SGGW Warszawa

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
tomituniepasuje
Posty: 51
Rejestracja: 18 maja 2013, o 14:20

Re: SGGW Warszawa

Post autor: tomituniepasuje »

Jak juz zaczynasz sie uczyc, to wiecej wyniesiesz wlasnie z takiego wolontariatu, bardziej praktycznych rzeczy sie dowiesz, szukaj juz teraz, a ksiazki zostaw w spokoju, bedzie na nie czas ^^

cytroska
Posty: 50
Rejestracja: 2 maja 2013, o 16:27

Re: SGGW Warszawa

Post autor: cytroska »

Haha, pewnie masz rację. Spróbuję skontaktować się z moją ulubioną Panią weterynarz i zobaczymy, czy mnie przyjmie. Przychodnia niewielka, ale jedyna w moim miasteczku. Jest jeszcze weterynarz od bydła i koni, ale starsznie zalazł mi za skórę kiedyś i nie chciałabym z nim współpracować, pomimo faktu, że konie interesują mnie bardziej niż małe zwierzęta. Pewnie tak jak mówiłyscie, niewiele się będzie działo, ale mam nadzieję, że wszystko się uda i co nieco poobserwuję.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: SGGW Warszawa

Post autor: zoo_ »

cytroska pisze: Przychodnia niewielka, ale jedyna w moim miasteczku. Jest jeszcze weterynarz od bydła i koni
Moje miasteczko ma koło 14-16 tysięcy mieszkańców, a mamy tu co najmniej 4 gabinety dla małych zwierząt. O tych co jeżdżą wyłącznie do gospodarskich albo zajmują się bardziej sprawami papierkowymi nie wspomnę. więc w zasadzie co dwie ulice gabinet xd
cytroska
Posty: 50
Rejestracja: 2 maja 2013, o 16:27

Re: SGGW Warszawa

Post autor: cytroska »

zoo_, to w sumie dobrze, jest w kim wybierać.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: SGGW Warszawa

Post autor: zoo_ »

Nie powiedziałabym, jeden drugiego wart. Zaufanie mam tylko do jednej
Poza tym - nie mam dokąd wracać
cytroska
Posty: 50
Rejestracja: 2 maja 2013, o 16:27

Re: SGGW Warszawa

Post autor: cytroska »

Oł, to może jednak dobrze, że u nas tylko jedna, sprawdzona przychodnia. Chociaż do koni biorę weterynarza z innego miasta, drożej, ale przynajmniej pewnie, nie to co tutaj. Ech.
Awatar użytkownika
jkalodont
Posty: 19
Rejestracja: 17 mar 2013, o 12:26

Re: SGGW Warszawa

Post autor: jkalodont »

Bardzo proszę mógłby ktos napisać jakie książki są przydatne na pierwszym roku? I kości, jakieś fartuchy, stetoskop? Wszystko w jednym miejscu. Będę bardzo wdzięczna
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: SGGW Warszawa

Post autor: talagia »

Stetoskop to ci się nie przyda jeszcze ze 3 lata
A na 1 rok to biały długi fartuch z długim rękawem. Kości nie są niezbędne, można się uczyć bez nich
Z książek to trylogia Kobrynia + histologia Sawickiego.
jut
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2013, o 14:20

Re: SGGW Warszawa

Post autor: jut »

Czy jakaś dobra dusza (obeznana z tematem) mogłaby napisać, jakie książki potrzebne są na pierwszym roku? Konkretne tytuły, tak, żeby można było bez wątpliwości znaleźć i kupić. Ciężko jest znaleźć spójne informacje w jednym miejscu Będę bardzo wdzięczna. A może i innym się przyda
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: SGGW Warszawa

Post autor: Ines1993 »

Histologia- Wojciech Sawicki. Najlepiej jakies starsze wydanie, w tym najnowszym jest za duzo nieobowiazujacych nas informacji.
Anatomia Zwierzat T.1,2,3 - Krysiak, Kobryń najwiecej korzysta sie z pierwszego tomu, ale kolejne tez przydatne bardzo.
Repetytorium anatomia zwierzat - Helena Przespolewska w drugim semestrze bardziej przydatne niż Krysiaki.

To konieczne, reszte (fragmenty Embriologii Zofii Bielanskiej-Osuchowskiej, Histologii Zwierzat Zarzyckiego) mozna skserowac albo wydrukowac w trakcie roku, bo nie sa potrzebne cale, tylko fragmenty.

Na drugi semestr skrypt do cwiczen z biochemii ale to bedzie do odkupienia jak starszy rok skonczy biochemie.

desdemonaa
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 18:00

Re: SGGW Warszawa

Post autor: desdemonaa »

Mam do sprzedania: Histologia- Wojciech Sawicki, Anatomia Zwierząt T.1 Krysiaka, Repetytorium anatomia zwierząt Przespolewskiej, trochę kości i przydatnych materiałów, jeśli ktoś byłby chętny to priv. mój mail [at].fm.
chalize1144
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 13:23

Re: SGGW Warszawa

Post autor: chalize1144 »

Jest tu ktoś kto dostał się na weterynarie w tym roku?
Bo nikogo nie znam a fajnie byłoby gdyby sie ktoś znalazł
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: SGGW Warszawa

Post autor: bluvelvet0811 »

Hej ja dostałam się w tym roku na weterynarię, na fejsie utworzyła się grupa weterynarii 2013, popatrz w wątku SGGW Warszawa kandydaci 2013 to tam będzie link do tej grupy

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości