Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić złożen

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Czeslaw92
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2013, o 15:47

Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić złożen

Post autor: Czeslaw92 »

Witajcie!

Najpierw napiszę jaka jest moja obecna sytuacja. W roku szkolnym 2011/2012 zdałem maturę. Rok pózniej próbowałem podwyższyć wynik z niektórych przedmiotów, ale z powodu problemów ze zdrowiem większość czasu zamiast poświęcić na naukę przeleżałem w szpitalu. Niektóre przedmioty poprawiłem i w tym roku dostałem się na informatykę stosowaną. To nie jest mój wymarzony kierunek, chciałbym się dostać na informatykę prowadzoną na dobrym wydziale. Poprzednio zdawałem prócz obowiązkowych matematykę rozszerzona i chemie rozszerzona. Czy mogę złożyć deklaracje i podwyższyć wynik z maty rozszerzonej i z podstawowego angielskiego i dodatkowo zdawać pierwszy raz angielski rozszerzony? Chciałbym dowiedzieć się czy dyrektor szkoły może mi odmówić złożenia kolejny raz deklaracji i podwyższania wyników matury. Mam tez pytanie czy jeśli poprawie wyniki na tyle, że progi punktowe na informatyce pozwolą mi się zakwalifikować to czy muszę ponownie brać udział w rekrutacji na rok 2014/2015, czy rektor uczelni może mnie sam przenieść na ten kierunek jeśli wyniki matury pozwalają mnie zakwalifikować na tym kierunku? I w końcu czy po roku studiowania na informatyce stosowanej po przeniesieniu się ten rok przepadnie?
Podpowiedzcie co najlepiej zrobić.
Dzięki

Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić zł

Post autor: monson »

Nie może Ci odmówić, możesz spokojnie zdawać te przedmioty.
A o przeniesienie się powinieneś pytać w swoim dziekanacie, bo wszystko zależy od uczelni. A gdzie się dostałeś?
Czeslaw92
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2013, o 15:47

Re: Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić zł

Post autor: Czeslaw92 »

Na Informatykę Stosowaną na WIMiIP na AGH

Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić zł

Post autor: Wendigo »

Czeslaw92 pisze:Mam tez pytanie czy jeśli poprawie wyniki na tyle, że progi punktowe na informatyce pozwolą mi się zakwalifikować to czy muszę ponownie brać udział w rekrutacji na rok 2014/2015, czy rektor uczelni może mnie sam przenieść na ten kierunek jeśli wyniki matury pozwalają mnie zakwalifikować na tym kierunku
Zależy wszystko od tego jakie macie przedmioty (i za ile ECTS) na informatyce stosowanej a jakie przedmioty są na kierunku dla Ciebie docelowym. Jeżeli nie ma zbyt dużo rozbieżności to myślę, że dałoby radę się przenieść.
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić zł

Post autor: monson »

Powiem Ci tak, na AGH możliwe, że nie będziesz musiał nawet poprawiać matury jeśli przeniesiesz się po prostu w pierwszym semestrze, nawet pod koniec lub na drugi semestr. Mam dużo znajomych, którzy przenosili się z EiT na Teleinformatykę lub Elektrotechnikę (oczywiście wszystko w obrębie AGH), choć mieli spory deficyt punktów po 1 semestrze. Działaj w dziekanacie swoim.
Awatar użytkownika
monson
Posty: 61
Rejestracja: 11 mar 2013, o 13:19

Re: Podwyższenie wyniku matury, czy dyrektor może odmówić zł

Post autor: monson »

Może Ci się uda w październiku nawet.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości