Zdrowie publiczne - jak to wszystko dokładnie wygląda?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
12346546548745

Zdrowie publiczne - jak to wszystko dokładnie wygląda?

Post autor: 12346546548745 »

Zwracam się z pytaniem do studentów oraz absolwentów kierunku zdrowie publiczne: jak dokładnie wyglądają takie studia?

Czy osoba z dużą wadą wzroku może studiować taki kierunek? Pytam, ponieważ na tego typu kierunkach często są zajęcia laboratoryjne, a ja niestety nie mogłabym w nich uczestniczyć, ponieważ mam jaskrę, dużą krótkowzroczność i ograniczone pole widzenia. Interesuje mnie także, jak wyglądają zajęcia z ratownictwa medycznego/pierwszej pomocy, ponieważ o ile mogę wykonywać RKO, o tyle np. ratowanie osoby, która się czymś zadławiła lub wykonywanie jakiegokolwiek wysiłku fizycznego nie wchodzi u mnie w grę ze względu na ryzyko odklejenia siatkówki oka.

Bardzo proszę o rzetelne odpowiedzi studentów/absolwentów dowolnych uczelni (jednak proszę o podawanie nazw uczelni), gdyż ogromnie mi na tym zależy. Mam wrażenie, że zdrowie publiczne jest dla mnie ostatnią deską ratunku - na inne kierunki przyrodnicze, ze względu na zajęcia laboratoryjne, nie mogę kandydować, a naprawdę, nie chcę skończyć na jakiejś filologii

Proszę także, o ile to możliwe, o uświadomienie mnie jak to jest z przedmiotami maturalnymi - wiem, że często można zdawać nawet jeden z przedmiotów na poziomie podstawowym, ale czy wtedy istnieje realna szansa, aby się dostać na stacjonarne studia? Pytam, ponieważ musiałabym się uczyć do matury tylko w jeden rok, a dla mnie to jest naprawdę duży problem, by od podstaw uczyć się biologii podstawowej nie wspominając już o rozszerzeniu. Bez problemu mogłabym zdawać podstawową chemię, ewentualnie rozszerzoną przy wkładzie własnym i korepetycji, ale zdawania biologii się nie podejmę.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i rzetelne odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości