Za późno na medycynę?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mswayling
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:37

Za późno na medycynę?

Post autor: mswayling »

Witam.

Złożyłam papiery na farmację do Warszawy, Wrocławia oraz Krakowa, wszedzie dostałam się z pierwszej listy, jednak nie o to chodzi- mianowicie zaczeły ogarniać mnie wątpliwości, czy dobrze zrobiłam, wybierając właśnie ten kierunek zamiast stomatologii na WUM czy medycyny w Łodzi.

W związku z tym mam pytanie- jeżeli nie rekrutowałam na te kierunki, to nawet jeżeli miałabym wystarczającą ilość punktów, żeby dostać się z pierwszej listy (Łódź) lub drugiej (WUM), już kompletnie nic nie mogę zrobić, ponieważ wszystko jest zatwierdzone, tak? Podejrzewam, że właśnie tak to wygląda, ale chciałam sie upewnić.
Pozdrawiam:)
justy91
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2012, o 18:12

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: justy91 »

Papiery zawsze można wycofać, ale jeżeli nie rekrutowałaś się na żaden kierunek, to nie można nic zrobić.
mswayling
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:37

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: mswayling »

Czyli po prostu musiałabym rekrutować za rok na te kierunki i nie ma inne opcji?
justy91
Posty: 19
Rejestracja: 12 gru 2012, o 18:12

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: justy91 »

raczej nie wydaje mi się, żeby była.
karchola
Posty: 369
Rejestracja: 22 lut 2009, o 14:11

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: karchola »

mswayling, albo na niestacjonarne i za rok się przenieść
pm67
Posty: 37
Rejestracja: 30 lip 2012, o 14:05

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: pm67 »

u mnie byla taka sytuacja: jestem na wojleku(cywilnym), na poczatku roku byl ze mna w grupie chlopak, który chcial isc na cylwilny lek, ale nie rekrutowal sie tam, bo jakoś tak z góry założył, że się nie dostanie. Ale koniec końców załatwił to tak, że jest na leku - najprawdopodobniej stacjonarnym - no ale ilośc punktów mial zeby sie tam dostac. Nie znam szczegolow, nie mam z nim kontaktu, więc więcej powiedzieć nie mogę na ten temat, i czy w tym roku tak się da - no ale warto chociaż zapytać, próbować
mswayling
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2013, o 13:37

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: mswayling »

karchola, za rok planuję wyjechać na studia do Anglii na chemię i traktuję to jako priorytet, a tutejsze studia mają być po prostu dobrą alternatywą do kontynuacji studiów w Polsce w przypadku niepowodzenia w zagranicznej rekrutacji w przyszłym roku:) dlatego też nie opłaca mi się płacić bądź co bądź sporych pieniędzy za kierunek, na którym możliwe, że nie zostanę:)

pm67, dzięki wielkie za informację, obawiam się, że może być problem, ponieważ w ogóle nie rekrutowałam do Łodzi, aczkolwiek nie zaszkodzi zadzwonić:)
Awatar użytkownika
Aivillo
Posty: 292
Rejestracja: 8 maja 2010, o 15:32

Re: Za późno na medycynę?

Post autor: Aivillo »

Jeśli chcesz iść na chemię- farmacja to dobry wybór, tyle przynajmniej mogę dodać od siebie- drugi rok- czysta chemia. jaka tylko chcesz -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości