zbiorki itd moze po 70 - 80 % 60. Matura podstawa to banał a i radze przerobic dobrze tylko geometrie i funkcje analityczna + nauczyc sie robic zadanka z predkoscia calkiem przyjemne dla rozluznienia mega latwe ale jak schrzanisz to 5 pkt w dup* masz takze życze sukcesow i zero stresu przed matma!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości