Koła naukowe na UM w Łodzi

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: aleCzak »

Cześć!
Mam pytanie dotyczące Studenckich Kół Naukowych (STN) w Łodzi.
Ciężko jest się zapisać do takiego koła? Ile osób liczą mniej więcej takie koła? Można się czegoś nauczyć na takim kole?
Czy tylko mi się wydaje, że w Łodzi nie ma za dużo tych kół (patrząc, że liczba studentów jest największa w Polsce)?
Czy osoby, które uczęszczają na koło mają realnie większe umiejętności praktyczne, ułatwiające zrobienie specjalizacji?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: Anielka »

aleCzak pisze:Ciężko jest się zapisać do takiego koła?
po prostu przychodzisz na spotkania, nie ma kolejek czy ograniczeń osobowych (co najwyżej krzesełek może braknąć )
aleCzak pisze:Czy tylko mi się wydaje, że w Łodzi nie ma za dużo tych kół (patrząc, że liczba studentów jest największa w Polsce)?
na stronie STN naliczyłam na szybko ponad 60. Mało?
Ziomek123
Posty: 323
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 09:07

Re: Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: Ziomek123 »

Jakieś fajne koła możecie polecić?

Nie jestem zainteresowany pisaniem prac, tylko chodzeniem na dyżury
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: Giardia Lamblia »

Mnie ciekawi czy istnieje na UMEDzie jakiś wewnętrzny ranking kół naukowych (biorąc pod uwagę np. liczbę publikacji)? Na innych uczelniach można się z czymś takim spotkać. Z tego co kojarzę, to sam nie potrafiłem nigdzie czegoś takiego znaleźć.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: krisofis »

Giardia Lamblia pisze:Mnie ciekawi czy istnieje na UMEDzie jakiś wewnętrzny ranking kół naukowych (biorąc pod uwagę np. liczbę publikacji)? Na innych uczelniach można się z czymś takim spotkać. Z tego co kojarzę, to sam nie potrafiłem nigdzie czegoś takiego znaleźć.
Coś takiego jak oficjalny ranking nie istnieje, co moim zdaniem wcale nie jest złe, bo choć na tym etapie nie mamy jeszcze parcia na liczbę publikacji ale na rozwijanie zainteresowań

Oczywiście można polegać na opiniach krążących wśród studentów - myślę, że o trzech-czterech kółkach słyszeli wszyscy studenci wydziału, reszta jest dla zainteresowanych
aleCzak pisze:Czy tylko mi się wydaje, że w Łodzi nie ma za dużo tych kół (patrząc, że liczba studentów jest największa w Polsce)?
Anielka pisze: na stronie STN naliczyłam na szybko ponad 60. Mało?
Nie wszystkie koła są zarejestrowane na powyższym wykazie, ale zapewniam, że jeżeli coś Cię bardzo interesuje to na pewno znajdziesz miejsce i osoby, które przygarną Cię pod swoje skrzydła
Awatar użytkownika
attyde
Posty: 764
Rejestracja: 28 mar 2010, o 18:37

Re: Koła naukowe na UM w Łodzi

Post autor: attyde »

Żeby chodzić na dyżury nie musisz być w kole. No i radzę poczekać na chociaż odbycie zajęć z propedeutyki przedmiotu, z którego chcesz się rozwijać dalej Przy okazji, popularne koło = dużo ludzi = problemy z dyżurami etc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości