Sztuczki naszych psiaków ;]

Ketrab
Posty: 11
Rejestracja: 5 cze 2007, o 01:00

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Ketrab »

Dzięki Malwka ale wydaje mi się, że to konstytucja i temperament mojego psa są zasługą jego zdolnością do nauki i pracy. Jeśli chodzi o salto to także tylko i wyłącznie jego zasługa. Goldi uwielbia aportować piłki w powietrzu, rzucenie pilki na odpowiedniej wysokości i z odpowiednia parabolą lotu wywołuje u niego taką reakcję. Ciężko jest mi teraz cokolwiek więcej napisać.

[ Dodano: Pią Cze 15, 2007 21:55 ]
Przeraszam za stylistykę w pierwszym zadaniu, ale zmagam się z sesją i nie jestem w stanie mysleć, a co dopiero składać zdania:P
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

Ketrab pisze:wydaje mi się, że to konstytucja i temperament mojego psa są zasługą jego zdolnością do nauki i pracy.
Oczywiście - to jest jeden z głównych powodów klasyfikujący psa do grupy bardziej lub mniej chętnych do pracy z człowiekim, ale trzeba też odpowiednio umieć wyszkolic psa. Podejście, nauka przez zabawę i przede wszystkim więź z opiekunem pozwalają na szybką i przyjemną tresurę
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Lotka »

Moja Toffi szczeka na komendeRoman Giertych umie też standardowe komendy no i slalom między moimi nogami w marszu. A teraz ćwicze z nią skoki przez koło, tylko na razie kończy się na tym ze podbiega do niego, łapie zębami i chce siebawić w przeciąganie Nie wie ktoś może jak nauczyć psa cofania się? Chodzi o to żeby szedł przede mną tyłem
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

O to może spróbowalibyście agility?

Cofania się uczyłam psa za pomocą klikera. Ale to jest na dłuższą rozmowę. Bez klikera spróbuj tak:

Każ psu najpierw usiąść. Następnie wydaj komendę np DO TYŁU albo COFNIJ i zrób krok w jej stronę. Staraj się przyjąć taką postawę, żeby suczka zrobiła chociaż jeden krok do tyłu. Można oczywiście zrobić to, bez uprzedniego siadania, ale myślę, że pierwsza komenda SIAD przygotuję psa do nauki kolejnej. Nagradzaj ją za każdym razem kiedy cofnie się chociaż trochę
Lotka
Posty: 102
Rejestracja: 14 maja 2007, o 18:07

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Lotka »

No agility z labradorem to chyba slaba sprawa Byłam z nią parę razy na torze, nie boi się przeszkód ale jest troche za ciężka i wolna. Chcialabym z nią poćwiczyć dogdance, a potem może jakieś obedience ale to wszystko w ramach zabawy A z cofaniem jest tak że zawsze cofa się troszkę i siada czekając na nagrodę. Ale może metodą małych kroczków uda mi się coś zdziałać
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: malwka »

Lotka pisze:Ale może metodą małych kroczków uda mi się coś zdziałać
dokładnie

Eee. z każdym psem można ćwiczyć agility Oczywiście są psy szybsze i bardziej.hm.giętkie jak np border collie ale ja widziałam na torze m.in bulteriery, które są masywne i takiesztywne a świetnie sobie radziły. Wiadomo, że na niewiadomo jakie wyniki nie można liczyć, ale dla samej zabawy to świetny sport

Super, że masz takie plany co do obedience i tańca Myślę, że szczególnie w tym pierwszym sprawdzi się labrador

powodzenia
tanatos666
Posty: 26
Rejestracja: 2 sie 2007, o 12:35

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: tanatos666 »

A moj Toffo (nie mylic z Toffim:P) Biega kolka jak sie mu powie Vader (nazwa zespolu metalowego)
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: kinia0208 »

Mojej ciotki pies umie:
-dać piątkę
-zdechł pies
-siad
-leżeć
-daj łapę
-tańcz
-turlaj się
-prosić
-daj głos
-slalom międy nogami
i coś jeszcze ale zapomniałam.ale to naprawde mądry psiak
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: Anielica88 »

Kazdy psik jest madry na swoj spososb i wszytsko zalezy od wlasciciela jak go bedzie traktowal i wytresuje go do tego stopnia ze bedzie reagowac na kazde haslo typudaj lape". Bedzie ragowal nawet gdy ktos jest w niebezpieczenstwie z jego bliskich ososb:)
_angel_

Re: Sztuczki naszych psiaków ;]

Post autor: _angel_ »

Nie wie ktoś moŻe jak nauczyć psa cofania się? Chodzi o to Żeby szedł przede mną tyłem
Kiedyś na jakiejś stronie o szkoleniu klikerowym (polecam) było opisane jak nauczyć psa cofania się. Niestety, nie pamiętam na jakiej stronie to było. No ale mogę Ci sama to streścić :) Stajesz w lekkim rozkroku. Pies powinien stać lub siedzieć przed Tobą. pomiędzy nogi kładziesz smakołyk. Zwierzak wtedy podchodzi a po chwili automatycznie się cofa (wtedy następuje klik i kladziemy kolejny smakolyk)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość