kwalifikowana pierwsza pomoc ?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
difylobotrioza94
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2013, o 21:27

kwalifikowana pierwsza pomoc ?

Post autor: difylobotrioza94 »

Może ktoś odbył ten kurs?
Warto?
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: kwalifikowana pierwsza pomoc ?

Post autor: dzikus »

To zalezy w jakim celu idziesz na ten kurs. Firmy sa roznorodne, wiec szkolnictwo tez jest rozne, niemniej jednak muszą trzymać się programu(znajdziesz go bez trudu w necie). Bedac strazakiem cyz majac studia ratownictwa medycznego pracujac i tak zrobisz kurs KPP i jest szansa ze pokryje je pracodawca (takie kursy sa drogie, ok 800zl). Recertyfikacja po 3latach.

Jesli chcesz sie czegos nauczyc sam dla siebie nie bedac zatrudniony to proponuje kursy z pierwszej pomocy organizowane przez PCK.
difylobotrioza94
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2013, o 21:27

Re: kwalifikowana pierwsza pomoc ?

Post autor: difylobotrioza94 »

Dzięki za odpowiedź

co do ceny to zdaję sobie sprawę, że jest to trochę dużo, dlatego chciałabym się dowiedzieć czy warto i jakie mam potem dzięki temu możliwości .

muszę przeczekać ten rok w domu, dlatego myślałam, że może warto byłoby coś takiego sobie zrobić bo zawsze się przyda, choćby na lekarskim

w któryś dzień wybiorę się do tego PCK i zobaczymy co mi tam powiedzą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: kwalifikowana pierwsza pomoc ?

Post autor: Medycyna Lwów »

możliwości nie masz żadnych, podstawową pierwszą pomoc (tzw BLS) powienien znać każdy - nie ważne czy nauczył się tego na PO w szkole czy na jakimś kursie.
Profesjonalna I pomoc, czyli zaawansowane czynności resuscytacyjne są niedostępne dla osób nie będących studentami med./lek. lub ratownikami med.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości